Sayfa 53/228 İlkİlk ... 343515253545563103153 ... SonSon
Arama sonucu : 1822 madde; 417 - 424 arası.

Konu: POLTK Politeknik Metal Sanayi ve Ticaret A.Ş.

1. Esas

Alıntı Originally Posted by tuncaybaba Yazıyı Oku
    Bosver kwremcan abim..kim ne derse desin..maden hissenin pazarlandiguni düşünüyor ne isi var burda..ayrica kimse kimseye zorla hisse aldiramayacagina gore sorun yok..sonucta otokarin ttrak un defter degerine bi baksin bu arkadas,madem bu kadar uyanik ..
    Yok, adamin elinde hisse yok..

Akli sira fiyati asagi cekecek..

Bombos bir kac satir yazip kayboluyor.

2. Esas

Burası Politeknik Metal San. ve Tic. A.Ş’nin Kartal’daki fabrikası...

4,5 milyar dolarlık alüminyum ve kalay sülfat sektöründe devlere kafa tutan bir Türk şirketindeyim. 20 milyon TL olan cironun, gerçek bir yatırımla gelecekte kat kat artacağını, şirket değerinin 3-4 misli yükseleceğini söyleyen Doç. Atila Yaman ve Dr. Mesut Akkaya’yı dinliyorum. Tesisi dolaşıyoruz, çalışanlarla tanışıyoruz. Malzeme hassas, ürün ciddi. Şakası olmayan, hata kaldırmayan bir imalat. Belli ki modern teknoloji gerekli.

Peki, niçin halka açılmak istiyorlar, hedefleri, beklentileri nedir, merak ediyorum.

Sorumun yanıtı samimi. “Öncelikle kurumsal yapıya geçmek, profesyonelleşmek istiyoruz. Sonra, Politeknik’in kârlılığı, büyüme hızı ve trendi belli. Halka arzdan gelen parayla şirkete, projelere, yatırım yapmak istiyoruz. Önümüzdeki 5 sene boyunca kârı nakit veya bedelsiz hisse olarak vermeyi düşünüyoruz…”

Bir de benimle paylaştıkları bir rüyaları var ki bomba gibi, röportajın finali: “Amacımız hakikaten borsaya açıldıktan sonra Türkiye’nin ve Avrupa’nın en modern alüminyum yüzey işlem laboratuvarını kurmak...”

http://www.borsagundem.com/haber/pol.../657881-502429

Esas

Alıntı Originally Posted by KEREMCAN114 Yazıyı Oku
    Burası Politeknik Metal San. ve Tic. A.Ş’nin Kartal’daki fabrikası...

4,5 milyar dolarlık alüminyum ve kalay sülfat sektöründe devlere kafa tutan bir Türk şirketindeyim. 20 milyon TL olan cironun, gerçek bir yatırımla gelecekte kat kat artacağını, şirket değerinin 3-4 misli yükseleceğini söyleyen Doç. Atila Yaman ve Dr. Mesut Akkaya’yı dinliyorum. Tesisi dolaşıyoruz, çalışanlarla tanışıyoruz. Malzeme hassas, ürün ciddi. Şakası olmayan, hata kaldırmayan bir imalat. Belli ki modern teknoloji gerekli.

Peki, niçin halka açılmak istiyorlar, hedefleri, beklentileri nedir, merak ediyorum.

Sorumun yanıtı samimi. “Öncelikle kurumsal yapıya geçmek, profesyonelleşmek istiyoruz. Sonra, Politeknik’in kârlılığı, büyüme hızı ve trendi belli. Halka arzdan gelen parayla şirkete, projelere, yatırım yapmak istiyoruz. Önümüzdeki 5 sene boyunca kârı nakit veya bedelsiz hisse olarak vermeyi düşünüyoruz…”

Bir de benimle paylaştıkları bir rüyaları var ki bomba gibi, röportajın finali: “Amacımız hakikaten borsaya açıldıktan sonra Türkiye’nin ve Avrupa’nın en modern alüminyum yüzey işlem laboratuvarını kurmak...”

http://www.borsagundem.com/haber/pol.../657881-502429
    sevdim deveyi, saygı alışıyla başlayacağım.

4. Esas

Alıntı Originally Posted by KEREMCAN114 Yazıyı Oku
    Bu konuyu biraz acabilirmisiniz ???

500 Hissem var, bunu benim yazilarim icin mi soylediniz..???

Ortaya boyle abuk sabuk bir seyler yazip gidiyorsunuz, bu 3. oldu,

Bir daha yazarken ve suclarken daha dikkatli olun..
    Tınaz abi boşver herkezin her dediğini ciddiye alırsak dükkanı kapatır gideriz. Adana 3'lerdeyken biri topic'e dadanmıştı bu kağıdın defter değeri 2 tl o fiyata gelmeden almam diye, iyi niyetle 3-3,5 kelepçe olduğunu anlattım dünyanın hakaretini etti, vende özür diledim suç bende neden anlatıyorsam dedim. Dudu abi hatırlar o zamanı. Ne oldu Adana a şuan nerde? Şirket güzel, kurumsallaşırsa büyük atılım yapar. Taşınmaya ve Kanada'da parası kalmasına rağmen kar ortada. Bizlere yavaş yavaş toplamak düşer. Beğenmeyin almaz sonuçta kimse YTD vermiyor. Her soranada araştır deniliyor. Üzülme yani niz seni biliyoruz.

Esas

Gunaydin deveseverler!
    Hayirli ve guzel bir hafta olsun.
    Devemiz bugun 14.00 e ulasabilir.
    Syg,

Esas

Bu kağıdın aldığı her büyük ihalenin fiyata etkisi 5 tl aldığı ihaleler genellikle 4-5 milyon dolar arası kar marjı ise çok yüksek kazandığı parayı da yatırımcısı ile paylaşıyor 6 aylık bilançosu bence patlama yapacak şirket yatırımını 2014 senesinde yaptığı içinde bu kağıt altın yumurtlayan bir deveye dönüşmüş durumda zaten fiyata da etkisi yavaş da olsa görünüyor kağıdın gelişen işletmeler piyasasında da fazla kalacağını sanmıyorum 2 . ulusala çıkınca kağıda rağbet artacaktır bu da fiyata etki eder diye düşünüyorum...

Esas

Alıntı Originally Posted by kartal34 Yazıyı Oku
    Bu kağıdın aldığı her büyük ihalenin fiyata etkisi 5 tl aldığı ihaleler genellikle 4-5 milyon dolar arası kar marjı ise çok yüksek kazandığı parayı da yatırımcısı ile paylaşıyor 6 aylık bilançosu bence patlama yapacak şirket yatırımını 2014 senesinde yaptığı içinde bu kağıt altın yumurtlayan bir deveye dönüşmüş durumda zaten fiyata da etkisi yavaş da olsa görünüyor kağıdın gelişen işletmeler piyasasında da fazla kalacağını sanmıyorum 2 . ulusala çıkınca kağıda rağbet artacaktır bu da fiyata etki eder diye düşünüyorum...
    Cok guzel toparlamissiniz sn. kartal34, baska soze gerek yok.
    Alabilecegimiz kadar alacagiz, ufak ufak.
    Kim bilir belki bir gun gelecegin egeen'i olur, en azindan sermayeleri birbirlerine cok yakin, simdilik karlari yakin olmasa da
    Syg,

8. Esas

Alıntı Originally Posted by kartal34 Yazıyı Oku
    Altin yumurtlayan deve..

Bu da iyi..

Sayfa 53/228 İlkİlk ... 343515253545563103153 ... SonSon

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •