Sayfa 509/512 İlkİlk ... 9409459499507508509510511 ... SonSon
Arama sonucu : 4095 madde; 4,065 - 4,072 arası.

Konu: GSRAY - Galatasaray Sportif Sınai ve Tic.Yat. A.Ş.

1. Esas

KY'lar maalesef başlarına gelenlerden ders almazlar, almak istemezler, duygusaldırlar, dürtüleriyle hareket ederler, stratejileri yoktur, önceden çizilmiş bir planları bulunmaz, başlarına gelen kötülüklerden her zaman başkalarını suçlarlar, öğrenmeye istekli değillerdir, her zaman iğneyi kendilerine çuvaldızı başkalarına sokarlar, işleri yolunda gittiği zaman bunu kendilerine mal ederler, ters gitti mi başkaları sorumlu olur, bilgi seviyeleri düşüktür, kendilerini geliştirmeyi akıllarına getirmezler. İşte tüm bu olumsuz profillerin panzehiri spek oluyor. Her türlü aleyhe giden durumda speği suçlayıp işin içinden tereyağdan kıl çeker gibi sıyrılıyorlar. Sonunda ne oluyor? KY'lar kendileri kaybediyorlar. 3 yıllık bir vadede KY'ların %95 i borsada para kaybeder sadece %5 i kârda olur.

2. Esas

Alıntı Originally Posted by sato17 Yazıyı Oku
    Abicim kusura bakma da arkadaş daha hiç haklı çıkmadı o yüzden umutlarını kırmak istemem kazanmak mı istiyorsun tersini yapman yeterli halk tan sayesinde iyi kazandım tesekkur ederim kendisine
    Borsada haklı çıkan yoktur,sadece temenniler ve beklentilere odaklı tahminler vardır,umarım siz haklı çıkarsınız lafımda bedelli konusunda bir temenni idi,herkes özgürce fikrini düşüncesini beyan ediyor begeniriz begenmeyiz o bizim tekelimizde ama suçlayıcı olmak bence dogru deyil,ben kendi adıma her düşünceyi okuyor ama kendi kararımı kendim veriyorum,beklentiler dahilinde bu hisse yönünde seçimimi yaptım ama endeks uçarken bu bizi terse getirdi,kısmet,rüzgar tersede dönebilir,herşeyin hayırlısı...

SM-A700F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Duhul
    Apr 2015
    İkamet
    ankara
    Gönderi
    72

Esas

Alıntı Originally Posted by TRENDHOUND Yazıyı Oku
    geleceği %100 doğrulukla önceden hiç kimse bilemez, burada olasılık babında konuşuyoruz, "genel bazda" ortaya çıkan sonuçları dillendiriyoruz, ne ben ne sen ne de bir başkası müneccimliğe soyunamaz, bu gerçeği sen de biliyorsun, kaldı ki borsa oyuncuları her türlü ihtimale açık olmalıdır, borsada "banko veya %100 garanti" diye bir mefhum yoktur, bu gerçeği bilmeyenden de borsacı olmaz
    buradaki küçük yatırımcılardan farklı olarak, sen fon yöneticisi olduğunu kendi ağzınla söyledin, o girinin capsini aldım ve saklıyorum. fon yöneticisi olduğunu öğrendik, akabinde de yatırım danışmanı gibi ekonomik parametreleri "bilimsel" temellerle aktarıp hisse hakkında yatırım tavsiyesi niteliğinde söylemlerin oldu, onların da capsleri bende mevcut.

ben de avukatlık yapıyorum bu arada hani dipnot olsun. ve umarım ben yanılırım, umarım sen haklı çıkarsın. burası kamuya açık bir platform ve bu hisse hakkında fikir sahibi olmak isteyen çok fazla kişi bu başlığı takip ediyor. spk kapsamında kimlerin yatırım tavsiyesi mahiyetli yorumlarda bulunabileceğini sen benden çok daha iyi biliyorsun nitekim.

umarım ben yanılırım, umarım bu defa "öngörülerin" gerçekleşir...

diyeceklerim bu kadar.

4. Esas

KY'lar maalesef başlarına gelenlerden ders almazlar, almak istemezler, duygusaldırlar, dürtüleriyle hareket ederler, stratejileri yoktur, önceden çizilmiş bir planları bulunmaz, başlarına gelen kötülüklerden her zaman başkalarını suçlarlar, öğrenmeye istekli değillerdir, her zaman iğneyi kendilerine çuvaldızı başkalarına sokarlar, işleri yolunda gittiği zaman bunu kendilerine mal ederler, ters gitti mi başkaları sorumlu olur, bilgi seviyeleri düşüktür, kendilerini geliştirmeyi akıllarına getirmezler. İşte tüm bu olumsuz profillerin panzehiri spek oluyor. Her türlü aleyhe giden durumda speği suçlayıp işin içinden tereyağdan kıl çeker gibi sıyrılıyorlar. Sonunda ne oluyor? KY'lar kendileri kaybediyorlar. 3 yıllık bir vadede KY'ların %95 i borsada para kaybeder sadece %5 i kârda olur.
    Bir buyuk yatirimcidan, biz kucuk yatirimcilara nasihatlar. Abi bizi çok gerdin yükseltsen artik bu hisseyi. Bu kadar da işkence edilmezki bize

Sent from my SM-G530F using Android mobile app

5. Esas

Alıntı Originally Posted by patrichy Yazıyı Oku
    buradaki küçük yatırımcılardan farklı olarak, sen fon yöneticisi olduğunu kendi ağzınla söyledin, o girinin capsini aldım ve saklıyorum. fon yöneticisi olduğunu öğrendik, akabinde de yatırım danışmanı gibi ekonomik parametreleri "bilimsel" temellerle aktarıp hisse hakkında yatırım tavsiyesi niteliğinde söylemlerin oldu, onların da capsleri bende mevcut.

ben de avukatlık yapıyorum bu arada hani dipnot olsun. ve umarım ben yanılırım, umarım sen haklı çıkarsın. burası kamuya açık bir platform ve bu hisse hakkında fikir sahibi olmak isteyen çok fazla kişi bu başlığı takip ediyor. spk kapsamında kimlerin yatırım tavsiyesi mahiyetli yorumlarda bulunabileceğini sen benden çok daha iyi biliyorsun nitekim.

umarım ben yanılırım, umarım bu defa "öngörülerin" gerçekleşir...

diyeceklerim bu kadar.
    Bu sitede yasal bir uyarı var ve herkes bu uyarıyı bilerek ve onaylayarak buraya üye oldu. Aynen şöyle diyor:
    YASAL UYARI : Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri "Yatırım Danışmanlığı" kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, Aracı Kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır. Bu görüşler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

ALTIN ÖĞÜT: Forumda okuduğunuz bilgileri fikir vermesi amacıyla ve mantık süzgecinden geçirerek değerlendirin. Hiç kimse sizi tanımadan size para kazandırmak heveslisi değildir. Hayatta karşılaşmadığınız ve adını soyadını dahi bilmediğiniz bir kişinin tavsiyesi ile senet almaya kalkışmayın, sonu %99 hüsran olacaktır
    __________________________________________________ __________________________________________________ ___
    Buradaki herkes bu uyarıyı biliyorken, ayrıca yapılan yorumların "şahsi görüş ve beklenti" dahilinde olduğu "yatırım tavsiyesi olmadığı" yine herkes tarafından biliniyorken nasıl olur da böyle bir yaklaşımda bulunabiliyorsun? Bu ülkede çok avukat gördüm ben ama hukuk bilgileri benim gibi hukuk ile alakası olmayan birinden bile düşük çoğunun. Senin de öyle olduğun belli.

Duhul
    Apr 2015
    İkamet
    ankara
    Gönderi
    72

Esas

Bu sitede yasal bir uyarı var ve herkes bu uyarıyı bilerek ve onaylayarak buraya üye oldu. Aynen şöyle diyor:
    YASAL UYARI : Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri "Yatırım Danışmanlığı" kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, Aracı Kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır. Bu görüşler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

ALTIN ÖĞÜT: Forumda okuduğunuz bilgileri fikir vermesi amacıyla ve mantık süzgecinden geçirerek değerlendirin. Hiç kimse sizi tanımadan size para kazandırmak heveslisi değildir. Hayatta karşılaşmadığınız ve adını soyadını dahi bilmediğiniz bir kişinin tavsiyesi ile senet almaya kalkışmayın, sonu %99 hüsran olacaktır
    __________________________________________________ __________________________________________________ ___
    Buradaki herkes bu uyarıyı biliyorken, ayrıca yapılan yorumların "şahsi görüş ve beklenti" dahilinde olduğu "yatırım tavsiyesi olmadığı" yine herkes tarafından biliniyorken nasıl olur da böyle bir yaklaşımda bulunabiliyorsun? Bu ülkede çok avukat gördüm ben ama hukuk bilgileri benimkinden düşük çoğunun. Senin de öyle olduğun belli.

doğal olarak forumun yani web sayfasının yönetimi de kendisini hukuki bir açmazın içinde bulmamak adına zaruri olarak bu açıklamayı yapıyor. ben başkalarının hisse hakkında bilinçsizce yatırım tavsiyesi mahiyetinde beyanda bulunmalarından daha çok senin söylediklerine dikkat kesiliyorum.

bu forumda "öngörüde" bulunduğunda istatistiğini tutmadım ama tam tersi hareketler yaşanıyor. küçük yatırımcının bilinçsizce işlem yaptığını iddia ediyorsun ama senin geçmişteki öngörülerinin durumu ve neticesi de ortada.

seni suçlamıyorum, ithamda da bulunmuyorum; öncelikle bunun altını çizeyim. ama olur da işler ters giderse hepimizin yatırım hareketlerinin, ne zaman hangi kağıdı alıp sattığımızın, miktarının kaydının bankacılık sisteminde sabit olduğunu sana hatırlatıyorum.

bu konuyu daha fazla uzatmanın "benim açımdan" bir faydası yok. ben yalnızca son bir kez daha özenli şekilde altını çizdim.

bu kadar.

7. Esas

zırt pırt ayni tehdidi savunuyorlar patrichy gibi, hoşlarına gitmeyen bir şey gördüler mi yok mahkemeye vericem yok spk ya gidecem falan da filan da, git kardeşim seni tutan mı var? Site sahibi "yatırım danışmanlığı hizmeti verilmiyor" diyerek bu siteyi kurmuş, üyeler onaylamış, uyarıları okumuş, bu adam da mahkemeye gitmeyi düşünüyor. Avukatlık diplomasını nerden aldın çok merak ediyorum.

Duhul
    Apr 2015
    İkamet
    ankara
    Gönderi
    72

Esas

inan olsun hukuk çerçevesinde elimden geleni ardıma koymayacağım öyle bir durumda, sana söz veriyorum. ve biliyorum ki olmaz ya, olur da burada senin "öngörülerin" nedeniyle zarar gördüğünü "iddia edecek" insan sayısı tahmin ettiğinden çok daha fazla olacaktır.

sanırım "hesap hareketleri" kısmı canını sıktı ki kullandığın dil sertleşmeye başladı, herkes herşeyin farkında olmasa da azınlıkta bir kitle farkediyor bazı şeyleri.

edit: dilbilgisi.

Sayfa 509/512 İlkİlk ... 9409459499507508509510511 ... SonSon

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •