Anket Sonuçlarını Gör: Filimi izlediniz ya da en azından fragmana baktınız. Yorumunuz?

Oylayan
1. Bu anket için oy kullanamazsınız
  • İlgilenmiyorum.

0 0%
  • İzledim ve beğenmedim. Zaman kaybı... Tavsiye etmiyorum.

0 0%
  • İzleseniz de olur, izlemeseniz de!

0 0%
  • İzledim ama fikrim yok!

0 0%
  • Beğendim, en azından arşivde durmalı.

0 0%
  • Çok beğendim, herkes izlemeli, tavsiye ediyorum.

1 100.00%
  • Ekrana babam çıksa izlerim Cimcirik :P

0 0%
Arama sonucu : 4 madde; 1 - 4 arası.

Konu: Hobbit 2 - The Desolation of Smaug (2013)

Duhul
    Jun 2008
    İkamet
    Papatyanın hışırdamadığı, hapşurmadığı, kokmadığı
    Gönderi
    9,983
    Blog Yazıları
    7

Esas Hobbit 2 - The Desolation of Smaug (2013)

Hobbit: Smaug'un Çorak Toprakları (2013)

The Hobbit: The Desolation of Smaug

Yönetmen: Peter Jackson

Ülke: ABD, Yeni Zellanda

Tür: Macera | Fantastik

Rating: 8.3 (117,633 Oy)

Vizyon Tarihi: 13 Aralık 2013 (Türkiye)

Süre: 161 dakika

Dil: İngilizce

Senaryo: Fran Walsh, Philippa Boyens, Peter Jackson

Müzik: Howard Shore

Görüntü Yönetmeni: Andrew Lesnie

Yapımcı: Philippa Boyens, Carolynne Cunningham, Matthew Dravitzki

Firma: Metro-Goldwyn-Mayer (MGM) | New Line Cinema |WingNut Films

Çekim Yeri: New Zealand

Özet

Hobbit üçlemesinin ilk filmi olan Hobbit: Beklenmedik Yolculuk'un devam filmi olan yapımda Shire’lı Hobbit Bilbo Baggins, Thorin Meşekalkan’ı ve beraberindeki 12 cüce ile çıktığı yolculuğu doğuya, Kuytuorman’a doğru sürdürmektedir. Ejderha Smaug’un yıllardır hüküm sürdüğü Yalnız Dağ’a ve kayıp Erebor Cüce Krallığı’na ulaşmak için atıldıkları macerada başlarına yine akıl almaz belalar gelecektir. Ormanın girişinde Büyücü Gandalf’tan ayrılmak zorunda kalan ekip, dev Örümcek sürünün ağlarından kurtulduklarını sanarlarken, savaşı orman elflerinin esiri olurlar. Bu arada güçleri her geçen gün artan Azog ‘un liderliğindeki Ork’lar da, güvenli gibi görünen Elf krallığında dahi, cücelerin bir an olsun peşlerini bırakmazlar. Hem hayatta kalma savaşı veren hem de Göl kasabasına, ardından da Yalnız Dağ’a ilerlemeye çalışan cüceler ve Bilbo’yu bekleyen esas ve en zorlu düşman ise şüphesiz ki ateşlerin efendisi Ejderha Smaug’dur. Altınları altında sürdürdüğü derin uykusundan uyanan Smaug’u alt etmek ve Arkantaşı’na ulaşmak mümkün olacak mıdır?

Peter Jackson'ın yönetmenliğindeki filmin uyarlama senaryosu ise Jackson'ın yanı sıra yine Fran Walsh, Philippa Boyens ve Guillermo del Toro'dan oluşan ekibe emanet. Martin Freeman (Hobbit Bilbo Baggins), Ian McKellen (Gandalf), Richard Armitage (Thorin Meşekalkan), Aidan Turner (Kili), Sylvester McCoy (Radagast), Peter Hambleton (Gloin) gibi oyuncular yine karşımıza çıkarken, Luke Evans, Evangeline Lilly, Orlando Bloom ve ejderha Smaug'a sesiyle hayat veren Benedict Cumberbatch bu filmin yeni yüzleri.

Devam Filmleri (5)

The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring - 2001
    The Lord of the Rings: The Two Towers - 2002
    The Lord of the Rings: The Return of the King - 2003
    The Hobbit: An Unexpected Journey - 2012
    The Hobbit: The Desolation of Smaug - 2013
    The Hobbit: There and Back Again - 2014
    ~ O.K.U. ~
    Forum Kuralları

Hayat bazen çok cimridir.
    İnsanın yeni bir duygu tatmaksızın günler, haftalar, aylar hatta yıllar geçirdiği olur.

Duhul
    Jun 2008
    İkamet
    Gönderi
    9,983
    Blog Yazıları
    7

Esas Hobbit serisini LOTR ile kıyaslamak

Hobbit serisini LOTR ile kıyaslamamak gerektiğini düşünüyorum. Neden mi?

1- Hobbit kitabını ve LOTR serisinin tüm kitaplarını okumuş biri olarak ; LOTR serisinin herhangi bir kitabı Hobbit'ten daha zengin içeriğe sahip. Tolkien Hobbit'i çocuklar için yazdığından Hobbit'te masalcı bir anlatım var.

2-P.Jackson LOTR'u çekerken elinde 3 kitap olduğu için 3 filmi rahatlıkla çekebildi hatta extended edition izleyenler bilirler uzun olduğundan kesilmiş sahneleri mevcuttur.Ancak Hobbit' tek kitap olduğundan 3 film çıkarmak zor iş bu yüzden anlatım ve geçişler uzun oluyor.

3-Şimdi gelelim P.jackson tek film çıkarsaydı diyenler vardır.Tek film olsaydı belki çok yüksek puan alabilirdi ama bu Lotr fanlarını tek filmle geçiştirmek olmazdı.Ayrıca Hobbit kitabından en kötü iki filmde çıkarılabilir.Ve son olarak tabi ki para kazanmak yani dünyada büyük bir Lotr fanı var.

4-Açıkcası orta dünya hayranı biri olarak çoğu lotr fanı gibi 3 film olması benim de işime geldi. Sonuçta çoğu kişi bu seriden mutludur.

5-Sonuç olarak Lotr bu seriden saten üstün bir seri,hobbit serisini ise geçmişe bir yolculuk ve hasret giderme olarak görün ve orta dünyadan alabildiğiniz kadar zevk alın.İyi seyirler..

alicanson -

~ O.K.U. ~
    Forum Kuralları

İnsanın yeni bir duygu tatmaksızın günler, haftalar, aylar hatta yıllar geçirdiği olur.

Duhul
    Jun 2008
    İkamet
    Gönderi
    9,983
    Blog Yazıları
    7

Esas

Filmi beğendim, devamını iple çekeceğim.

i-ked notu 9,5
    ~ O.K.U. ~
    Forum Kuralları

Esas

film çok iyiydi , birde i see fire soundtrack mukemmel olmuş dinlemenizi tavsiye ederim özellikle Alice Olivia dan

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •