Lone Survivor (2013)

Yönetmen: Peter Berg
Oyuncular: Mark Wahlberg, Taylor Kitsch, Emile Hirsch, Ben Foster

Paul Walker'in Hours'undan sonra bugün bolca aksiyon içeren bir operasyon
filmi tanıtacağım. Film gerçek hikayeye dayanıyor ve karakterler o operasyondaki
kişilerden alınmış.

Afganistan'da bir bölgedeki Taliban'ın başındaki iki kişinin bir operasyonla yakalanması
üzerine kurulu. Hazırlıklar yapılarak operasyona başlanıyor. İyi eğitimli kişilerden oluşan
bir askeri ekip, yakalayacakları kişinin olduğu köye geliyor ama beklenmedik bir durumla
karşılaşıyorlar. Ormanlık arazide gizlendikleri sırada keçilerini otlatan birkaç köylü onları
fark ediyor. Köylüler yakalanıyor ama operasyona devam edip, etmeme kararsızlığında kalınca;
geri dönmeye karar vererek, köylüleri bırakıyorlar.

Ama bu hareket sonunda taliban'ın adamları bunların peşlerine takılarak Afganistan dağlarında
ölümüne bir kovalamaca başlıyor. İletişim de kesilince, yüzlerce taliban elemanı ile savaş başlıyor.
Gerisini size bırakıyorum.

Bu filmi de kesinlikle izleme listenize alın. Hemen her oyuncudan çok güzel, inanması güç
kaçış anları göreceksiniz. IMDB puanı 7,6 olan bu yapıma, ben 8 puan veriyorum. Gerçekten
kaliteli bir yapım ve 2 saatlik sürenin nasıl bittiğini anlamayacaksınız. Ailece izlemeyin, bolca
kan var. Filmin sonunda gerçek karakteri mutlaka izleyin.

Öte yanda Amerikalılar, orada ne arıyor derseniz; bu da ayrı bir hikaye