Arama sonucu : 2 madde; 1 - 2 arası.

Konu: All Is Lost (2013)

Smile All Is Lost (2013)

All Is Lost (2013)

Yönetmen: J.C. Chandor
    Oyuncular: Robert Redford

Bugün; hayatta kalma, aksilikler dolu bir film tanıtacağım.

Hint okyanusunda, bir özel yatta geçiyor. Tek kişilik ile yolculuk devam ederken,
    yük gemilerinden okyanusa düşüp, başıboş dolaşan 40'lık bir konteyner, bu yat'a
    soldan çarparak, yat üzerinde delik açıyor. Ancak yat'a çarptığı noktada bulunan
    navigasyon ve telsiz sistemleri yata giren deniz suyundan dolayı bozulunca yön tayini
    ve yardım isteme durumu zora giriyor.

Robert amca elinden geleni yapmaya, hayatta kalmaya ve bu işten kurtulmaya çalışıyor.
    Ama önlerinde sıkı bir fırtına var. Yat'ta da koca bir delik, içerisi sürekli su alıyor.
    Gerisini size bırakıyorum.

Robert Redford bu filmde bence güzel bir iş çıkartmış. Tom Hanks'ın Cast Away'i gibi
    tek kişilik bir film, gerçi Tom Hanks ile başkaları da oynamıştı ancak bu film gerçekten de
    tek kişilik, üstelik konuşma, dialog vs neredeyse hiç yok. Tamamı okyanusta geçen anları
    içeriyor. IMDB puanı 7.3 olan bu yapıma ben de 7 veriyorum. İzlenebilir ve izlenme listesine
    alınmalı. Güzel görüntüler, böyle bir durumda hayatta kalma dersleri veriyor.
    Gerçi böyle bir yatı alabilecek durumumuz çoğu kişi için hayal olsa da filmi izlerken kısıtlı
    imkanlarla neler yapabileceğinizi düşünüyorsunuz.

Ailece izlenebilir ama küçüklerin sıkılacağını düşünüyorum.

Duhul
    Jun 2008
    İkamet
    Papatyanın hışırdamadığı, hapşurmadığı, kokmadığı
    Gönderi
    9,983
    Blog Yazıları
    7

Esas

Pi'nin Yaşamı - Life of Pi gibi galiba. Biraz da küçükken okuduğum Kon Tiki - Thor Heyerdahl kitabını anımsattı.

Artık yarın izleyebilirim. şimdi biraz şiir kurcalıyorum. Çocuklar Life of Pi'den bile zaman zaman sıkılmıştı ki o kadar ilginç görüntüleri var, herşeyden önce koskoca Bengal kaplanı Richard Parker var

Saat 23:23 kandırıkçı sevgi zamanı Jim Carrey filmi de var neyse...
    Son düzenleme : i-ked; 06-01-2014 saat: 00:24. Sebep: 23:23
    ~ O.K.U. ~
    Forum Kuralları

Hayat bazen çok cimridir.
    İnsanın yeni bir duygu tatmaksızın günler, haftalar, aylar hatta yıllar geçirdiği olur.

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •