Sayfa 1/29 12311 ... SonSon
Arama sonucu : 225 madde; 1 - 8 arası.

Konu: Altın Teknik Analizleri

Esas Altın Teknik Analizleri

" Altının Geleceği ve Daha Yükselir mi?" topiğindeki paylaşımlar çok çeşitli konular içerdiğinden sarışının teknik analizini ayırmak gerektiğini düşündüm. Bu yüzden bu topiği açmaya karar verdim. Teknik analizlerini paylaşmak isteyen arkadaşlarımı da topiğe davet ediyorum...

Esas

Daha önce " Altının Geleceği ve Daha Yükselir mi?" topiğinde yaptığım paylaşımı buraya aktarıyorum. Orta - uzun vadeli olarak işlem yaptığımdan çalışmalarım oldukça ekleyeceğim.

Alıntı Originally Posted by dr.v Yazıyı Oku
    Tepki bekliyordum ama 1262 ye kadar tepkiyi beklemiyordum ve bu sert tepkiyi de istemiyordum. Ayıların ayılıklarını gizlemesi hiçbir zaman hayra alamet değildir. Çünkü geniş salınımlarla piyasa entropisi artar. Yine de 4 h lıklara baktığımda formasyonda bir bozulma yok halen. İzleyip görelim formasyonun istiabını...

TOBO formasyonunu es geçen sarışın için halen her şey bitmiş değil. DXY de oluşan trend ve doların tüm piyasalarda güçlü durması nedeniyle sarışından fazla umudum olmasa da buralardan 1090 ı denemeden bir taban oluşturabilir. Umarım ikili dip formasyonu yapar ama üstüne basarak söyleyeyim ki orta uzun vadede halen yön aşağıyı göstermekte. 1228- 1191 arasında kaldıkça aşağılara inmemeye çalışacaktır. Tüm takip ettiğim bant burası. 1179 desteği ise zurnanın zırt dediği yer. Bu desteğin altında sarışın çok çirkefleşebilir....

ANCAK UNUTULMAMALIDIR Kİ YAZDIKLARIM ÇİZDİKLERİM YATIRIM TAVSİYESİ OLMAYIP FALDAN ÖTEYE GEÇEMEZ.

Esas

1267-1180 arasında nötr, 1180 altında düşüş 1267 üstünde yükseliş beklenebilir. Bu trendleri teyit için üç gün üstünde kapanışlar gereklidir. Orta- uzun vadeli yönü düşüş yönünde olan sarışın halen dip oluşturma çabasındadır. Beklentim önümüzdeki hafta aşağıdaki iki band arasında salınması ve ayın sonuna kadar 1164 ü deneyerek 1274 e yol almasıdır. Ancak halen 1090 desteği denemesi göz ardı edilemez.

ANCAK UNUTULMAMALIDIR Kİ YAZDIKLARIM ÇİZDİKLERİM YATIRIM TAVSİYESİ OLMAYIP FALDAN ÖTEYE GEÇEMEZ

Esas

Bazıları tabanı 900 $ a kadar indirmiş;

http://www.thelira.com/haber/121934/...hmini-korkuttu

Esas

ayni adamin altinin onsu en az 5000 $ olmasi gerekir dedigi de unutulmamali.....altinda inanilmaz oyunlar oynaniyor...yakinda patladigi zaman finans sektorude gocmus olacaktir....altina guvenmeyin ama kagit paraya guvenin empoze ediliyor millete...kiyamete parayi bilmem ama altin var olacaktir.....altin toplamaya devam.....

Esas

Bu haberde sarışını derinden etkileyen nedenler mevcut;

http://www.bloomberght.com/haberler/...emin-kazaniyor

Duhul
    Apr 2007
    İkamet
    İZMİT-İSTANBUL
    Gönderi
    2,835

Esas

İzlemenin en kolay yolu 1 satır yazı yazmaktan geçermiş. topik faydalı olacak, hayırlı olsun.

Benim teorim ise 200-300 dolar. Ama bu rakam elbette bir dayanaktan gelmiyor, sadece işin vehametini göstermek içindir. 1900 dolardan 900 dolara gelmeside az vahim değil. Dolar ve altın'a uzun vade de rakam vermek zor iş. Bize düşen sadece izlemek olacak.

Esas

Altın ONS güncel fiyat 1.222 usd
    Alttaki sınır 1160 bu hafta görülebilir oralarda biraz destek bulursa iyi orası kırılırsa 1040 usd ikinci desteği şimdilik tutunabilir diye tahmin ediyorum
    Yukarı hareket ederse ilk etapta 1.400 usd görülebilir.

yorumlar yatırım tavsiyesi değildir, fikir paylaşımından ibarettir.

Sayfa 1/29 12311 ... SonSon

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •