Sayfa 622/1154 İlkİlk ... 1225225726126206216226236246326727221122 ... SonSon
Arama sonucu : 9231 madde; 4,969 - 4,976 arası.

Konu: İDEAL veri terminalinde /Sistem/İndikatör/Robot

Duhul
    Feb 2004
    Gönderi
    3,801
    Blog Yazıları
    6

Esas

merak ettiğim bir husus var: 2 arkadaşımız erhan ve baboli saf katıksız robotcu. yani hiç müdahale etmeden robotları çalışıyor. benim işlemler onların ki gibi değil, ilk işlemi robot yapıyor, al yada sat, sonra pozu ben kapatıyorum, kar al yada zarar kes. devamlı robotları işlem yapan, kendisi müdahale etmeyen başka arkadaşlar var mı? ya da diğer arkadaşların oyun tarzı nedir?

2. Esas

Bugun bugattinin hazır robotunu sanalda calıstırayım dedim.

index was out of range must be non negative and less than the size of the collection.
    parameter name index.

hatası aldım

listelerle ilgili bir sorun mu acaba ?

Esas

Alıntı Originally Posted by şef Yazıyı Oku
    merak ettiğim bir husus var: 2 arkadaşımız erhan ve baboli saf katıksız robotcu. yani hiç müdahale etmeden robotları çalışıyor. benim işlemler onların ki gibi değil, ilk işlemi robot yapıyor, al yada sat, sonra pozu ben kapatıyorum, kar al yada zarar kes. devamlı robotları işlem yapan, kendisi müdahale etmeyen başka arkadaşlar var mı? ya da diğer arkadaşların oyun tarzı nedir?
    en makulu katiksiz robotculuk sef hocam. ben de oyleyim diyicem ama gecen hafta yaptigim sacma sapan bi hareket yuzunden, zarardayim, yani robotdan ayrilmamak en iyisi, manuele gectiginizde piyasaya girme zamanini belirleyememek bile basli basina bir sorun. piyasa sistemciligi doverek ogretiyor birak robot yapsin.

Duhul
    Feb 2004
    Gönderi
    3,801
    Blog Yazıları
    6

Esas

Alıntı Originally Posted by stradivarius Yazıyı Oku
    en makulu katiksiz robotculuk sef hocam. ben de oyleyim diyicem ama gecen hafta yaptigim sacma sapan bi hareket yuzunden, zarardayim, yani robotdan ayrilmamak en iyisi, manuele gectiginizde piyasaya girme zamanini belirleyememek bile basli basina bir sorun. piyasa sistemciligi doverek ogretiyor birak robot yapsin.
    katıksız robotçu olma yolundasın ama o mertebeye ulaşamamışsın diyebiliriz sanırım. pozu manuel kapamanın bir avantajı var, hiç kayma yaşanmıyor.

Esas

Erhan bey parametre hatası alıyorsanız muhtemelen değiştirdiğiniz bir ve ya birkaç for döngüsündeki başlangıç değerini olması gerekenden fazla düşürdünüz.

6. Esas

Alıntı Originally Posted by Baroma Yazıyı Oku
    Erhan bey parametre hatası alıyorsanız muhtemelen değiştirdiğiniz bir ve ya birkaç for döngüsündeki başlangıç değerini olması gerekenden fazla düşürdünüz.
    boyle olmayacak benim bir kurs falan almam lazım en azından alt yapıyı oturtmak acısından.

sarı cızmelı mehmet agaya anlatır gıbı anlatsan

başlangıc degeri olması gerekenden fazla derken ??? hepsini 1 ayarlı zaten ?

Esas

Alıntı Originally Posted by erhanacikgoz1 Yazıyı Oku
    boyle olmayacak benim bir kurs falan almam lazım en azından alt yapıyı oturtmak acısından.

sarı cızmelı mehmet agaya anlatır gıbı anlatsan

başlangıc degeri olması gerekenden fazla derken ??? hepsini 1 ayarlı zaten ?
    for döngülerinde mesela i=1 gibi başlatıp içerikte c[i-2] gibi şeyler kullandıysan hata verir. eğer öyleyse i=10 vs. yap.

8. Esas

yemın ederım burnumdan getirdi bu bugatti veyron biraz once baktım wps de farklı bende farklı bır sınyal var.

meğer k/z egrisinin ondalık kısmından en ince ayrıntısına kadar tum ondalıkları gırmem gerekıyor oradakı cok ufak degısımler dahi sistem sinyallerını frekans gecıslerını etkiliyor.

delirmek üzereyim bir sistemi entegre etmekte hiç bu kadar zorlanmıştım okadar karısıkkı hatanın nerede oldugunu bulmam ve hangi frekansta oldugunu bulmamda 1 saatımı alıyor.

bu kada ugrasıyoruz inşallah istatistiklerdeki gibi bir sistemdir.

Daha robot mevzusuna geçemedim bile yani siz düşünün pfffffffffffffff

Sayfa 622/1154 İlkİlk ... 1225225726126206216226236246326727221122 ... SonSon

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •