Arama sonucu : 4 madde; 1 - 4 arası.

Konu: The Conjuring (2013)

Smile The Conjuring (2013)

The Conjuring (2013)

yönetici: James Wan
    oyuncular: With Patrick Wilson, Vera Farmiga, Ron Livingston, Lili Taylor

bugün bir korku filmi tanıtacağım. benim gibi bu türün meraklısıysanız, seyredecek film
    bulmakta zorlanabilirsiniz. Ama bu film uzun süre sonra ilgi ile izlediğim bir yapım oldu.
    Kadrosu iyi, tanınan oyunculardan oluşuyor.

Hikaye 1970'li yıllarda 5 çocuğu olan bir ailenin başından geçenler üzerine kurulmuş.
    Aile kendi bütçesine göre bir ev almaya karar veriyor ve bunun içinde 5 çocuğun yaşayabileceği
    geniş bir ev buluyor. Buraya taşınıyorlar. Ancak evin eski sahiplerinden kalan olaylar, yeni
    ailenin başına musallat oluyor.

Önce evin altında bolca eşyanın olduğu bir kiler buluyorlar. Sonra da evin küçük çocuğunun
    bulduğu bir oyuncak ile hayatları yavaşça değişmeye başlıyor. Evin her yerinden gelen sesler,
    saatlerin gece 03:07'de tamamen durması ile korkutucu geceler yaşıyorlar. Bunun üzerine
    paranormal konularda uzman birisinden yardım alıyorlar. Önce onlarda olan bitenin evin
    ısıtma sistemiden kaynaklandığını söylese de, işler onlarında tahmin etmeyeceği adımlara ilerliyor.
    Gerisini size bırakıyorum. Fazla detay vermemeye çalıştım, tamamen sürpriz olsun.

İyi bir ses sistemi altında izlemenizi, hatta sinema da izlemenizi öneririm. IMDB puanı 7.6 olan
    bu yapıma ben de 7 veriyorum. Ailece kesinlikle izlemeyin ve korku-gerilim sınıfı filmleri
    seviyorsanız, izleme listenize alabilirsiniz.

Duhul
    Jun 2008
    İkamet
    Papatyanın hışırdamadığı, hapşurmadığı, kokmadığı
    Gönderi
    9,983
    Blog Yazıları
    7

Esas

Üyesi olduğum birkaç sitede izleyenlerin yorumlarını gözden geçirdim ve dün yeğenlerimle izlediğim Zombiland ve Dead Sushi'den sonra çok iyi bir yapım gibi bir izlenim bıraktı.

Göze batanlar
    - Saw / Testere serisinin ilk filmine imzasını atan James Wan (benden sadece 2 gün sonra doğmuş Çin asıllı Malezya doğumlu Avustralya'lı balık) 29 Kasım 2013 tarihinde gösterime girecek olan Insidius 2 de yine bu ekibin ürünüdür.
    - İtina ile seçilmiş film müzikleri
    - Güzeller güzeli Vera Farmiga da filmde göz dolduruyor.

Filmi 01:55 itibari ile izledim. Sinemada olsaydım o ses sistemleri ve görüntü ile oldukça korkardım. Sevdiğimin eline sıkıca yapışırdım

Evet filmi uzun uzun anlatacak değilim, türü sevenler için güzel. Böyle filmlerde sevmediğim ortalığın kan gölüne çevrilmesi, o da bu filmde yok.
    Son düzenleme : i-ked; 20-10-2013 saat: 01:58.

Esas

Ailece izlemiş ancak pek de korkamamıştık. Notunun neden bu kadar yüksek olduğunu anlayamadım.
    Forum Kurallarını buraya tıklayarak okuyabilirsiniz

Borsanın Altın Kuralları Md. 6: "
    Seans içinde karar vermeyin. Kararlarınızı, etkilenmeyeceğiniz bir ortamda verin. Seans anında görüşlerinize ters düşen hareketlerin planlarınızı etkilemesine izin vermeyin. Daha önce düşünmediğiniz yeni fikirler oluşturmayın. İyice incelenmeden yapılan hareketlerin genellikle zararla sonuçlandığı gözlenir."

Forumun Altın Kuralı :
    Forumda okuduğunuz bilgileri fikir vermesi amacıyla ve mantık süzgecinden geçirerek değerlendirin. Hiç kimse sizi tanımadan size para kazandırmak heveslisi değildir. Hayatta karşılaşmadığınız ve adını soyadını dahi bilmediğiniz bir kişinin tavsiyesi ile senet almaya kalkışmayın, sonu %99 hüsran olacaktır.

Not: Forumumuzda dini ve siyasi ile futbol taraftarlığı yazıları kabul edilmiyor.

Esas

Alıntı Originally Posted by Objektif Yazıyı Oku
    Ailece izlemiş ancak pek de korkamamıştık. Notunun neden bu kadar yüksek olduğunu anlayamadım.
    a- ev halkı korku-gerilim sınıfını seviyor
    b- ev halkının yaşı 18 üstünde
    c- sessiz izlenmiş olabilir...
    d- korku-gerilim sınıfı filmler artık eskisi gibi değil, motorlu testere gibi cihazlı filmler komedi gibi geliyor
    e- Gravity (Sandra Bullock, George Clooney, Ed Harris) izlemek lazım

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •