Sayfa 3/17 İlkİlk 1234513 ... SonSon
Arama sonucu : 129 madde; 17 - 24 arası.

Konu: Karadenİzde Petrol Bulundu

Esas

Bence de petrol çıkmasın, çıkarsa ne oluruz sonra... Hatta PTOFS, TUPRS, TEKEL ve bilimum diğer KİTler özelleştirilmeleri iptal edilsin, hatta ve hatta THYAO'daki ikincil ve üçüncül halka arzlardaki hisseler cebren geri toplansın, parası iade edilsin, topic'e iki masa ve iki okey takımı konsun, çaylar demli olsun, magazin yorumcuları haftada bir konuk olarak katılsın, ortada Posta gazetesi dursun, hükümet kahrolsun, konu neydi ha petrol evet, e onu da devlet gelsin halletsin...

Duhul
    Jan 2006
    İkamet
    İzmir
    Gönderi
    257

Esas

petrol buldum ,%70 karşılıyor demek ...af edersinizde mangal gibi yürek ister

neden mi?

dünyayı yöneten paradır - ve bu dünyada malesef, paran kadar konuşma hakkın vardır
    -bulunan her büyük pastanın ödenmesi gereken haracıda vardır,

(ödedinmi ki?)

seçime azbir zaman kala duyuru yapıyorsun

-baktıki elin gavuru parasını alamayacak 3-5 kuyuya izin veriyor dede inanayım ,ülkenin borcundan haberin varmıki acaba pehhh
    kelleni koltuğun altına alacaksın ,kefeni beline bağlayacaksın ,öyle bu işlere girişeceksin ,umarım analatabildim.

paranın sahibi yedirmez arkadaş (nedenmi ??...ABD başı bush bile ...bu paranın esiri olmuş bilmem şimdik analatabildimmi)

saygılar

Esas

Herkes tutturmuş bir borç artıyor, borç artıyor... Yahu, arkadaşlar öyle bir konuşuyorsunuz ki sanki önceki hükümetler net borç ödeyicisi oldular da bir bu hükümet borcu artırdı. Ne çabuk unutuldu 2001 krizi? Defa kez yayınladım, bir kez daha gönderiyorum dış borç stokumuzun profilini... İlk resimden de anlaşılacağı üzere borcunu artıran kamu değil, özel sektör... Bazı arkadaşlar diyecekler ki "kamu-özel farketmez borç borçtur". Eh seçimlerde de oy verirken borçlanan şirketlerin logosunu koysunlar oy pusulasına, ona basmazsınız, ne de olsa Türkiye'nin borcunu artırdı adamlar... Bu kadar saçma bir düşünce olabilir mi, ne yazık ki oluyor. Televole medyasının şakşakçılarını izleyen, derinlemesine analiz yapamayan, gerçek ekonomi-finans bilgisinden yoksun bir insanın bu kadar sığ yorum yapması normal tabi...

İkinci tabloda da iç borç stokumuz var, asıl hükümete yüklenmek isteyenlerin silahı burası ama dediğim gibi bunu kullanamayacak kadar donanımsız televole medyası... İç borç stoku felaket oranda artmış gözüküyor ama 2001 krizinde şişen borçların, kamu bankalarının görev zararlarının telafi edilmesi için bu borçların artmasından başka çare yoktur. İç borcun "roll" edilmesi yani çevrilmesi için vadenin uzatılıp sağlıklı bir yapıya kavuşturulması zaman alacaktır. Yalnız şunu da belirtmek isterim, iç borç artarken iç borç / GSMH oranı devamlı düşmüştür, yani GSMH'miz devamlı artmıştır. Bu da büyük bir başarıdır (ekonomik anlamda)

Biliyorum bu topic "karadeniz'de petrol bulundu" ama yazmak istedim. Dün gece NTV'de Can dündar'ın sunduğu tarikat-siyaset-devlet açık-oturumu vardı, kaç kişi seyretti merak ediyorum. Yaşar Nuri Öztürk şöyle bir cümle sarfetti, "Bu ülkede yıllar boyu aydın ve siyasetçi diye geçinenler, dinin gerçeğinden korktuğu için dini maymun edecek adamları din adına öne sürmüşlerdir. Laiklik falan palavradır" İlginç tespitti, tabi ardından HYP partisi genel başkanı olduğu için siyaseten AKP'yi kötüledi vs... Hükümetler ağzı ile kuş da tutsa eğer o koltukta sizin istediğiniz adam oturmuyorsa nafiledir. Bu gayet açıktır...

melih_2005 Guest

Esas

Sn açık-pozisyon, sanırım hükümete karşı bir sempatiniz var -yadırgamıyorum yanlış anlaşılmasın- olabilir saygı duyarım.
    İç borç stoğunun olağünüstü artmasından bahsetmişsiniz. Benim merak ettiğim şu , hatırlarsanız ilk icraat Cem Uzanın bütün malına mülküne el koymak oldu -iyi de yaptı- batırdığı banka yüzünden ve diğer nedenlerden. fakaaat biliyorsunuz ki sadece İmar Bankası batmamıştı bir sürü banka battı. Batan bankaların borçlarının banka sahiplerinden karşılanması sürecinde geri ödeme takvimleri benim dikkatimi çekmişti o zaman yeri geldi şimdi size sorayım dedim. Medyası olan batık banka sahiplerinin ödeme takvimleri ile medyası olmayan banka sahiplerinin ki arasında medya sahibi patronların borçlarına daha avantajlı hem de çok avantajlı bir opsiyon verilmişti.
    İç borç stoğunun artmasında bunun ne gibi bir etkisi olmuş olabilir, hem bu farklı borç ödeme takvimlerinin sebebi nedir.
    Sadece merak ettim, yanıtlarsanız sevinirim .

Duhul
    Jan 2006
    İkamet
    İzmir
    Gönderi
    257

Esas

sayın açık-pozisyon

petrol sayesinde tekel olmuş (cartel güc&#252 ..parasıyla güç olmuş odaklara dikkat çekmek istedim ...ben partiyle işim olmaz ...televoleylede ...benim derdim ,yönetmek için işkal ettiğin koltuğun hakkını verebiliyormusun ..hava atma aracı veya zulum etme aracı olarak kullanırsan ben sesimi yükseltirim .

cem uzan olayını iyi inceleyin derim banka batırma olayından daha fazlası var

Telsimin teknoljik atılımı -çukurova/kepez olanüstü büyümesi-çimeto sektöründe piyasa dengeleyici rolü bulunması-medya gücü bulunması ...vs

cem uzanı bitirmenin yolu çok açıktı (aynı durumlarda borcu olan diyer banka sahiplerine bu yapılmadı dikkat ve neden diye sor?)

imar bankasının en büyük finasman kaynağı olan cukurova ve kepez hükümetce el konulunca ,haliyle imar bankasının mevduat sahiplerine parası ödenemedi ...bu durum uzan şirketlerini domino taşı misali birbiri ardı sıra etkiledi ve bu durum ortaya çıktı

neden diye soru sorun arkadaşlar ben cem uzanı siyasete atılmadan önce sever sayardım (yüzde yüz türk şirketi olduğu için gavura gaptırmadığımız tek kale derdim ) o kalede gitti ....

hatırı sayılır bir kaç şirketimiz inşallah vardır uzan en büyüğü idi...bu işte uzan dağıldıktan sonra şirketlerini her kim almışsa hepsinin parmağı var ben buna inanıyorum .

siyasete atıldı ,atılmasını hiç istemedim ...durum ortada ...herşey kaledir ..kalelerin giderse sen bir hiçsindir

Duhul
    Jan 2006
    İkamet
    Sayısal 6/49
    Gönderi
    1,845

Esas

Alıntı Originally Posted by melih_2005 Yazıyı Oku
    Sn açık-pozisyon, sanırım hükümete karşı bir sempatiniz var -yadırgamıyorum yanlış anlaşılmasın- olabilir saygı duyarım.
    İç borç stoğunun olağünüstü artmasından bahsetmişsiniz. Benim merak ettiğim şu , hatırlarsanız ilk icraat Cem Uzanın bütün malına mülküne el koymak oldu -iyi de yaptı- batırdığı banka yüzünden ve diğer nedenlerden. fakaaat biliyorsunuz ki sadece İmar Bankası batmamıştı bir sürü banka battı. Batan bankaların borçlarının banka sahiplerinden karşılanması sürecinde geri ödeme takvimleri benim dikkatimi çekmişti o zaman yeri geldi şimdi size sorayım dedim. Medyası olan batık banka sahiplerinin ödeme takvimleri ile medyası olmayan banka sahiplerinin ki arasında medya sahibi patronların borçlarına daha avantajlı hem de çok avantajlı bir opsiyon verilmişti.
    İç borç stoğunun artmasında bunun ne gibi bir etkisi olmuş olabilir, hem bu farklı borç ödeme takvimlerinin sebebi nedir.
    Sadece merak ettim, yanıtlarsanız sevinirim .
    cem uzaninda tv ve gaztesi vardi .

Duhul
    Jan 2006
    İkamet
    Sayısal 6/49
    Gönderi
    1,845

Esas

Alıntı Originally Posted by Ogan Yazıyı Oku
    sayın açık-pozisyon

petrol sayesinde tekel olmuş (cartel gücü) ..parasıyla güç olmuş odaklara dikkat çekmek istedim ...ben partiyle işim olmaz ...televoleylede ...benim derdim ,yönetmek için işkal ettiğin koltuğun hakkını verebiliyormusun ..hava atma aracı veya zulum etme aracı olarak kullanırsan ben sesimi yükseltirim .

cem uzan olayını iyi inceleyin derim banka batırma olayından daha fazlası var

Telsimin teknoljik atılımı -çukurova/kepez olanüstü büyümesi-çimeto sektöründe piyasa dengeleyici rolü bulunması-medya gücü bulunması ...vs

cem uzanı bitirmenin yolu çok açıktı (aynı durumlarda borcu olan diyer banka sahiplerine bu yapılmadı dikkat ve neden diye sor?)

imar bankasının en büyük finasman kaynağı olan cukurova ve kepez hükümetce el konulunca ,haliyle imar bankasının mevduat sahiplerine parası ödenemedi ...bu durum uzan şirketlerini domino taşı misali birbiri ardı sıra etkiledi ve bu durum ortaya çıktı

neden diye soru sorun arkadaşlar ben cem uzanı siyasete atılmadan önce sever sayardım (yüzde yüz türk şirketi olduğu için gavura gaptırmadığımız tek kale derdim ) o kalede gitti ....

hatırı sayılır bir kaç şirketimiz inşallah vardır uzan en büyüğü idi...bu işte uzan dağıldıktan sonra şirketlerini her kim almışsa hepsinin parmağı var ben buna inanıyorum .

siyasete atıldı ,atılmasını hiç istemedim ...durum ortada ...herşey kaledir ..kalelerin giderse sen bir hiçsindir
    cem uzan gibi calip cirparak o servetler edilecekse hic edilmesin .. yani türk olsun ama calip cirpsin demek istemiyorsunzu herhalde

melih_2005 Guest

Esas

Alıntı Originally Posted by UNYELI CONAN Yazıyı Oku
    cem uzaninda tv ve gaztesi vardi .
    istediğim bir cevaptı teşekkürler...
    unuttunuz galiba UNYELİ CONAN kardeş siyasi bir partisi de vardı

Sayfa 3/17 İlkİlk 1234513 ... SonSon

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz