Sayfa 1/24 12311 ... SonSon
Arama sonucu : 189 madde; 1 - 8 arası.

Konu: Vob u 30 analizleri.

Duhul
    Jan 2004
    Gönderi
    3,041
    Blog Yazıları
    2

Esas Vob u 30 analizleri.

Vob U 30 daha ziyade kısa vadeli analizlerin bir arada toplanıp okuyuculara sunulabilmesi amacıyle bu topiği açıyorum.

Bir topik açıcı bulamadığımız için iş bana düştü.

Kişisel bir topikten ziyade katılımın fazla olmasını umuyorum.

Zaten katılım sağlanmazsa bu topikte arada kaybolup gider.

Hayırlı uğurlu olsun.

Esas

hayırlı olsun tüm vobculara

Duhul
    Jan 2004
    İkamet
    https://twitter.com/ert_analiz
    Gönderi
    1,314

Esas

hayırlı olsun, hani grafik...

Duhul
    Jan 2004
    Gönderi
    3,041
    Blog Yazıları
    2

Esas

Alıntı Originally Posted by ertan Yazıyı Oku
    hayırlı olsun, hani grafik...
    Önce siz buyurun.

Sabahki grafiğin güncelini merak ediyorum şimdiden.

Duhul
    Jan 2004
    İkamet
    Gönderi
    1,314

Esas

Alıntı Originally Posted by berg Yazıyı Oku
    Önce siz buyurun.

Sabahki grafiğin güncelini merak ediyorum şimdiden.

tamam birazdan...

Duhul
    Jan 2004
    İkamet
    Gönderi
    1,314

Esas

önce grafiğin ne anlama geldiğini anlatayım, sonraki zamanlarda anlatamayız...seans içinde yorum eklemeye zaman olmuyor...

aşağıdaki grafikte mavi çizgiler (eğer yanlışlıkla başka renkle göstermediysem ) destek noktaları oluyor, karışmasın diye farklı, farklı renklerle (kırmızı, yeşil vs.) çizdiğim çizgiler direnç oluyor...

normalde bu sisteme göre direnç geçildiğinde alım yapılması gerekiyor, burası alım noktası oluyor, stop-loss noktası ise bir önceki mavi çizgi...yeni direnç noktası belirlendikten sonra yeni destek noktası (mavi çizgi) belirleniyor, yeni destek noktası belirlendiyse bir önceki stop-loss noktası yeni destek noktasına yükseltiliyor...

üstteki stoch ise garnitür...

Duhul
    Jan 2004
    İkamet
    Gönderi
    1,314

Esas

önce diğer topiğe yazdığım açıklamayı alıntı yapayım...

Alıntı Originally Posted by ertan Yazıyı Oku
    vob30...30dk.lık...

ilk sıradaki göstergede 50 nin üzeri aşırı alım, -50 nin altı aşırı satım bölgeleri...
    aşırı alımda iken oralarda kalması mümkünken, aşırı satımda da aynı şekilde oralarda kalması mümkün...yani buralar alım-satım için referans noktalarını değil bir çeşit içinde bulunduğumuz durumu tesbit görevi görüyor...

ikinci sıradaki göstergede sarının mavinin altına inmesi aşırı satım bölgeleri, kırmızı çizginin mavi üzerine çıktığı bölgeler aşırı alım bölgeleri...

fiyat üzerindeki kalın açık mavi 50 ema...koyu kalın yeşil 200 ema...
    açık yeşil kalın çizgi de yine bir ortalama...

düz giden çizgilerden siyah ve sarının hareketi satım işareti olurken, mavi ve beyazın hareketi alım işareti oluyor...bu çizgiler aynı zamanda destek ve direnç olarak ta görev yapıyorlar...

kısaca yorumlarsak ta;

fiyat aşırı satım noktalarında ancak her 3 ortalama çizgisinin de altında bulunması güçsüzlük işareti...beyaz çizginin de altında şu an fiyatlar...beyaz çizgi 45925 seviyesinde, bu çizginin üstüne atabilirse ilk etapta 46225 seviyeleri direnç olacaktır...

unutulmaması gereken bir nokta da bu kısa vadeli bir grafiktir...
    vob30...30dk.lık...son durum...

Duhul
    Jun 2005
    İkamet
    Newcastle Upon Tyne
    Gönderi
    566

Esas

Mevcut günlük grafik te ki oluşum aşağıda ki tanıma uyuyor gibiSteve Nisson a göre formasyonun isabet oranı tanıma uygunluğu ve oluştuğu yere göre ölçülür
    diyor.Sayın
    Bıkmışbroker da mumlar indikatörlerle desteklenmeli diyor.Diğer bir kriterde formasyonun hareketli ortalama ile desteklenip desteklenmediği, isabetli olup olmadığnı zaman gösterecek
    DOJİ AKŞAM YILDIZI AYI FORMASYONU

Künye:
    Üç çubuklu formasyon. Güvenilirlik düzeyi yüksek. Gösterdiği yön aşağı. Oluştuğu andaki trend yönü yukarı. Piyasada yukardan aşağıya dönüş sinyali. Teyit olsa iyi olur.

Tanım:Üç mumla oluşan önemli bir tepe dönüş formasyonudur. İlk günkü mum uzun beyaz bir mumdur. İkinci gün ise yukarı yönlü bir aralıkla açılıştan sonra bir Doji oluşur. İlk iki mum beraberce bir Doji yıldızı oluşturur. Üçüncü gün ise, kapanış fiyatı ilk günkü beyaz mumun gövdesi içinde kalan siyah bir mum görülür. Önemli bir zirve dönüş sinyalidir.

Tanınma Kriterleri:

1. Piyasa yukarı yönlü bir trend içindedir.
    2. İlk gün uzun beyaz bir mum görülür.
    3. İkinci gün yukarı yönlü bir aralıkla açılan bir Doji görülür.
    4. Üçüncü günde ise siyah bir mum oluşur.

Açıklama:
    İlk günkü beyaz mum yukarı gitmekte olan piyasada bu yukarı gidişin devam etmekte olduğunu söyler. Ardından alıcıların artık pek de istekli olmadıklarını gösteren bir Doji belirir. Üçüncü günkü büyük siyah mum ise piyasanın satış ağırlıklı olmaya başladığını kanıtlar. İdeal bir Akşam Yıldızı Ayı Formasyonunda ikinci günkü Dojinin ilk ve üçüncü günkü mumlardan bir aralıkla ayrıldığı görülür. Gerçi ikinci aralık oldukça nadir görülür ama bu aralığın olmaması formasyonun geçerliliğini ortadan kaldırmaz.

Önemli Noktalar:

Bu oluşumda söz konusu olan yıldızlar birden fazla, örneğin iki veya üç tane olabilir.

Doji'nin aralıkları olup olmaması pek önemli değildir.

Her ne kadar Doji Akşam Yıldız Ayı Formasyonu teyit gerektirmeyecek kadar kuvvetli bir formasyonsa da, yine de teyit aramakta fayda vardır. Bu teyit siyah bir mum, aşağı yönlü bir aralıkla açılış veya dünkü kapanışa göre daha düşük bir kapanış şeklinde olabilir.

Son düzenleme : mystified; 06-09-2006 saat: 21:12.

Sayfa 1/24 12311 ... SonSon

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •