Sayfa 985/1154 İlkİlk ... 48588593597598398498598698799510351085 ... SonSon
Arama sonucu : 9231 madde; 7,873 - 7,880 arası.

Konu: İDEAL veri terminalinde /Sistem/İndikatör/Robot

1. Esas

Alıntı Originally Posted by Zülfü Aşkın Yazıyı Oku
    MATRİKS den baktım....

25,02,2016.....62,42
    26,02,2016.....62,54
    29,02,2016.....62,42
    01,03,2016.....62,41......

Neyse konuyu çok uzattım kusura bakmayın...
    Zülfü Bey, ilk mesajımda belirttiğim durumu es geçmeyin.
    Yerli Yabancı oranları 1 GÜN GERİDEN GELİR.
    Matriksten baktım dediğiniz verilerde 29 şubat Ve 1 Mart farklı.
    Mantıken olamaz. Çünkü 1 Mart günü oranlarını MKK henüz açıklamadı. O bilgiyi biz yayıncı kuruluşlara YARIN SABAH verecek.
    MKK nın bize verdiği orjinal dosyaların son 4 gününü inceleyin isterseniz aşağıdaki linkten indirip.
    Burada sorun (aslında sorun da değil, yöntem farkı diyelim) şu.
    Biz bir t gününde açıklanan veriyi t-1 günü barına yazarız. Çünkü o barın temsil ettiği bara aittir veri.
    Diğer program, verinin AÇIKLANDIĞI GÜNE atıyor.
    Mukayese yapacaksanız, 1 gün kaydırarak bakıp mukayese etmeniz lazım.
    Bir excelin iki satırı olarak açıklanan bir veri ve kaynak aynı.
    Farklı olamaz zaten.

ÖZETLE
    1 MART 2016 için yayımlanmış bir veri yoktur.
    62.41 değeri (son veri) 29 ŞUBAT 2016 yabancı oranıdır.
    Sadece Yayımlandığı Tarih 1 Mart 2016 dır

www.directfn.com.tr/ORJINAL.rar

Esas

Tekrar İdeal'a dönelim dedik. Portföy penceresindeki sepet emir vardı, çok işime yarıyordu KALDIRMIŞLAR, algo iptal edilip robot altında birleştirmişler, herkesin kullanımına kapatmışlar, ancak kurumdan icazet maili sonrası açabileceklermiş. Eski versiyonu arar oldum vallahi. Bu yenilikleri (aslında kısıtlamalardan) haberim yoktu. Neyse dedik, kafamdaki sistemi matrikste yapmak imkansızdı, yukarıdaki klavuzu okuduktan sonra bunun tam biçilmiş kaftan dedim ama NAFİLE. Kendimize ait bir sembol OLUŞTURAMIYORUZ, dolayısıyla grafik falan HİKAYE. Belki eski versiyonlarda bu özellik de vardı ama yeni versiyonda bu da kalkmış olabilir. Hadi yazdığım kodda hata var, ama örnek koddaki tanımlanmış sembollerde de de mi hata var, ÇALIŞMIYOR. Klavuzunuzu da güncelleseniz iyi olur.

Saygılarımla.

Esas

Sezai bey....

Aşağıdaki İDEALe ait haberlerde gösterilen 5 adet yabancı takas oranını bana grafik üzerinden göstermenizi rica ediyorum..

Son beş oran

62,09
    62,42
    62,54
    62,42
    62,41

Ben Grafik üzerinde göstreilen son iki bardan ilkinin oranının 62,41 değil 62,42 olmasını gerektiğini söylüyorum.

[IMG][/IMG]

[IMG][/IMG]

[IMG][/IMG]

[IMG][/IMG]

[IMG][/IMG]

[IMG][/IMG]

Esas

[IMG][/IMG]

Ve nihayet derdimi anlatabildim..Gereken yapılıp dediğim bar 62,42 olarak düzeltilmiş...Teşekkürler..

[IMG][/IMG]

5. Esas

Kodlamayi kavrqdiktan sonra c sarp öğreniyoruz basligi altinda sistemci dilinde c sarp ogretmeye calisirim ben

Ama once kendim ogreneyim

6. Esas

Alıntı Originally Posted by thebaboli Yazıyı Oku
    Çalışmanızı yaptıktan sonra grafiğe sağ tıklayıp "Dosya olarak kaydet" seçeneği ile isim verip kaydederseniz daha sonrasında grafiği o şekilde açabilirsiniz.

http://www.directfn.com.tr/download/

Burada "Eğitim" seçeneği seçerek bazı temel bilgileri öğrenebilirsiniz. Aklınıza takılanları da sorarsanız yardımcı oluruz.
    teşekkürler sayın thebaboli

peki her seferinde kayıt et, sonra o dosyayı bul aç bu çok zor bir işlem değil mi?
    yapılan çalışmalar otomatik olarak grafik üzerinde kalmalı bence. herhangi bir kayıt et, aç gerekliliği olmamalı.
    Ben daha çok trend ve çizgilerle alım satım yapıyorum çünkü
    active chart gibi basit bir programda bile çalışmalar kayıtlı kalıyor. her seferinde dosya yükleme zahmetinde olmuyorsun.

İdeal buna çözüm bulmalı bence. Bu güne kadar neden kimse bunu görmemiş, yada uyarmamış anlamış değilim?
    Galiba kimse trend çalışmaları ile al-sat yapmıyor. Herkes sistemci olmuş !

7. Esas

Zülfü Bey herhangi bir düzeltme yapılmadı. Paylaştığınız barlardaki veriler aynı şekilde duruyor. Bu sabah 07:45'te açıklanan, önceki işlem gününe ait oran'ın veri girişi yapıldı bunu da siz bugün tarihli bar çizgisinde görüyorsunuz. Sizin bunu başka bir platformda daha önceden görmeniz mümkün değil.

Duhul
    Aug 2011
    İkamet
    Mudanya
    Gönderi
    7,513

Esas

Alıntı Originally Posted by sentez76 Yazıyı Oku
    teşekkürler sayın thebaboli

peki her seferinde kayıt et, sonra o dosyayı bul aç bu çok zor bir işlem değil mi?
    yapılan çalışmalar otomatik olarak grafik üzerinde kalmalı bence. herhangi bir kayıt et, aç gerekliliği olmamalı.
    Ben daha çok trend ve çizgilerle alım satım yapıyorum çünkü
    active chart gibi basit bir programda bile çalışmalar kayıtlı kalıyor. her seferinde dosya yükleme zahmetinde olmuyorsun.

İdeal buna çözüm bulmalı bence. Bu güne kadar neden kimse bunu görmemiş, yada uyarmamış anlamış değilim?
    Galiba kimse trend çalışmaları ile al-sat yapmıyor. Herkes sistemci olmuş !
    5-6 tane grafik çalışmanız olduğunu varsayalım. Hepsi açıkken en üstteki kaydet butonuna(monitör işaretinin yanındaki buton) basın. Sonra kapatıp açın. Açtığınızda 5-6 tane grafik çalışmanız otomatik ekrana gelecek. Her değişiklikte kaydet demeyi unutmayın.
    Forum kurallarını okumak için tıklayınız!
    Not: Forumumuzda dini, siyasi ve futbol taraftarlığı içeren yazılar kabul edilmiyor!

Sayfa 985/1154 İlkİlk ... 48588593597598398498598698799510351085 ... SonSon

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •