Sayfa 3/29 İlkİlk 1234513 ... SonSon
Arama sonucu : 225 madde; 17 - 24 arası.

Konu: Altın Teknik Analizleri

Esas

Alıntı Originally Posted by dr.v Yazıyı Oku
    Sarışın şimdilik söylediğim bantlar içinde destek -dirençleri deniyor.

şu anki durumu

ANCAK UNUTULMAMALIDIR Kİ YAZDIKLARIM ÇİZDİKLERİM YATIRIM TAVSİYESİ OLMAYIP FALDAN ÖTEYE GEÇEMEZ

Esas

Sayın BLUE_HORSE sizin istediğiniz grafikleri atıyorum. günlük ekrana sığmadığı için haftalık grafik yolluyorum. 06.09.2011 deki tepeden itibaren oluşan aşağı üçgeni kıran sarışın üçgenin yüksekliği kadar yol alırsa 1140 ı görmesi beklenebilir. Ben zaten bu teknik verilerle burada taban oluşturabileceğini umut ettiğim için bundan sonraki hareketlerin yatay da yada hafif aşağıda kalabileceğini düşündüm. Ayrıca fibo 61.8 i de ikinci resimde görülen hemen hemen aynı yere gelmekte.
    Yine de üzerine basarak söylüyorum; temel bakışla emtiaların gerçek yukarı harekete başlamaları için 6 ay 1 sene gerektiğini düşünüyorum. Yani bu köprünün altından çok sulara aşağı doğru akabilir.

ANCAK UNUTULMAMALIDIR Kİ YAZDIKLARIM ÇİZDİKLERİM YATIRIM TAVSİYESİ OLMAYIP FALDAN ÖTEYE GEÇEMEZ

Esas

Alıntı Originally Posted by dr.v Yazıyı Oku
    Sarışın şimdilik söylediğim bantlar içinde destek -dirençleri deniyor.

1267 deki kısa vadeli hedefe ulaşıldı. Bu hafta sonuna kadar 1267 üstündeki 3 kapanış bizi daha yukarılara götürme ihtimalini artıracaktır. Ancak daha önceki yazılarımda olduğu gibi ay sonuna kadar 1180 veya 1164 ü deneyerek 1274 e hareket etmesi ve bunu uzun vadeye yayması beklentimdir. Eğer 1267 yi aşıp 1274-1277 denemesi yaparsa sonraki durak 1303 direnci olacaktır. Bu direnç kilit rolü oynayacak ilk dirençtir. Halen unutulmamalıdır ki ana trend orta uzun vadede düşüş trendidir.

Esas

Not: Kırmızı yatay çizgilere itibar etmeyin. Onları silmeyi unutmuşum.

Son düzenleme : dr.v; 13-07-2013 saat: 21:10. Sebep: eksik

Esas

Sarışın 4 H lıkta yükselen kanal içinde hareket etmekte. Yukarıdaki günlük grafikte orta vadeli düşüş kanalı ve kısa vadede yükseliş kanalı içinde yol alan sarışın bir önceki haftada beklediğimden hızlı yukarı hareketini yaptı. Daha küçük yukarı hareket beklemekteydim. Bu kısa vadeli senaryolarımda değişikliğe neden oldu. 1311 i görerek yada görmeden 1249 denemesini bekliyorum. Halen yükseliş tepki yükselişi. Gerçek bir itki dalgası değil. Bu arada günlük grafikte ikili dip çalışması mevcut. Bu formasyon iyi takip edilmeli. Yükselişin tepki den itkiye dönmesini bize haber verebilir.
    Eğer 1311 i görür ve 1303 üzerinde kalırsa 1355 hedef olacaktır. Temel görünüm itibarı ile dolarda global olarak bir güçsüzlük bu hafta oluşabilir. Bu sarışına yarar.Ve dediğim dirençleri deneme ihtimalini artırır.

Esas

KOZAL'da olan birisi olarak paylaşımları takip edeceğim. Teşekkür ederim şimdiden. Orta ve uzun vadede tüm göstergeler aşağı gösteriyor sanırım. Ama dip neresi? Umarım 1100'lü seviyeler diptir ve dibe vurmuşuzdur.

Esas

Sayın dr.v

Topik hayırlı olsun. Paylaşımlarınız için teşekkürler. Diğer arkadaşların da katılması ile en küçük bir şey bile öğrenirsek ne mutlu biz. Bilgisini ve ilgisini bizimle paylaşan herkes baştacımızdır...

Tek bir şey rica edeceğim katılımcı arkadaşlardan. Lütfen "Fiziki -Sanal" altın "geyiğine" girmeyelim bu topikte. yok Altın nerede kullanılır da ne işe yarar konuları... Amaçtan şaşılmasın, diğer topiklerde yeterince var. Burayı bilgi ve düşünce alışverişi noktası olarak tutalım.

Sevgili üstatların izniyle; sınırlı ekonomik fakat nispeten daha geniş siyasi bilgim ile altın üzerinde oynanan oyunların büyüklüğü öngörümüzün çok üzerinde gibi geliyor bana. "krokolide" dostun biraz yukarıda yaptığı analiz temeldir. Operasyonun çapı o kadar büyük ki ülkeleri batırmaya oynuyorlar. Eninde sonunda krizdeki ülkeler altınlarını satsacaksa alacak kesim neden yukarıdan alsın? Dolayısıyla geniş perspektifte ve uzun vadeli bakmak zorundasınız altın fiyatarına. Babalar, henüz altınları toplayıp istedikleri fiyattan almadılar. O yüzden burada yazılan her fiyat mümkündür, bakın altın çıkartma maliyeti falan da bir kriter değildir bu fiyatlarda. Operasyon açık:
    Kilolarca altın düşük fiyattan el değiştirecek - değiştirtecekler. Sonrasındaki vuruş inanılmaz olacak ve nispeten ekonomileri düzelmiş bu ülkeler tekrar altın rezerve etmeye başlayacak bilin bakalım kaç bin dolarlardan. Düzen bu, bunu kırmak istersen dünya savaşını göze alacaksın. Kimsenin maçası yemez buna kısa vadede (10 yıl).
    Dolayısıyla sayın dr.v'nin en az altı ay ya da bir yıllık periyotta altında kalıcı bir yükseliş olmayacağı görüşüne katılıyorum. Diğer parametrelerle ellerinde altın tutan ülkeleri iyice süründürecekler bu periyot adamların pes etme noktası neresiyse oraya kadar devam edecektir. Sonrası için ben de oldukça umutluyum bu planıma göre.

Kendimce yaptığım, pozisyonumu bu siyasi konjüktüre göre ayarlamaya çalıştığım, ekonomik dayanaktan uzak, siyasi dayağı olan komplo teorimdir. Yatırım tavsiyesi içermez.

Esas

ABD de parekende satışların beklenenden düşük gelmesi sarışının düşüş hareketini durdurup yukarıya çevirdi.

Sayfa 3/29 İlkİlk 1234513 ... SonSon

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •