Sayfa 1/3 123 SonSon
Arama sonucu : 21 madde; 1 - 8 arası.

Konu: HSBC Bireysel Kredi

Lightbulb HSBC Bireysel Kredi

Merhaba,
    http://www.hsbc.com.tr/tr/bireysel/b...r_rakamlar.asp
    adresinde HSBC Bank'ın yeni bireysel kredi kampanyası ile ilgili bilgiler mevcut. 6000YTL'ye kadar %1.49 faiz uygulanıyor. Kendim için şöyle bir plan çıkardım:

6000YTL 12AY vade ile alındığında aylık ödemeler 560YTL oluyor
    560*12 = 6720YTL yani 12 ayda 720YTL faiz ödüyoruz. (bknz. hesap mak.)

Ben bu parayı alıp yani 6000YTL çekip faize yatırdığımda aylık 75YTL gibi bir getirisi oluyor. (şu anki mevcut banka faiz oranları ile)
    75*12 = 900-1000YTL arası bir getiri elde edeceğim 12 aylık periyotta.(anapara+faizin faizi)

Yani 12 aylık süreçte 900-720=180YTL karlı durumdayım. Acaba bankadan kredi çekip faizle gelir elde etmek üzerine kurulu bu hesaplamam doğrumu?

Hesap Makinası:http://www.hsbc.com.tr/tr/bireysel/b...nasi_sonuc.asp

Esas

aldıkları komisyona bakmak lazım.net 6000 vercekelerini sanmıyorum

Esas

bankadan bireysel kredi alıp da geri faize yatırıp birde kar etmek size öyle masraflar çıkartırlar ki krediyi alırken lütfen önce bankanızla görüşün ve bu paranın size olan maliyetini,masraflarını iyice öğrenin...

Duhul
    Mar 2004
    İkamet
    Avrupa Yakasi / İSTANBUL
    Gönderi
    1,677

Esas

Geçenlerde YKB'de idim. Önümdeki müşterinin diyaloglarını dinledim. Kredi hesabından bile hesap işlem ücreti kesiyormuş YKB. HSBC'de durum nasıl bilemem tabi ama diğer bankalarda böyle bir uygulama var mı bakmak lazım.

Esas

Az önce banka ile görüştüm...
    3000YTL üzeri için alınan masraflar şu şekilde:
    300YTL Komisyon + 15YTL sigorta + 20YTL kaza sigortası yani toplamda 350YTL'ye yaklaşan extra bir masrafınız oluyor. 3000YTL altı içinse bu rakam 250YTL'ye düşüyor.

Banka ile yaptığım bu görüşmeden sonra üstteki ilk mesajımında hiçbir geçerliliği kalmadı yani kredi çekip faiz ile gelir elde etmek gibi bir imkanımızın olmadığını öğrenmiş olduk.

Karadenizli olmanın avantajını bu sefer kullanamadık ama yeni fırsatları kollamaya devam edecegim

Duhul
    Jan 2004
    İkamet
    Kütahya
    Gönderi
    4,688
    Blog Yazıları
    9

Esas

Alıntı Originally Posted by uyma Yazıyı Oku
    Merhaba,
    http://www.hsbc.com.tr/tr/bireysel/b...r_rakamlar.asp
    adresinde HSBC Bank'ın yeni bireysel kredi kampanyası ile ilgili bilgiler mevcut. 6000YTL'ye kadar %1.49 faiz uygulanıyor. Kendim için şöyle bir plan çıkardım:

6000YTL 12AY vade ile alındığında aylık ödemeler 560YTL oluyor
    560*12 = 6720YTL yani 12 ayda 720YTL faiz ödüyoruz. (bknz. hesap mak.)

Ben bu parayı alıp yani 6000YTL çekip faize yatırdığımda aylık 75YTL gibi bir getirisi oluyor. (şu anki mevcut banka faiz oranları ile)
    75*12 = 900-1000YTL arası bir getiri elde edeceğim 12 aylık periyotta.(anapara+faizin faizi)

Yani 12 aylık süreçte 900-720=180YTL karlı durumdayım. Acaba bankadan kredi çekip faizle gelir elde etmek üzerine kurulu bu hesaplamam doğrumu?

Hesap Makinası:http://www.hsbc.com.tr/tr/bireysel/b...nasi_sonuc.asp
    son mesajınızda bu işin olmayacagını söylemişsiniz..
    fakat hesapta da bir yanlışlık var..
    ilk ay 6000 ytl niz olacak, bu para üstünden 75 ytl gibi bir kar öngörmüşsünüz
    2. ayda elinizdeki para 6000 + 75 -560(aylık ödemeniz)=5515
    3. ayda 5515 + faiz geliri - 560 ..
    gittikçe faiz geliriniz ve anaparanız azalacak ; haliyle kredi faizini başabaş çıkartma imkanınız bile olmayabilir(teorik olarak.. ayrıntılı olarak hesabı yapmadım)

Esas

Alıntı Originally Posted by ayyan Yazıyı Oku
    son mesajınızda bu işin olmayacagını söylemişsiniz..
    fakat hesapta da bir yanlışlık var..
    ilk ay 6000 ytl niz olacak, bu para üstünden 75 ytl gibi bir kar öngörmüşsünüz
    2. ayda elinizdeki para 6000 + 75 -560(aylık ödemeniz)=5515
    3. ayda 5515 + faiz geliri - 560 ..
    gittikçe faiz geliriniz ve anaparanız azalacak ; haliyle kredi faizini başabaş çıkartma imkanınız bile olmayabilir(teorik olarak.. ayrıntılı olarak hesabı yapmadım)
    Evet yaptığınız hesaplamayı en başta bende düşünmüştüm ancak benim hesaplamam kredi olarak çekilen miktara dokunmamak üzere idi yani kredinin taksitlerinin ödemesinde kullanılacak para ise apayrı bir konu. (mesela maaşın belirli bir bölüm&#252

Duhul
    Jan 2004
    İkamet
    Kütahya
    Gönderi
    4,688
    Blog Yazıları
    9

Esas

Alıntı Originally Posted by uyma Yazıyı Oku
    Evet yaptığınız hesaplamayı en başta bende düşünmüştüm ancak benim hesaplamam kredi olarak çekilen miktara dokunmamak üzere idi yani kredinin taksitlerinin ödemesinde kullanılacak para ise apayrı bir konu. (mesela maaşın belirli bir bölümü)
    hmm.. anlamadım ama olsun

Sayfa 1/3 123 SonSon

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •