Arama sonucu : 3 madde; 1 - 3 arası.

Konu: Hidden Kingdoms (2014) - 3 Bölümlük Mini Belgesel Serisi

Esas Hidden Kingdoms (2014) - 3 Bölümlük Mini Belgesel Serisi

Çoğunuz da katılacaktır, Dünya'daki belgesellerin en iyisini genellikle BBC üretir.Planet Earth, Human Planet, Life olsun, hem rahmetli Tuncel Kurtiz'in seslendirmesiyle, hem de Sir David Attenborough'nun seslendirmesiyle bir kaç kez izlemişliğim vardır.

Geçenlerde Hidden Kingdoms adlı bir seriye başladıklarını duyunca ilgimi çekti, küçük canlıların dünyalarını yeni teknoloji ile canlandırıyorlarmış.İlk bölümü izledim ve şahsen beğendim.İkinci bölümü de dün çıkmış henüz izleyemedim.Bu arada belgesel Stephen Fry tarafından seslendiriliyor.Yapımcı koltuğunda da Life,Africa'nın yapımcısı olan Mike Gunton oturuyor, yani tipik BBC kalitesi mevcut.

Çekim olaraksa değişik teknikler mevcut, genellikle görüntülerin çoğu iki görüntünün montajlanmasından oluşuyor, örneğin yılanın bir canlıya saldırmasını çekmek için kameranın üstüne sıcak havlu koyup çekmişler, sonra da avın görüntüsü ile montajlamışlar.

Serinin IMDB sayfası nedendir bilinmez henüz yok, ancak belgesellere ve küçük canlılara ilginiz varsa tavsiye ederim.Planet Earth ve Life gözümde 10 ederse, bu da 8 eder.

Son düzenleme : Neonadam; 24-01-2014 saat: 22:26.

Esas

Bu arada bu bölümdeki ilk iletim & başlığım.Umarım formata aykırı bir iş yapmamışımdır.

İyi akşamlar.

Esas

sorun yok, BBC'yi her gün seyrederim, evdekilerle pek anlaşamıyoruz ama yine de
    beni izlemekten vazgeçiremiyorlar

Diğer favori National Geo Wild ve Russian Travel Guide, ikisi de farklı branşlarda olsa da
    belgesel konusunda iyiler. Özellikle Russian Travel Guide, ismine de bağlı olarak ağırlıklı
    bir şekilde Rusya içinde geçiyor ve çok değişik bilgiler alabileceğiniz bir kanal.

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •