Sayfa 2/17 İlkİlk 123412 ... SonSon
Arama sonucu : 129 madde; 9 - 16 arası.

Konu: Karadenİzde Petrol Bulundu

Esas

Petrol çıkarma maliyeti bölgeye göre değişiyor, misal Arabistan'da 5$ civarı varil başı. Eskiden de petrol bulunmuştu topraklarımızda ama varil başına 20-25$ maliyet ve o zamanlar uluslararası petrol satış fiatı 25-30$ olduğu için kârlı bulunmadığı düşünüldü( halbuki 30$ a çıkarıp 20$ a satsan bile ekonomideki çarpan etkisinden dolayı para da içerde kaldığı için sonuçta kârlı olunur ama bizde nerde o irade)

Şimdi petrol fiyatları 60-70$ olduğundan daha çok önem veriliyor da denebilir.

Esas

Alıntı Originally Posted by felix Yazıyı Oku
    yürüttüğü petrol arama çalışmaları, deyim yerindeyse 'sır' gibi saklanıyor.
    Nasıl bir "sır" ki biz bile duyduk.

Duhul
    Jun 2005
    İkamet
    TÜRKİYE
    Gönderi
    4,024

Esas

Şimdi kafam dank etti, u l a n diyordum kendi kendime, 2003 yılında ABD bizden Irak'ın işgali için üs isterken Karadenizden neden üs istiyor, Karadeniz nire Irak nire, halbu ki adamların bir bildiği varmış, demek ki petrolün üstüne konacaklarmış, Özkök demişti ya Irak tezkeresinde Allah bizi korududa gitmedik diye, adam haklıymış ama eksik söylemiş

Esas

Kırklarelinde de doğalgaz bulunmuş.Rusya dan aldığımız doğal gazdan daha kaliteliymiş.

Esas

Alıntı Originally Posted by kaleci1 Yazıyı Oku
    Kırklarelinde de doğalgaz bulunmuş.Rusya dan aldığımız doğal gazdan daha kaliteliymiş.
    oh hem doğal gaz hem petrol eh yani artık Türkiye dört köşe olacak desenize...
    Ama daha öncede söyledim ya bu senaryo her iktidar dönemi Türk halkının önüne hep sürülür ve hiç bir zamanda sonu gelmez.Bu sefer inanmak istiyorum ama zannederim yine hoş vede boş bir nida olarak benliğimizde kalacaktır.

Duhul
    Mar 2006
    İkamet
    İstanbulun bir yerinde
    Gönderi
    798
    Blog Yazıları
    74

Esas

Petrolu bulmak ve sahip olmak çok güzel bir şey.Ama içimde bir şey gene bunu bize yar etmez diyorlar.
    Neden mi örnek bor madeni.Türkiyedi ki rezerv trilyon dolar ama gelin görün ki heba ediyoruz.Bu stratejik madeni kullanamıyoruz belkide kullandırmıyorlar.
    Dış mihraklar vede iç mihraklar bu güzelim ülkenin yer altı zenginliklerine nedense Türkiyenin sahiplenmesini istemiyorlar.Nedeni çok basit güçlü bir Türkiye işlerine gelmez.Bölgede söz sahibi olmak çok önemli.
    İnşallah petrolde de aynı senaryo oynanmaz da ülkemiz refah seviyesini yükseltir.

melih_2005 Guest

Esas

walla beyler ben bu ülkeden o kadar umutsuzum ki, her evin musluğundan bile petrol aksa yok arkadaş bu memleketten adam olmaz...

hem bu petrol yine zengin ağalara fayda getirir bizim gibi kendi halinde yurdum insanı sırtındaki vergi yükünle ahlaya vahlaya ay sonunu getirmeye çalışır...

açıkçası sevinecek bir durum göremiyorum

melih_2005 Guest

Esas

karadenizde konu açılmışken aklıma geldi toprağın altından çıkacak olan petroldan medet ararken ağaçta yetişen bir petrol daha var karadenizde hem i de dünyadaki üretimin % 70 ine sahibiz. Fındıktan bahsediyorum. üreticinin hali meydan da. bu işte bile bi kaç zengin götürüyor parayı. üreten insanımız yine perişan.
    Alın fındığı vurun petrole elde var sıfır.....

araştırılması ve bulunması gereken asıl maden " delikanlı , vatanını seven , ülkeyi abd ve yahudi uşaklığından kurtaracak yöneticilerdir "

Sayfa 2/17 İlkİlk 123412 ... SonSon

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •