Sayfa 503/716 İlkİlk ... 3403453493501502503504505513553603 ... SonSon
Arama sonucu : 5726 madde; 4,017 - 4,024 arası.

Konu: DYHOL - Doğan Yayın holding

Esas

kap dolu

Esas

Kap : Dogan sırketler grubu holdıng a.s. / dohol [dyhol] ozel durum acıklaması (guncelleme) 26.05.2014 20:01:30

bu haberın kap 'ın sıtesındekı orjınal halı ve eklı dosyalarını gorebılmek ıcın asagıdakı lınk'ı tıklayınız!
    http://www.kap.gov.tr/yay/bıldırım/b...aspx?ıd=362853

kap : Dogan sırketler grubu holdıng a.s. / dohol [dyhol] ozel durum acıklaması (guncelleme) 26.05.2014 20:01:30

ozel durum acıklaması (guncelleme)
    ---------------------------------------------------------------------------------------------

ortaklıgın adresı : Burhanıye mahallesı. Kısıklı caddesı. No:65 uskudar /ıstanbul
    telefon ve faks numarası : 0216 556 92 90/ 0216 556 92 00
    e-posta adresı : handeo@doganholdıng.com.tr
    ortaklıgın yatırımcı/pay sahıplerı ıle ılıskıler bırımının telefon ve faks numarası : 0216 556 92 90/ 0216 556 92 00
    orjınal acıklamanın tarıhı : 14.04.2014 , 08.05.2014, 22.05.2014
    yapılan acıklama ertelenmıs bır acıklama mı? : Hayır
    ozet bılgı : Sırketımızın baglı ortaklıgı dogan yayın holdıng a.s.'yı 'devır alması' suretıyle sırketımız bunyesınde bırlesılmesı.

---------------------------------------------------------------------------------------------

sırketımızın dogrudan baglı ortaklıgı dogan yayın holdıng a.s.'yı "devır alması" suretıyle sırketımız bunyesınde bırlesılmesı ıslemı kapsamında gereklı belgeler tamamlanmıstır.

Sırketımızın dogrudan baglı ortaklıgı dogan yayın holdıng a.s.'yı tum aktıf ve pasıfı ıle bırlıkte bır butun halınde devralması suretıyle sırketımız bunyesınde bırlesmesı ıslemı kapsamında hazırlanan "bırlesme sozlesmesı", "bırlesme raporu", "uzman kurulus raporu" ve "bırlesme duyuru metnı" ekte yer almaktadır.

Ekler;

1- bırlesme sozlesmesı,
    2- bırlesme raporu,
    3- uzman kurulus raporu,
    4- bırlesme duyuru metnı.

Esas

Birlesme Raporundan alintidir;

Birlesmenin amacini aciklamislar yersen tabii

A- Birleşmenin amacı ve sonuçları:
    Birleşmenin amacı ve sonuçları, konu başlıkları itibariyle bu bölümde değerlendirilmektedir.
    1. Kar Dağıtım Potansiyeli Artacaktır:
    Birleşme işlemi sonrasında, “geçmiş yıllar zararları” nedeniyle yakın bir gelecekte kar
    dağıtımı yapma potansiyeli düşük olan Doğan Yayın Holding’in bilançosu ortadan
    kalkacaktır. Bunun sonucunda, oluşması halinde, Doğan Yayın Holding’in bağlı
    ortaklıklarının yapacakları kar payı dağıtımları, bu defa doğrudan Doğan Holding’e
    gelecektir. Doğan Holding’in finansal tablolarında geçmiş yıllar zararları daha düşük
    olduğundan, önümüzdeki dönemlerde, vergi mevzuatı kapsamında, vergiden istisna
    edilen ve “kardan ayrılan kısıtlanmış yedekler” hesabı altında takip edilen kazançların
    üzerindeki kısıtın kalkması ve gelecek dönemlerde elde edilecek dönem karları ile
    birlikte bu tutarların Doğan Holding’teki “geçmiş yıllar zararları”nın mahsubunda
    kullanılmasını takiben, Doğan Holding’in kar dağıtımı yapabilir durumda olacağı
    öngörülmektedir.
    2. Yatırımcı Tabanı Genişleyecek, Likidite Artacaktır:
    Mevcut durumda, Doğan Holding’in konsolide finansal tablosundaki faaliyet
    sonuçlarının önemli bir kısmı Doğan Yayın Holding’ten geliyor olmasına rağmen, her iki
    Şirket’in de Borsa’da ayrı ayrı işlem görüyor olması, her iki Holding’deki yatırımcı
    sayısının ve dolayısıyla likiditenin bölünmesine yol açmaktadır. Birleşme sonrasında,
    Doğan Holding’in daha geniş bir yatırımcı tabanı, daha yüksek işlem hacmi ve daha likit
    bir işlem tahtasına sahip olması beklenebilir.
    3. İştirak Yapısı Daha Sade Hale Gelecektir:
    Doğan Yayın Holding’in birleşme işlemi neticesinde sona ermesi ile Doğan Holding,
    aradaki Doğan Yayın Holding nedeni ile daha önce “dolaylı” hakim ortak konumunda
    olduğu Doğan Yayın Holding’in önemli bağlı ortaklıklarının bu sefer “doğrudan” hakim
    ortağı konumuna gelecektir. Böylece, Doğan Holding’in bağlı ortaklıklarından sağladığı
    nakit akışı üzerindeki etkisi artarken, iştirak yapısı da daha sade hale gelecektir.
    4. Kurumsal Yönetim Uygulamaları Güçlenecektir:
    Uzun bir süredir kurumsal yönetim uygulamalarını en üst seviyeye çıkarma yönünde
    önemli düzeyde gayret gösteren Doğan Holding, aynı zamanda bünyesindeki profesyonel
    birimler ile bağlı ortaklıklarındaki yönetim uygulamalarının en üst seviyede olmasına
    önemli düzeyde destek vermektedir. Birleşme işlemi nedeniyle, iştirak yapısının
    sadeleşiyor olması, genel kabul gören en iyi kurumsal yönetim uygulamaları yönünden
    Grup genelinde etkinliğin daha ileri bir seviyeye taşınmasını sağlayacaktır. Birleşme
    neticesinde, varlık ve kaynakların daha etkin ve verimli yönetilmesi; daha entegre, etkin
    ve verimli bir kurumsal yönetim seviyesine ulaşılması hedeflenmektedir. .
    5. Maliyet Avantajı Sağlanacaktır:
    Doğan Holding bünyesinde birleşme ile önemli idari tasarruflar da sağlanacaktır. Buna
    göre birleşme ile Doğan Yayın Holding’de ortadan kalkacak/azalacak tam olarak
    ölçülebilir masraf ve giderler şu şekilde sıralanabilir;
    Birleşme Raporu
    9
    a. Yıllık Yönetim Kurulu ücretleri (huzur hakkı),
    b. Tabi olunan ilgili mevzuat gereğince ödenen ücret ve giderler,
    c. Merkezi Kayıt Kuruluşu A.Ş. (MKK) saklama ücretleri,
    d. Bağımsız denetim ücretleri ve giderleri,
    e. Yeminli Mali Müşavirlik ücretleri ve giderleri,
    f. Sair raporlama (faaliyet raporu, kredi derecelendirme, kurumsal yönetim
    derecelendirme vb.), web sitesi, ilan, tescil vb. yükümlülük giderleri.

4. Esas

yalanın daniskası düşününki açıktan yalan anlatılıyor 450.000.000 adet hisse tebde ne yatırımcı tabanının genişlemesi kitlelere yayılmasından bahsediyorsunuz alanda ad satanda ad tek kişinin tahakkümü bulunmakta anlaşılır değil kağıt tek kuruş oynamıyor yerınde bu yukarda bahsettiklerin uzun vadede yatırımcısının balıklama dalması lazım bu fıyattan neticede çok yukselecek mıllet 0,48 den dahı almıyor spk kararını açıkladığında dahi düşürecekler diye artıkbeklenti içerisine girdim o nu geçtim kendi genel kurullarına girerkende düşürecekler genel kuruldan çıkarkende düşürecekler beklentisi içerisndeyim artık dışarda kağıtta kalmadı artık 450 dışında kesin net kaç adet hisse var bunu tam ve kesin bilen varmı??

rapor açıklanmadan 440 dı rapardon sonra 450 yaptılar ellerindeki hisseyi ..

Alıntı Originally Posted by Systematic Yazıyı Oku
    Birlesme Raporundan alintidir;

Birlesmenin amacini aciklamislar yersen tabii

A- Birleşmenin amacı ve sonuçları:
    Birleşmenin amacı ve sonuçları, konu başlıkları itibariyle bu bölümde değerlendirilmektedir.
    1. Kar Dağıtım Potansiyeli Artacaktır:
    Birleşme işlemi sonrasında, “geçmiş yıllar zararları” nedeniyle yakın bir gelecekte kar
    dağıtımı yapma potansiyeli düşük olan Doğan Yayın Holding’in bilançosu ortadan
    kalkacaktır. Bunun sonucunda, oluşması halinde, Doğan Yayın Holding’in bağlı
    ortaklıklarının yapacakları kar payı dağıtımları, bu defa doğrudan Doğan Holding’e
    gelecektir. Doğan Holding’in finansal tablolarında geçmiş yıllar zararları daha düşük
    olduğundan, önümüzdeki dönemlerde, vergi mevzuatı kapsamında, vergiden istisna
    edilen ve “kardan ayrılan kısıtlanmış yedekler” hesabı altında takip edilen kazançların
    üzerindeki kısıtın kalkması ve gelecek dönemlerde elde edilecek dönem karları ile
    birlikte bu tutarların Doğan Holding’teki “geçmiş yıllar zararları”nın mahsubunda
    kullanılmasını takiben, Doğan Holding’in kar dağıtımı yapabilir durumda olacağı
    öngörülmektedir.
    2. Yatırımcı Tabanı Genişleyecek, Likidite Artacaktır:
    Mevcut durumda, Doğan Holding’in konsolide finansal tablosundaki faaliyet
    sonuçlarının önemli bir kısmı Doğan Yayın Holding’ten geliyor olmasına rağmen, her iki
    Şirket’in de Borsa’da ayrı ayrı işlem görüyor olması, her iki Holding’deki yatırımcı
    sayısının ve dolayısıyla likiditenin bölünmesine yol açmaktadır. Birleşme sonrasında,
    Doğan Holding’in daha geniş bir yatırımcı tabanı, daha yüksek işlem hacmi ve daha likit
    bir işlem tahtasına sahip olması beklenebilir.
    3. İştirak Yapısı Daha Sade Hale Gelecektir:
    Doğan Yayın Holding’in birleşme işlemi neticesinde sona ermesi ile Doğan Holding,
    aradaki Doğan Yayın Holding nedeni ile daha önce “dolaylı” hakim ortak konumunda
    olduğu Doğan Yayın Holding’in önemli bağlı ortaklıklarının bu sefer “doğrudan” hakim
    ortağı konumuna gelecektir. Böylece, Doğan Holding’in bağlı ortaklıklarından sağladığı
    nakit akışı üzerindeki etkisi artarken, iştirak yapısı da daha sade hale gelecektir.
    4. Kurumsal Yönetim Uygulamaları Güçlenecektir:
    Uzun bir süredir kurumsal yönetim uygulamalarını en üst seviyeye çıkarma yönünde
    önemli düzeyde gayret gösteren Doğan Holding, aynı zamanda bünyesindeki profesyonel
    birimler ile bağlı ortaklıklarındaki yönetim uygulamalarının en üst seviyede olmasına
    önemli düzeyde destek vermektedir. Birleşme işlemi nedeniyle, iştirak yapısının
    sadeleşiyor olması, genel kabul gören en iyi kurumsal yönetim uygulamaları yönünden
    Grup genelinde etkinliğin daha ileri bir seviyeye taşınmasını sağlayacaktır. Birleşme
    neticesinde, varlık ve kaynakların daha etkin ve verimli yönetilmesi; daha entegre, etkin
    ve verimli bir kurumsal yönetim seviyesine ulaşılması hedeflenmektedir. .
    5. Maliyet Avantajı Sağlanacaktır:
    Doğan Holding bünyesinde birleşme ile önemli idari tasarruflar da sağlanacaktır. Buna
    göre birleşme ile Doğan Yayın Holding’de ortadan kalkacak/azalacak tam olarak
    ölçülebilir masraf ve giderler şu şekilde sıralanabilir;
    Birleşme Raporu
    9
    a. Yıllık Yönetim Kurulu ücretleri (huzur hakkı),
    b. Tabi olunan ilgili mevzuat gereğince ödenen ücret ve giderler,
    c. Merkezi Kayıt Kuruluşu A.Ş. (MKK) saklama ücretleri,
    d. Bağımsız denetim ücretleri ve giderleri,
    e. Yeminli Mali Müşavirlik ücretleri ve giderleri,
    f. Sair raporlama (faaliyet raporu, kredi derecelendirme, kurumsal yönetim
    derecelendirme vb.), web sitesi, ilan, tescil vb. yükümlülük giderleri.

5. Esas

170.000.000 tl ye yakın 1 rakam olsa gerek vergisi fılan varmı bılmem ama 170.000.000 lira olacak QUOTE=entelajanziya;10463233]ayrılanların paylarını satın alacak para yok mu diyorsunuz peki? toplamda 100 milyonu bile bulmaz diye düşünüyorum.[/QUOTE]

6. Esas

kalsak 1 dert kalmayıp satsak başka dert 1leşmeden sonra yukarı meyyıllı olacakmı o rası da meçhul ,,1leşmeden sonra mp ve diği ihalelerine girip kesın alırsa almak nıyetlıyse artar ama baksanıza mp ihalesinin ertelenmesi bile bunlara yarıyor belki 1leşmeden sonra olacak

7. Esas

şimsi spk nın kararı var ondan sonrada gk onayı bunlar ne kadar sürecek???

8. Esas

Muz cumhuriyeti dedikleri bu olsa gerek. Adamlar bir de revize etmiş fiyatı hak kaybı olmasın diye !
    0,48638 adet (Önceki: 0,48635) Çok düzgün adamlar bunlar. Eski tahssisli sermaye artırımında bir maddeyi aşağıya yapıştırıyorum. Bildiğiniz bütün küfürleri edebilirsiniz. Adamlar 0,70 kuruşlu fiyata itibari değerinin altında diye bir ibare kullanmış kendini bilmezler. Şimdi biçtikleri fiyata bak.

"4. Esas Sözleşme'nin 7'nci maddesinde Yönetim Kuruluna verilen yetki çerçevesinde 1 Türk Lirası itibari değerli her bir payın, SPK'nın VII-128.1 "Pay Tebliği'nin 18'inci maddesinin 3'üncü fıkrası hükümlerine uygun olarak, sermaye artırımına ilişkin işbu Yönetim Kurulu Karar tarihinden önceki otuz gün içinde, Borsa İstanbul A.Ş. Ulusal Pazarı'nda oluşan "Günlük Ağırlıklı Ortalama Fiyatlar"ın aritmetik ortalaması olarak hesaplanan 0,67 Türk Lirası'na göre %4,48 primli olarak, 0,70 Türk Lirası'ndan ve itibari değerin altında tahsis edilmesine," Tarih (25/10/2013 - 18:27:56)

Sayfa 503/716 İlkİlk ... 3403453493501502503504505513553603 ... SonSon

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •