Sayfa 1/10 123 ... SonSon
Arama sonucu : 79 madde; 1 - 8 arası.

Konu: Forex piyasalarında oyuncuların %95 kaybediyor.

Esas Forex piyasalarında oyuncuların %95 kaybediyor.

Bunu bütün international ve türk sitelerde okuyabilirsiniz.
    Yada buna benzer risk uyarılarını .

Bunu neden söylüyorum?

forex oyuncularının %95 bütün parasını kaybediyor sadece %5 i kazanıyor.

Yani biz TURKEY 'den 100 yatırımcı forex piyasalarına 10.000 usd ile başlıyoruz.

10.000x100=1.000.000. usd

%95 kaybediyoruz=950.000.usd
    %5 kazanıyor (farzedin %de% kazanıyor)=50.000+50.000=100.000.usd

sonuç:1.000.000 - 100.000=900.000.usd

emin olun böyle oluyor.

bu sayı 100 ,1000 ,10.000 rakamına bile çıkabilir

o zaman sırasıyla 900.000 ,9.000.000 , 90.000.000.usd parayı kendi elimizle

spot işlem yapan bankalara karşılıksız vericez.

belkide sadece maddi kaybımız diil kaybettiğimiz ruhumuzla beraber.
    saatlerce ekran başında zincirleme sigara içip vücudumuzun ve ruhumuzun son kalesininde dolar dolar yok olduğunu görerek belki bir çoğumuz bir daha kendini toparlayamıyacak .

sizce forex karlı bir piyasamı.

kendinize bahane bulabilirsiniz eminim sıralıyosunuz bile.
    hiç farketmez sonuç yukarda...zero sum martavalları ben macro verileri süper
    yorumlarım abiii nidaları ekonomik takvim zırvaları fed açıklamaları cpı lar ppı lar.......vesaire sonuş hiç deişmez .

umarım bazı arkadaşlar bu yazıyı okuyup son kendini kandırmak için tutundukları forex zırvasından yada bahanesinden (deneyelim bir bahanesi en tehlikeli olanı...)vazgeçer. saygı ve sevgilerimle.

Esas

Benimi gördünüzde bu konuyu açtınız bilmiyorum ama daha bugün altında açtığım pozisyonlardan ters olup hesap sıfırlandı sanırım %95 lik kısma girdim üzülerekten...

Duhul
    Jul 2004
    İkamet
    Crestline,CA,USA
    Gönderi
    2,029

Esas

mutlu azınlıktayım.yaşasın forex....

Esas

nick i değistireyim bende batık v.2
    belki uğurlu gelir

şu bir gerçek ekranı bırakmamak lazım ya da pozisyon kapatıp çıkmak lazım (acı ders)

Esas

borsadan vazgeçmem Pörtföy oluşturup strateji belirleyen kimse kaybetmez. Ben borsa 58.000 de ikende 38.000 de ikende işlem yaptım. 1 yıl içinde pörtföyüm genellikle hep artıya geçti. Şu anda bile artıda hemde %25 düşüşe rağmen..

Açığa alım yapmadıkça kaybetme riskini hiç düşünmem ve asla açığa alım yapmam. Benim olmayan bir para ile işlem yaparsam bunun adı kumar olur.

Forex i bir kez deneyeyim dedim. Bir kere çok hızlı .. Pskilolojiniz ve ruhunuz bir türlü rahat etmiyor. Ha düştü ha yükseldi kaygıları. Stoploss koyunca asla affetmiyorlar. Yiyorlar stoploss unuzu. Görüyorlar ve stoploss seviyenizin altına getiriyorlar. Sonra ters pozisyona giriyorsunuz mesela usd eur düşüyor ise eur usd yükselişte diye o pozisyona geçiyorsunuz bu sefer oradan atağa geçiyorlar. Piyasa yapıcıları sizi soyup soğana çevirene kadar bırakmıyor. Oldukça derin inceledim. Tekniklerini anlamak çok zor. Anında bıraktım.

Sadece kendi görüşümü yazayım. FOREX sakat iş. Açığa işlem yapmak ise kumar. (borsa dada aynı durum).

En güzeli koyun paranızın bir kısmını faize bir kısmını tahvile bakın keyfinize.

Forex çok karışık..

son söz : herşeyin başı sağlık. Para kazanılır.

6. Esas

Foreksi 600hp bir ferrariye benzetelim. Kullanmasını bilen harikalar yaratır. Onlar için bile risk söz konusu, en ufak hatada effetmez. Acemiler ise en kısa sürede muhtemelen pert edecekler. İşte böyle bir şey foreks.

Esas

Dostlar iyi güzel diyorsunuz da,
    Bu piyasayı biraz öğrenip biraz kurallarına göre oynadığınızda herşey okadar farklı oluyor ki, 10 pip yakalayıp 1000$ ı cebe attığınızda, o gün nasıl güzel geçiyor bir bilseniz. Ama tabi 10 pip kardayken illa 50 pip diye ısrar ederseniz, bu piyasadan uzak durun.
    Çünkü öyle bir şey ki forex, kendi kurallarınızı koymaya kalkarsanız sizi yutar, onun kurallarına göre oynarsanız sizi göklere çıkarır. Ha bu arada piyasanın ilk kuralıu zengin olma cabasına düşmemektir. 10.000 dolarınızı, 100.000 dolar yapcam diye uğraşırsanız, bittiniz. Ta en baştan bittiniz. Ama 10.000 dolar ile günde 100$ alsam bile bana yeter de artar derseniz, bunun için stratejiler uygularsanız, sizden kralı olmaz bu piyasada..

Duhul
    Jul 2004
    İkamet
    Crestline,CA,USA
    Gönderi
    2,029

Esas

Alıntı Originally Posted by PIPO Yazıyı Oku
    Dostlar iyi güzel diyorsunuz da,
    Bu piyasayı biraz öğrenip biraz kurallarına göre oynadığınızda herşey okadar farklı oluyor ki, 10 pip yakalayıp 1000$ ı cebe attığınızda, o gün nasıl güzel geçiyor bir bilseniz. Ama tabi 10 pip kardayken illa 50 pip diye ısrar ederseniz, bu piyasadan uzak durun.
    Çünkü öyle bir şey ki forex, kendi kurallarınızı koymaya kalkarsanız sizi yutar, onun kurallarına göre oynarsanız sizi göklere çıkarır. Ha bu arada piyasanın ilk kuralıu zengin olma cabasına düşmemektir. 10.000 dolarınızı, 100.000 dolar yapcam diye uğraşırsanız, bittiniz. Ta en baştan bittiniz. Ama 10.000 dolar ile günde 100$ alsam bile bana yeter de artar derseniz, bunun için stratejiler uygularsanız, sizden kralı olmaz bu piyasada..
    çok güzel yorum..

Sayfa 1/10 123 ... SonSon

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •