American Hustle (2013)

Yönetmen: David O. Russell
Oyuncular: Christian Bale, Amy Adams, Bradley Cooper, Jennifer Lawrence, Jeremy Renner

Bugün iyi kadrolu, güncel filmlerden birisini tanıtacağım.
Şu anda 10 dalda oscar'a adaylığı var ve 43 farklı ödül aldı.

Konu ise şöyle; nitelikli dolandırıcılık konusunda yetenekli olan Irving Rosenfeld'in
(Christian Bale) hikayesini anlatıyor. FBI ajanı Richie DiMaso ile çalışarak
Jersey'deki mafya dünyasının içine girerek oradaki birisini ele geçirmeye çalışıyor.
Irving'in sevgilisi rolünde Amy Adams ve diğer tarafta eşi rolünde Jennifer Lawrence var.

Film retro havasında geçiyor. FBI rolündeki Bradley Cooper ve karşı tarafta Jeremy Renner'dan
değişik görüntüler izleyeceksiniz. Aslında Christian Bale'in filmin başındaki göbekli, saç sorunu
olan birisi olarak epey ilginizi çekecektir.

Gelelim diğer kısımlara; film tam 138 dk'lık bir yapım, bolca ödül aldı ve yenilerine adaylığı da
var. Oyunculuklar, kadro gayet ilgi çekici ama senaryo bence tamamen fiyasko,
izlerken sıkıldığım, gereksiz yere uzatılmış bir film olmuş. Aksiyon beklemeyin, bol dialog'lar
içeren bir yapım.

Filmi izlemeye başladıktan sonra "ne zaman hareketlenecek" diyebilirsiniz ama 60-70dk bile
sonra bile sanki daha filmin başında olduğunuzu hissettirecektir. Tamam kadro iyi, oyunculuklar
güzel olabilir ama çoğu kişinin beklentisini karşılmayacağını umuyorum.

Belki drama severlerin hoşuna gidebilir ama ben sevmedim. IMDB puanı 7.8 olan bu yapıma 5.5 veriyorum.
İzleme listenize alabilirsiniz ama çok beklentiniz olmasın, bol kovalamaca, aksiyon vs beklemeyin.
Kadrodan dolayı büyük beklenti içine gireceksiniz ama izlediğinizde bu beklentinin farklı olacağını düşünüyorum.

Sırada Dallas Buyers Club var, sanırım yarın da onunla ilgili düşüncelerimi paylaşırım.

İyi seyirler...