Anket Sonuçlarını Gör: 1 lisan 1 insan, 2 lisan 2 insan. Sizin sevgi lisanınız hangisidir?

Oylayan
7. Bu anket için oy kullanamazsınız
  • Sevmiyorum ki

0 0%
  • Sevilmiyorum ki

1 14.29%
  • Onaylayıcı kelimeler

0 0%
  • Nitelikli Beraberlik

0 0%
  • Hediyeler, jestler

0 0%
  • Hizmet eylemleri

1 14.29%
  • Fiziksel temas

0 0%
  • Carpe diem! A'nı yaşa, ko gitsin! Alayı aynı bunların...

2 28.57%
  • Boş iş bunlar

1 14.29%
  • Elmayı seviyorum diye elma beni sevmeli mi?

2 28.57%
  • Kim beni sevmez ki

0 0%
  • Herkesi seviyorum, yaradandan ötürü

0 0%
Sayfa 7/9 İlkİlk ... 56789 SonSon
Arama sonucu : 66 madde; 49 - 56 arası.

Konu: 12/12/2013 Sizin sevgi diliniz hangisidir?

Duhul
    Jun 2008
    İkamet
    Papatyanın hışırdamadığı, hapşurmadığı, kokmadığı
    Gönderi
    9,983
    Blog Yazıları
    7

Esas

Gunaydin yalan dunya!

07:19 yalan da ozletiyor...

Sent from my ME172V using hisse.net mobile app
    Son düzenleme : i-ked; 03-01-2014 saat: 08:20.
    ~ O.K.U. ~
    Forum Kuralları

Hayat bazen çok cimridir.
    İnsanın yeni bir duygu tatmaksızın günler, haftalar, aylar hatta yıllar geçirdiği olur.

Duhul
    Jun 2008
    İkamet
    Gönderi
    9,983
    Blog Yazıları
    7

Exclamation 00:00 - 00:19 Nitelikli Beraberlik

00:00 sevdiğinin sevdiğini sevmek, o dili konuşmak! Konuşurum "O" olmasa da...

Mahkeme salonunda, seksen yaşlarındakı yaşlı çiftin durumu içler acısıydı. Adam inatçı bakışlarla, suskun ninenin ağlamaktan iyice çukurlaşmış gözlerini ve bıkkın bakışlarını süzüyordu.

Hakim tok sesiyle, yaşlı kadına:

"Anlat teyze, neden boşanmak istiyorsun?

Yaşlı kadın, derin bir nefes çektikten sonra baş örtüsüyle ağzını aralayıp, kısılmış sesiyle konuşmaya başladı.

"Bu herif yetti gayrı, 50 yıldır bezdirdi hayattan..."

Sonra uzunca bir sessizlik hakim oldu, mahkeme salonunda... Sessizlik, bu tür haberleri her gün manşet yapan gazetecilerden birinin flaşıyla bozuldu. Kim bilir nasıl bir manşet atacaklardı, yaşanmış 50 yılın ardından? Çok sayıda gazeteci izliyordu davayı... Kadın neler diyecekti ? Herkes, onu dinliyordu. Yaşlı kadının gözleri doldu ve devam etti:

"Bizim bir sedef çiçeği vardi çok sevdiğim... O bilmez... 50 yil önceydi.. O çiçegi bana verdiği çiçekler arasından kopardığım bir yaprağı tohumlamıştım, öyle büyüttüm. Yavrumuz olmadı onları yavrum bildim. Bir süre sonra çiçek kurumaya başladı. O zaman adak adadım. Her gece güneş açmadan önce, bir tas suyla sulayacağım onu diye... İyi gelirmiş derlerdi. 50 yıl oldu, bu herif bir gece kalkıp bir kerede bu çiçeği ben sulayayım demedi. Taa ki geçen geceye kadar... O gece takatım kesilmiş uyuyakalmışım... Ben, böyle bir adamla 50 yil geçirdim. Hayatımı, umudumu, herşeyimi verdim. Ondan hiçbirşey görmedim. Bir kerecik olsun, benim bildiğim görevlerden birisini yapmasını bekledim. Onsuz daha iyiyim, yemin ederim."

Hakim Yaşlı adama dönerek;

"Diyeceğin birşey var mı, baba?" dedi.

Yaşlı adam bastonla zor yürüdüğü kürsüye, o ana kadar suçlanmış olmanın utangaçlığını hissettiren yüz ifadesiyle, hakime yöneldi.
    "Askerliğimi Reisicumhur köşkünde bahçıvan olarak yaptım. O bahçenin, görkemli görünümüyle büyümesi için emeklerimi verdim. Fadime'mi de orada tanıdım. Sedefleri de... Ona en güzel çiçeklerden buketler verdim. İlk evlendiğimiz günlerin birinde, boyun ağrısı nedeniyle, onu hekime götürdüm. Hekim çok uzun süre uyanmadan yatarsa; boynundaki kireç sertleşir, kötüleşir dedi. Her gece uykusunu bölüp uyansın, gezinsin dedi. Hekimi pek dinlemedi bizim hatun... Lafım geçmedi... O günlerde, tesadüf, bu çiçek kurumaya yüz tuttu. Ben ona: "Gece çiçek sularsan geçer dedim. Adak dilettim... Her gece onu uyandırdım ve onu seyrettim. O sevdiğim kadını, yavrusu bildiği çiçekleri sularken seyrettim. Her gece, o çiçek ben oldum sanki..." dedi adam. O yaştaki bir adamdan beklenmeyecek ifadelerle... "Her gece, o yattıktan sonra uyandım. Saksıdaki suyu boşalttım. Sedef, gece sulanmayı sevmez, hakim bey... Geçen gece de... Yaşlılık... Ben de uyanamadım. Uyandıramadım... Çiçek susuz kalırdı ama kadınımın boynu yine azabilirdi. Suçlandım...Sesimi çıkartamadım..."

"Sevgide cömert ama sevdiklerimizi kırmada oldukça cimri olalım"
    Son düzenleme : i-ked; 04-01-2014 saat: 01:19.
    ~ O.K.U. ~
    Forum Kuralları

İnsanın yeni bir duygu tatmaksızın günler, haftalar, aylar hatta yıllar geçirdiği olur.

Duhul
    Jun 2008
    İkamet
    Gönderi
    9,983
    Blog Yazıları
    7

Esas

04/01/2014 07:19

Gunaydin maskeli dunya

Sent from my ME172V using hisse.net mobile app
    ~ O.K.U. ~
    Forum Kuralları

Duhul
    Jun 2008
    İkamet
    Gönderi
    9,983
    Blog Yazıları
    7

Esas - seni seviyorum - yalancı, sadakatsiz

07:38(19+19)
    Yarım saattir "seni seviyorum" diyorsun kandırıkçı papatya, sadakatsiz (öyle bir düşünce kafama bulaştıya bir süre yazarım)

Sadakat
    Sad = üzgün
    ...
    üzgünüm
    Kimde sadakat arıyorsum ki
    Yeni ilişki eskisine sadakatsizlik üzerine kurulu değil mi?
    i-ked sadakatsiz olmayacak, sevilmese de sevecek...
    Sevgi dili de bu!

EvoPAD V1022 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
    Son düzenleme : i-ked; 05-01-2014 saat: 08:49.
    ~ O.K.U. ~
    Forum Kuralları

Duhul
    Jun 2008
    İkamet
    Gönderi
    9,983
    Blog Yazıları
    7

Esas

07:07 günaydın

iPad 'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi
    ~ O.K.U. ~
    Forum Kuralları

Duhul
    Jun 2008
    İkamet
    Gönderi
    9,983
    Blog Yazıları
    7

Exclamation 07/01/2014 00:00 Elveda Sevgi'li

Bugün birkaç ders aldım. Hayatıma birçok konuda birçok iyi insan girdi. Ben gittim kalbimi en tehlikelilerinden birine teslim etmişim. Ne gereği var? Dinlemeyen, anlatmayan hayırsız, sadakatsiz bir sevgi istemiyorum.

Gözlerimi kapar, olmak istediğimi olurum. Kah konuşur, kah sevişirim. Hayallerimde...

Bu konu kapanmıştır. Artık ne şiir, ne de yazı yazacağım. Sevgi yerine nefret beslemeye çalışacağım. Şimdiye kadar tanıdığım bütün insanlara kısa kısa mektuplar hazırlayacağım. Bu zaten birkaç ayımı alır. Sonra gidebilirim hayallerime...

07/01/2014 00:11
    Son düzenleme : i-ked; 07-01-2014 saat: 01:12.
    ~ O.K.U. ~
    Forum Kuralları

Duhul
    Jun 2008
    İkamet
    Gönderi
    9,983
    Blog Yazıları
    7

Esas

Yukarıdaki düşüncelerim iddialıymış çünkü başarılı olamadım.

Bugün İLK ÖPÜCÜK yıldönümümüz... Sadakatsiz sevdiğime!
    ~ O.K.U. ~
    Forum Kuralları

Duhul
    Jun 2008
    İkamet
    Gönderi
    9,983
    Blog Yazıları
    7

Esas

Alıntı Originally Posted by i-ked Yazıyı Oku
    Dünden ve muhtemelen de yarından farkı olmayan 00:00 4 sıfırlı .::1::. gün daha
    TAM 1 yıl öncesi...

00:00 bol sıfırlı .::1::. yıl daha geçti gitti.
    ~ O.K.U. ~
    Forum Kuralları

Sayfa 7/9 İlkİlk ... 56789 SonSon

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •