Sayfa 7/7 İlkİlk ... 567
Arama sonucu : 56 madde; 49 - 56 arası.

Konu: 2000$ ile ne yapılır ne yapılmaz?

Duhul
    Aug 2009
    İkamet
    Hollanda
    Gönderi
    879

Esas

kabul etmem lazim bati dunyasinin kirim politikasi konusunda yanildim. eurchfde poz acmamistim ama eurjpyde actigim shortlar dun stop oldu. eurusd berkenin de soyledigi gibi cok onemli bir noktada. bir sure poz almadan piyasayi izlemeyi dusunuyorum. fakat bugun kirim parlamentosu rusyaya baglanma karari almis ve 10 gun icerisinde de referandum var. ukrayna onemli kirilma hatlarindan biri, ozellikle avrupa birligindeki cekingen tutum soru isaretleri uyandiriyor. kapilar ardinda ilginc ekonomik pazarliklar dondugunu dusunuyorum.

2. Esas

Galiba 2000$ buhar oldu?

Duhul
    Jan 2005
    İkamet
    İstanbul
    Gönderi
    370

Esas

Alıntı Originally Posted by nevermind Yazıyı Oku
    kabul etmem lazim bati dunyasinin kirim politikasi konusunda yanildim. eurchfde poz acmamistim ama eurjpyde actigim shortlar dun stop oldu. eurusd berkenin de soyledigi gibi cok onemli bir noktada. bir sure poz almadan piyasayi izlemeyi dusunuyorum. fakat bugun kirim parlamentosu rusyaya baglanma karari almis ve 10 gun icerisinde de referandum var. ukrayna onemli kirilma hatlarindan biri, ozellikle avrupa birligindeki cekingen tutum soru isaretleri uyandiriyor. kapilar ardinda ilginc ekonomik pazarliklar dondugunu dusunuyorum.
    Geçmiş olsun sn nevermind..Bende sizinle aynı durumdayım EJ de terste kaldım ama stoplamadım..Öngörüm 140.70-141 civarından 135 hedefli shorttu ancak kırım konusunda uzlaşmaya varılması,draghi nin tuvalet kağıdı Euro için iyimser konuşmaları,japon başbakanı abenin deflasyonla ilgili konuşması hepsi 1 haftada gelip bizi buldu..

piyasayla inatlaşmanın sonuçlarını daha önce defalarca yaşamış biri olarak , bu haftayı dikkatlice izleyeceğim..141.50 ye kadar geri çekilmesini bekliyorum,bu fiyatlardan destek bulup yukarı dönerse stoplarım..yukarı da gidebileceği yer 145 den ikili tepe ,biraz daha gazlarlarsa 147..bu fiyatlardan da yüksek lotlu short açarım..

4. Esas

Alıntı Originally Posted by berked Yazıyı Oku
    Eurusd günlük grafiğe 2008-2011 zirvelerinden düşen kanal çekin.
    Lineer ve Log arasında biraz bakış farkı var.

Uzun süredir bakamıyorum piyasalara, vakit bulunca en önemli gördüğüm şey olarak bunu yazmak istedim.

Log bakan için 1.39, lineer bakan için 1.3840 civarı. 5-6 senelik düşen kanal.
    Ben short açtım açıkçası 1.39 üstü görülmeden kapatmam. Oraya kadar da short artırırım.
    sn. berked,
    baslangic sermayesinin 2000 USD oldugunu varsayarsak, acilmasi gereken max. pozisyon büyüklügü sizce ne kadar olmali?
    Malum bire yüz kaldiracli bir piyasadan bahsediyoruz.

Duhul
    May 2009
    İkamet
    istanbul
    Gönderi
    375

Esas

Alıntı Originally Posted by takeprofit Yazıyı Oku
    sn. berked,
    baslangic sermayesinin 2000 USD oldugunu varsayarsak, acilmasi gereken max. pozisyon büyüklügü sizce ne kadar olmali?
    Malum bire yüz kaldiracli bir piyasadan bahsediyoruz.
    Max pozisyon büyüklüğü işlem stratejiniz ile yakından alakalıdır. Nihayetinde kazanılan ve kaybedilecek olan paradır. Bu yüzden ne kadar para riske edeceğinize göre değişir. Stop 10pips ise tek işlemde %5 riske edeceğinizi varsaysak 1lot açabilirsiniz.
    Bu durumda eurusd ile işlem yaparsanız 1380usd marjin gerekir, 7 hatalı işlemde 1300usd'ye düşer 8.işlemi açamazsınız. Kullandığınız strateji iyi bir kazanma oranı ile çalışıyorsa ve arka arkaya 3-4'ten fazla zararlı işlem denk gelmiyorsa bu durumda bir sorun çıkmaz.
    Benzer şekilde stop noktanız 50pips olacaksa 0.20lot açabilirsiniz. Özet olarak, her şey ne kadar riske ettiğinize göre değişir.

EURGBP için daha önce sorulduğunda 8160 önemli destek demiştim. Oradan iyi bir dönüş yapmış ve düşen trendi kırmış. Düşen trendi kırdığı noktayı test edebilir. Ama böyle bir durumda kalıcı aşağı beklemem.
    Aşağıda EURUSD ve GBPUSD için aşağı potansiyeller olduğu görülebilir. 2013 ikinci yarısında GBPUSD, EURUSD'ye göre baya iyi performans göstermişti. Daha önce bu şekilde olan diğer bir durumda, düşüş başladığında GBPUSD farkı kapatacak kadar düşmüştü. EURUSD ve GBPUSD böyle güçlü dirençlerdeyken EURGBP'nin düşen trendi kırması yine benzer bir şey olur mu diye düşündürüyor.

EURUSD lineer grafikte düşen trendi kırdı, ama iki gündür 3900 seviyesinin üstüne atamaması, log grafikte kanala değip dönmesi benim için olumlu.
    Buradan sattıklarımı tutmaya devam ediyorum.

2000usd ile 2500usd civarına kadar daha garantici işlemler yapmıştım düşük lotlarla. Böyle bir grafikte başlangıç sermayesine dönmeyi kabul edecek kadar risk alırım. Zira burayı geçerse bana kalırsa grafik gereği 1,42 ara hedef olarak 1,45 yapması gerekir, onu yapacak gücü olduğunu düşünmüyorum. Ha geçer, stoplarım o ayrı.

GBPUSD için haftalıkta 6750 inanılmaz önemli. Günlük kanala da o civarda değdikten sonra ikili tepe gibi görünmeye başladı durum. 30 Ocaktan bu yana teyitli sat verdi ilk defa 60dk lık, 6660'tan.
    6560/6520 destekleri kırılırsa devam eder bu iş, hele önce bir oraya gitsin de.

Kanallar çok iyi çalışmış. Düşen trendi kırdıktan sonra inatla kanalın üstünde kapatıp sonra uçmuş resmen. Öylesine koydum. Çok diyecek bir şeyim yok bunun hakkında şu an.

Duhul
    Aug 2009
    İkamet
    Hollanda
    Gönderi
    879

Esas

gecen hafta stop yaptigim eurjpyde kirilimla beraber shortlarima tekrar kavustum. avrupadan aksiyon sinyalleri gelmeye basladi. acikcasi finans piyasalarindaki sentiment degisimleri bazen oldukca aptalca.

Duhul
    May 2009
    İkamet
    istanbul
    Gönderi
    375

Esas

Ekim 2002 ve 2009 tepelerini birleştirerek ulaştığım pembe düşen kanal var USDCAD'de. Bir de grafikte görülen yükselen kanal.
    Fiyatlar bir süre bu üçgensel bölgede sıkışıp kaldı. Bu, doğru trendi çektiğimi düşündürüyor. Negatif uyumsuzluk görülse de, önemli bir noktanın geçilmesi sebebiyle long açmayı düşünüyorum.
    1,1140-1,1160 aralığında ekleme yapmam muhtemel. 1,13320 ara durak olabilir. Hedef konusunda belli bir yer yok.

Tek düşündüren, 2009 zirvesi ve sonrasında görülen en düşüğün %50 fibo noktası 1,123*. Kısa vade trade ler için pivot kabul edilebilir.

EURUSD'de trend kanalının üzerinde stopladıktan sonra (13 Mart günü) aynı gün öğleden sonra satış baskısını görünce shortları yerine koyup beklemeyi tercih etmiştim. Trend üstünde kapanış görsek de, böyle bir trend kırılınca görülmesi gereken iştahı göremeyince tekrar stoplamadım. Testerede biraz kayıp verdim ama bugün bir dönüş gördük.Kırmızı ile çizdiklerim dalga yapısı açısından çok benzer. Burada soru, mavi ortalamadan, daha önceki gibi bir yukarı hareket olur mu? Cevap şaibeli olur. Bundan önceki seferde christmas dönemiydi, ve 27 aralık günü tam bir stop patlatma hareketi görüldü. Karşılaştırılabilir olmuyor gözümde. Nihayetinde bundan sonrası için 3880/3850 altında kaldığı sürece 3790 geçilir mi diye izleyeceğim. Geçilirse sarı ortalama (36 civarı) hedef olacaktır. Güzel marj bırakabilir beklediğim şekilde giderse.

GBPUSD orta kanalın aşağısında kapatacak gibi. USDCAD yukarı, EURUSD aşağı beklentisiyle uyumlu olarak bunda da 6350 civarlarına bir iniş olabilir. EURGBP 8320 üstünde tutunduğu sürece EURUSD'den daha kötü performans göstermesini bekleyebilirim önümüzdeki 1 aylık süreçte (düşecek demek değil, EURUSD'den kötü performans göstermesi)

Ek olarak USDTRY 2,25 üstünde hızlanır. Tape/seçim olaylarına girmek istemesem de, 2.25 üstündeki fiyatlarda politik gerilimde tırmanış ekstra bir tırmanış beklerim. Ki her şeyi geçtim, sezgisel olarak düşününce, ortada siyasi gerilim ve yaklaşan bir seçim varken sadece yerliden gelecek döviz talebi karşısında bile yükselmeli dolar. Bunun karşısında short açmak cesaret ister.

XAUUSD için zamanında 1300 civarı sarı ortalama geçilirse 1349 mu ne öyle bir hedef vermiştim diye hatırlıyorum. Hiç zorlamadan geldi, pozisyona giren için oturması çok kolay oldu. Afedersiniz ben babayı aldım hatta zarar ettim ama (sarıdan short açıp geçilince stoplayıp long açmayarak) açan iyi kazanırdı.

Vesayre. Daha sık uğramaya çalışacağım işler el verirse.

Duhul
    May 2009
    İkamet
    istanbul
    Gönderi
    375

Esas

Pek sık uğrayamadığım için haftalık grafik vereceğim.

EURUSD

1,3650 (sarı ortalama) ve 1,3700 (mavi kanal) aşağıda, 1,3870 (pembe) ve 1,40(mavi) yukarıda.
    Nereden bakarsan bak daralan bir yapı var.

Seviyeler belli, aşağı kırarsa 1,33-1,34 civarı alt kırmızı. Yukarı kırarsa 1,4250 ara durak 1,45 gelmeli.

GBPUSD

Haftalıkta 1,6750 ve alttan gelen kırmızı kanal. Yine daralan bir yapı.
    Yukarı kırarsa 1,70'de durur mu bilemem ama 1,6750 üstü haftalık kapanış 5 senedir yok.
    Aşağı kırarsa 1,62-1,60 aralığında duruma bakılır.

Bu daralan yapılar yılın 1.yarısında kırılmamış olurlarsa, gerçekten yılın ikinci yarısının çok şenlikli geçmesini beklerim.

Sayfa 7/7 İlkİlk ... 567

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •