Sayfa 1153/1154 İlkİlk ... 1536531053110311431151115211531154 SonSon
Arama sonucu : 9231 madde; 9,217 - 9,224 arası.

Konu: İDEAL veri terminalinde /Sistem/İndikatör/Robot

Esas

Selam herkese,

Bazen bilgisayar yada sunucu cesitli sorunlarla reset atıyor kendine. Bu durumda reset atıldıgında İdealin otomatik olarak windows baslayınca açılmasını istiyorum. Bunu nasıl ayarlayabilirim?

Esas

Alıntı Originally Posted by burrn Yazıyı Oku
    Selam herkese,

Bazen bilgisayar yada sunucu cesitli sorunlarla reset atıyor kendine. Bu durumda reset atıldıgında İdealin otomatik olarak windows baslayınca açılmasını istiyorum. Bunu nasıl ayarlayabilirim?
    Merhaba sayın burrn.

Sırasıyla şu adımları izleyerek yapabilirsiniz:
    1- Kullanmak istediğiniz bilgisayarda iDeal'in kurulduğu klasöre gidip (bende C:\iDeal) ideal.exe ye sağ tıklayıp Kısayol yarat (Create shortcut) diyip bir kısayol yaratın.
    2- Windows + R tuş kombinasyonuyla veya başlata basıp "run" (çalıştır) diye arattığınızda çıkan uygulamayı açmanız gerekiyor.
    3- Run kutusuna "shell:startup" yazıp enter a bastıktan sonra size bir klasör açmalı
    4- Bu klasöre 1. adımda yarattığınız kısayolu kopyalar veya kesip yapıştırırsanız windows her açıldığında ideal çalışacaktır.

Esas İDEAL veri terminalinde /Sistem/İndikatör/Robot

Alıntı Originally Posted by Cmen Yazıyı Oku
    Merhaba sayın burrn.

Sırasıyla şu adımları izleyerek yapabilirsiniz:
    1- Kullanmak istediğiniz bilgisayarda iDeal'in kurulduğu klasöre gidip (bende C:\iDeal) ideal.exe ye sağ tıklayıp Kısayol yarat (Create shortcut) diyip bir kısayol yaratın.
    2- Windows + R tuş kombinasyonuyla veya başlata basıp "run" (çalıştır) diye arattığınızda çıkan uygulamayı açmanız gerekiyor.
    3- Run kutusuna "shell:startup" yazıp enter a bastıktan sonra size bir klasör açmalı
    4- Bu klasöre 1. adımda yarattığınız kısayolu kopyalar veya kesip yapıştırırsanız windows her açıldığında ideal çalışacaktır.
    İdeali calistirsaniz bile robot fonksiyonunun ideal başladiginda başlatilmasini saglayacak bir secenek eklenmesi gerekiyor ideale.ancak bu cok guvenilir olmayabilir.

Duhul
    Feb 2004
    İkamet
    istanbul
    Gönderi
    237

Esas

makina kapanmalarına karşı manuel tedbir alabilirsiniz
    uptimerobot.com kullanıyorum ben ,pingdom.com falan da var ayrıca . makina kapandığında mail sms uyarısı alırsınız bu şekilde
    bundan başka 1-2 lot pozisyonun üzerinde olduğunuz noktada vps den çok dedicated makine kullanmakta fayda var . vps de çok sayıda müşteri olduğundan başkasındaki saldırı, sıradışı durum falan sizi etkileyebilir . reset atmalar sık olabilir.
    dedicated biraz daha pahalıdır ama bu kesilmeler falan olduğunda murphy kuralı gereği en çok zarar verecek zamanlarda oluyor dolayısıyla senede bir kere olan olayda 1-2 senelik server kirası kadar zarar çıkabilir.

Esas

Bencede fiziksel sunucu en saglami. Sadece size ait.

Sent from my LG-D855 using Android mobile app

Esas

Alıntı Originally Posted by ykoc Yazıyı Oku
    İdeali calistirsaniz bile robot fonksiyonunun ideal başladiginda başlatilmasini saglayacak bir secenek eklenmesi gerekiyor ideale.ancak bu cok guvenilir olmayabilir.
    Yanıtınız için çok teşekkur ederim. Evet ideal başladığında robot nasıl aktivite olacak?
    Hesaba login olmasını biliyorum.
    http://www.directfn.com.tr/idealsistem/

Sanırım yukarıda sayın Kenten in bahsettiği gibi bir uyarı sistemi iş görür belki.

Esas

Alıntı Originally Posted by kenten Yazıyı Oku
    makina kapanmalarına karşı manuel tedbir alabilirsiniz
    uptimerobot.com kullanıyorum ben ,pingdom.com falan da var ayrıca . makina kapandığında mail sms uyarısı alırsınız bu şekilde
    bundan başka 1-2 lot pozisyonun üzerinde olduğunuz noktada vps den çok dedicated makine kullanmakta fayda var . vps de çok sayıda müşteri olduğundan başkasındaki saldırı, sıradışı durum falan sizi etkileyebilir . reset atmalar sık olabilir.
    dedicated biraz daha pahalıdır ama bu kesilmeler falan olduğunda murphy kuralı gereği en çok zarar verecek zamanlarda oluyor dolayısıyla senede bir kere olan olayda 1-2 senelik server kirası kadar zarar çıkabilir.
    Sayın hocam,
    cevabınız için teşekkur ederim.
    Suan sanal sunucuda işlemlerimi yapıyorum. Sunucudan pek memnun oldugum soylenemez. Arada sırada baglantı problemi yasıyorum. Gecenlerde seans acıkken kendi kendine sistem hatası verip reset atmış, e tabi reset sonucunda idelde acılmadıgından robot o ara çalışamadığından bazı işlemlerim beni sıkıntıya soktu.

Ama sunucu arastırdıgımda, dedicated sunucular oldukça pahalıydı. Uygun fiyatlı deticated sunucu bulmanın çok zor oldugunu dusunuyorum.

Duhul
    Feb 2004
    İkamet
    istanbul
    Gönderi
    237

Esas

dedicated serverlar genel olarak web sunucusu olarak kullanıldıklarından yüksek ram çok sayıda işlemciyle çok sayıda ip ile falan donatılır. bizim ideal ve matriks tek işlemciyle çalıştığından size yüksek mhz tek bir işlemci 8/16 gb ram 100 gb ssd tek ip yeter , bu konfigurasyonu vps fiyatlarının 2-3 katı civarına bulursunuz. 1 gbps 10 gbps bağlantı hızlarına bakmayın 100 mbps yeter, sadece network latency ye dikkat etmek lazım, ping süresine yani, idealin serverına ping atıp ekran görüntüsü vermelerini istersiniz almadan önce

Sayfa 1153/1154 İlkİlk ... 1536531053110311431151115211531154 SonSon

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •