Sayfa 4/5 İlkİlk ... 2345 SonSon
Arama sonucu : 35 madde; 25 - 32 arası.

Konu: Ford fiesta 2011 model..

Duhul
    May 2010
    İkamet
    Anket Diyarı :)
    Gönderi
    8,435
    Blog Yazıları
    22

Esas

Değerli dostum bence kimsenin lafına bakma gönlünde ne varsa onu al.En kötü karar kararsızlıktan iyidir...

Alıntı Originally Posted by ŞEMS Yazıyı Oku
    Karar veremedim henüz.
    Biraz karar vermekte hep güçlük çekerim.
    fiesta ve polo arasında gidip geliyorum.
    Nıssan da bakıyorum kaşkai güzel'e benziyor.
    Anlayacagınız pirpirikli biriyim

Esas

Alıntı Originally Posted by bilalx Yazıyı Oku
    Değerli dostum bence kimsenin lafına bakma gönlünde ne varsa onu al.En kötü karar kararsızlıktan iyidir...
    Haklısınız tam karar veriyorum başka bir modeli öneriyorlar durup tekrar geriye geliyorum

Duhul
    Jan 2010
    İkamet
    Bursa
    Gönderi
    3,903

Esas

ilk araban mı? (kafana göre takıl yakışır )
    40bin TLyi ne kadar zamanda biriktirecen? (kontağı çevirdiğinde 3-4bin TL değeri düşecektir sıfır aracın, alacağın aracı min. kullanma süresi belirle çünki yenilemek istediğinde bu arabanın kaç para edeceği önemli olacaktır)
    Amacın seni götürsün getirsinmi, yoksa piyasa yapsınmı? (getirsin götürsünse 40bin TL büyük yatırım, piyasa içinse bence pahalı ama göze gelen çizgisi var )
    Gün içerisinde uzunsüreli park edeceğin yere yakın demirtozu asit v.b. çıkışlı baca varmı? (varsa sıfır araba alma 1 seneye kaporta zımparalanmış nasır gibi olur)
    Benzin Dizel seçenekleri için arkadaşlar gerekli açıklamaları yapmışlar, bence benzinlinin yerini hiçbirşey tutmaz!
    Güvenlik; duyduğuma göre (emin değilim sadece duyum) fiesta opel corsa gibi araçların dashboard denilen torpidonun altındaki güçlendirmeler yokmuş, allah göstermesin basit kazalarda bile ön tarafın katlanma ihtimali varmış. (araştırılacak bir konu
    Şikayet ile ilgili siteleri mutlaka oku,
    Altında karter muhafaza var mı diye sor, bu segmentte genelde koymuyorlar yenş nesil araçlarda (maliyet indirimi)
    Gereksiz/azkullanılacak opsiyonlar için para ödeme (yağmur sensörüne para vermektense kendim kolu çevirirsin, yada farları kendin yakarsın)
    Alırken boya ve döşeme koruma yapalım falan derlerse sakın yaptırma dışarda daha ucuza yaptırabilirsin zaten yaptıklarıda marketlerde satılan spreylerle koltuk ve trimleri spreylemek
    imkan varsa ve arabayı 3 seneden fazla kullanmayı düşünüyorsan + garanti yaptır 2 yıllık, büyük ihtimalle 1 senenin sonunda (tam fabrika garantisinin bittiği dönemin biraz sonunda) cam motorlarını değiştirmen gerekecek ki + garantiye ödediğin parayı orda amorti edecen!
    ....
    ben ilk arabamı sıfır aldım 5 ay araştırmıştım, broadwaye razıyken clio3 almıştım
    bile bile lades dedim ama şartlar öyle gelişmişti....
    arabayı değiştirecek olsam 40bin TL bütcem olsa 2.el freeleander (45bin TL civarında) yada 7-8bin TLye Lada Niva alırdım,
    açıkcası 35-40bin TL "B" ve "C"altı segmente vermem ama benim bakış açım farklı...
    ....
    Marka güven veriyor, servislerde iyiymiş duyduğuma göre, sana yakıştığına inanıyorsan durma git al
    Allah Güvendirsin,

Esas

Alıntı Originally Posted by casa Yazıyı Oku
    ilk araban mı? (kafana göre takıl yakışır )
    40bin TLyi ne kadar zamanda biriktirecen? (kontağı çevirdiğinde 3-4bin TL değeri düşecektir sıfır aracın, alacağın aracı min. kullanma süresi belirle çünki yenilemek istediğinde bu arabanın kaç para edeceği önemli olacaktır)
    Amacın seni götürsün getirsinmi, yoksa piyasa yapsınmı? (getirsin götürsünse 40bin TL büyük yatırım, piyasa içinse bence pahalı ama göze gelen çizgisi var )
    Gün içerisinde uzunsüreli park edeceğin yere yakın demirtozu asit v.b. çıkışlı baca varmı? (varsa sıfır araba alma 1 seneye kaporta zımparalanmış nasır gibi olur)
    Benzin Dizel seçenekleri için arkadaşlar gerekli açıklamaları yapmışlar, bence benzinlinin yerini hiçbirşey tutmaz!
    Güvenlik; duyduğuma göre (emin değilim sadece duyum) fiesta opel corsa gibi araçların dashboard denilen torpidonun altındaki güçlendirmeler yokmuş, allah göstermesin basit kazalarda bile ön tarafın katlanma ihtimali varmış. (araştırılacak bir konu
    Şikayet ile ilgili siteleri mutlaka oku,
    Altında karter muhafaza var mı diye sor, bu segmentte genelde koymuyorlar yenş nesil araçlarda (maliyet indirimi)
    Gereksiz/azkullanılacak opsiyonlar için para ödeme (yağmur sensörüne para vermektense kendim kolu çevirirsin, yada farları kendin yakarsın)
    Alırken boya ve döşeme koruma yapalım falan derlerse sakın yaptırma dışarda daha ucuza yaptırabilirsin zaten yaptıklarıda marketlerde satılan spreylerle koltuk ve trimleri spreylemek
    imkan varsa ve arabayı 3 seneden fazla kullanmayı düşünüyorsan + garanti yaptır 2 yıllık, büyük ihtimalle 1 senenin sonunda (tam fabrika garantisinin bittiği dönemin biraz sonunda) cam motorlarını değiştirmen gerekecek ki + garantiye ödediğin parayı orda amorti edecen!
    ....
    ben ilk arabamı sıfır aldım 5 ay araştırmıştım, broadwaye razıyken clio3 almıştım
    bile bile lades dedim ama şartlar öyle gelişmişti....
    arabayı değiştirecek olsam 40bin TL bütcem olsa 2.el freeleander (45bin TL civarında) yada 7-8bin TLye Lada Niva alırdım,
    açıkcası 35-40bin TL "B" ve "C"altı segmente vermem ama benim bakış açım farklı...
    ....
    Marka güven veriyor, servislerde iyiymiş duyduğuma göre, sana yakıştığına inanıyorsan durma git al
    Allah Güvendirsin,
    Teşekkür ederim dostum
    Yazdıkların bir şiir gibi okudum ve not aldım.
    saygılar çok mersi..

Duhul
    May 2010
    İkamet
    Anket Diyarı :)
    Gönderi
    8,435
    Blog Yazıları
    22

Esas

Sen başka modele yada çevrendekilerin o araba iyi değil şu araba iyi değil lafına bakma..
    Durumun iyiyse mercedes alacaksın sonra aşağıya doğru bmv,audi ,wv,toyota,opel ,ford diye ineceksin.
    Senin düşündüğün ford fiesta ise hayırlı olsun...Herkesin düşüncesi farklıdır..
    Kimi sıfır ister,kimi boyasız,kimi yürüyeni iyi,kimi km si az olsun...Kimi hiç birine bakmaz...
    Bence sizin kafanız çevreden dolayı çok karışmış.Bende sizin gibiyim onun bunun düşüncesini önemserim ama kendi kararınızı kendiniz vereceksiniz.
    Bende karışmış gibi olacam ama bana sorarsanda yeni golf yada seat leon al..Özellikle leon süper araba..Ama 2 yıl sonra kasa değiştirecek onuda belirtiyim..

Haklısınız tam karar veriyorum başka bir modeli öneriyorlar durup tekrar geriye geliyorum

6. Esas

Şems dostum Konyalı mısın?
    Araba işini ne yaptın bilmiyorum ama benim bi 2011 model fiestam var..hala bakınıyorsan yardımcı olabilirim
    konya daysan eğer vw polo kesinlikle alma..

Esas

Alıntı Originally Posted by stinger42 Yazıyı Oku
    Şems dostum Konyalı mısın?
    Araba işini ne yaptın bilmiyorum ama benim bi 2011 model fiestam var..hala bakınıyorsan yardımcı olabilirim
    konya daysan eğer vw polo kesinlikle alma..
    Yok dostum konya lı değilim,
    fiesta da karar kılamadım bir türlü; bende honca cıvıc 2008 modelinde karar kıldım..
    saygılar..

Duhul
    Dec 2009
    İkamet
    Düsseldorf
    Gönderi
    4,697

Esas

Sayfa 4/5 İlkİlk ... 2345 SonSon

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız