Sayfa 3/75 İlkİlk 123451353 ... SonSon
Arama sonucu : 593 madde; 17 - 24 arası.

Konu: Finans Portföy Altın Borsa Yatırım Fonu

1. Esas

o halde doğru düşünmüşüm yani büyük bir tuzakkkkk... çünkü kuyumcuda yüzde 10 luk kısmını alacak.. ama ben kuyumcuda kara geçtiğimde yüzde 10 luk stopaj vermeyecem.. ya... o halde sakın girmeyin arkadaşlar stopaj vergisi için sakın girmeyinnnnn

2. Esas

özür dilerim yanlış yazmışım.. kuyumcudan kimse bende yüzde 10 luk kar kesintisi ( stopaj vergisi ) almayacak.. o halde tekrar tekrar diyorum büyük bir tuzak ama tabiki de kişiler almak noktasında hür iradesini gösterir. fakat bu noktada eksik bilgi olmazsa da yani herkes yüzde 10 luk kesintiyi bilsede, bu nüansa dikkat ettiğimizde yüzde 20 lik kar yaptığımızda yüzde 10 u gidecek..

Duhul
    Feb 2005
    İkamet
    İstanbul
    Gönderi
    2,672
    Blog Yazıları
    3

Esas

Karın %10'u gidecek, yani 100 liranız var ve 20 lira kazandınız diyelim. Sİz neden 100 liranın %10'u yani 10 lirayı geri veriyorsunuz. Karınız 20 lira, siz 20 liranın %10u olan 2 lirayı geri vereceksiniz. Yani karınız 18 lira olacak.
    "Türk demek Türkçe demektir; ne mutlu Türk'üm diyene !"
    Mustafa Kemal Atatürk

Duhul
    Feb 2004
    İkamet
    Tekirdağ, Bakırköy
    Gönderi
    2,673

Esas

Alıntı Originally Posted by borsadem Yazıyı Oku
    .......... hırsızlık var vs.. iyide bankaların kasasına yıllık 60 ytl verirsek zaten onlar bizim altınımızı saklamıyor mu? lütfen bu konuda beni bilgilendirin. stopaj faslıyla ilgili
    dimyata bulgura giderken evdeki prinçten de olabilirsiniz sayın borsadem.. Bankanıza hırsız girip, kiralık kasaları boşaltırsa, sadece havanızı alıyorsunuz... Çevremde böyle örnekler var...

Duhul
    Mar 2005
    İkamet
    Ä°zmir, Turkey, Turkey
    Gönderi
    39

6. Esas

10.000 ytl kar yapma olasılığım yok mu? var ise bunun yüzde 10 u 1.000 ytl yapmaz mı?

ve ben bu 1.000 ytl yi 10.000 ytl kazandığımda kuyumcuya veriyor muyum?

ama kuyumcuda bozdurduğumda 10.000 ytl in hepsi benim..
    Son düzenleme : ayyan; 02-10-2006 saat: 14:20.

Esas

..alım-satım toplam binde 4 +alım-satım arasındaki marj binde 3...toplam BİNDE 7....(her alım satımdaki kafadan ödediğiniz kesinti)..
    kuyumcudan isterseniz 1000 kilo altın alın....o binde 7 nin kat ve kat fazlasını sizden çıkarır.....temettü kazancı kesintisi falanda yok...sermaye artırımı falan fistanlada uğraşmassın,hele bedelli tuzağı hiç yok....daha ne ister insan......
    YAAAAALNIIIIZ , %10 stopaj biraz mide bulandırıyor.....buda el mahkum bu fona yatırım yapacakları uzun vadeye itiyor...kısa vadede kazanmak imkansız gibi bir şey..altın günlük % 3-5 marj yapacakda bir şeyler yiyeceksin..o da imkansız olduğuna göre alıp en az1-2 sene yatmalık fon.....taki bu saçma sapan stopaj oranları makul seviyeye indirilene kadar...
    zaten adım atsan stopaj var ülkemizde bırakında bari vergilendirilmiş kazançlarımızdan ZORLA arttırdığımız yatırımlarımızı rahat yapalım...ne yani bizde yastık altı külçe altınmı tutalım...
    bu ülkenin ekonomisine piyasalarına yazık ediyorsunuz,,,ilgililere,,,
    Son düzenleme : H.YONCA; 30-09-2006 saat: 12:43.

Duhul
    Jul 2005
    İkamet
    beylikdüzü
    Gönderi
    83

Esas

Bir tarihte kuyumcudan altın almış ve sonra satmış birisi, diyelimki bu işten ciddi para kazanmış ve evini, arabasını almış olsun. Birileri gelip nerden buldun parayı dediğinde ve kişi de altın aldım-sattım dediği zaman, bu kişiye neden beyan etmedin ve bu faaliyetten elde ettiğin karın vergisini neden vermedin diye sorulduğunda bu kişi nasıl bir cevap veriyor? Oysa borsadaki alım satım kazancının vergilendirilmesi bu gelirin açıklanabilir bir gelir olmasını sağlaması açısından daha iyi değilmidir?

Sayfa 3/75 İlkİlk 123451353 ... SonSon

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •