Sayfa 2/1064 İlkİlk 123412521025021002 ... SonSon
Arama sonucu : 8509 madde; 9 - 16 arası.

Konu: Emekli Günlerim

Esas

Borsanın düşüş trendine girdiğini saptasan 2-3 gün önceki fiyata bakarak elindekini satamıyor musun?
    Borsanın yükseliş trendine girdiğini saptasan 2-3 gün önceki fiyata bakarak hisse alamıyor musun?
    BORSA senin yerin değildir.Kaldı ki trend değişikliğini saptamak büyük üstatların bile yanıldığı bir alandır.

Duhul
    Jul 2009
    İkamet
    Gotham City :)
    Gönderi
    1,741

Esas

Alıntı Originally Posted by Zülfü Aşkın Yazıyı Oku
    Bu vesile ile emekli olmaya karar verdim. kendime Balıkesir/Edremit/Akçay da bir daire aldım.Bundan sonra emekli günlerimi burada geçirmeye karar verdim.Emekli adamın zamanı bol olur.Maviden yeşilden ve spordan kalan zamanda yazın mavinin ve yeşilin tadını çıkarmak istiyorum..Bakalım duyguları bir kenara bırakarak disipilinli bir emekli olabilecekmiyim.Şimdiden kendime başarılar diliyorum....
    Bazı yerleri silerek kendime göre oluşturdum umarım sende beğenirsin abi.

Bu şekilde olursa Yeşile veya maviye bakarken borsanın kırmızısı yeşili aklına gelmez diye düşünüyorum.

Hayırlı olsun.

Esas

Alıntı Originally Posted by Sheriff Yazıyı Oku
    Değerli arkadaş,
    Borsa bülten verilerini indirip excel dosyasını kendi hazırladığım makrolarla metastock diline çevirip her gün 18.10 da yaklaşık 15 dk.da verilerimi oluştururum.Metastock'u 24 senedir profesyonel şekilde kullanırım.Denemediğim hiçbir şey kalmadı diyebilirim.Her indikatör ile alım satım yaptım.Öyle derinlilere indim ki başım döndü.Borsanın gücünü ölçebilirim.Ne zaman çıkacak ne zaman düşecek %80 bilirim.Hatta son 14 yılda alım satım yapmadan örnek olaylarla başarımı ölçmek fırsatım oldu.Yaklaşık 10 adet borsa kitabını uygulamalı olarak irdeledim.Dr.Yaşar Erdinç'in bilgisayar uygulamalı analiz kitabını yuttum diyebilirim.Metastock explorer ile sistem taramaları yaptım.Kendime ait endeksler bile oluşturdum.Hatta denemelerim sırasında çok başarılı kendi indikatörümü bile yarattım.Şimdi çok basit bir yöntem kullanıyorum.Ormana bakmaktan tek tek agaçları bile seçemez olmuştum.
    Size katiliyorum.
    Bir sistem ne kadar basit ise o kadar iyidir.

Syg,

Esas

Alıntı Originally Posted by Sheriff Yazıyı Oku
    2001 yılında emekli olan matematik öğretmeniyim.İlk iletinden yola çıkarak çok tehlikeli bir yola girdiğini söylemeliyim.
    Teşekkür ederim...Değerli yorumlarınız ve uyarılarınız için..Bugün sistemimi buraya yazacağım sizden de yorumlarınızı ve katkılarınızı bekleyeceğim..

Esas

[IMG][/IMG]

Esas

[IMG][/IMG]

Esas

Yorum yapan fikir beyan eden katkı sağlayan herkese teşekkür ediyorum..

Duhul
    Mar 2010
    İkamet
    İstanbul
    Gönderi
    6,016

Esas

Alıntı Originally Posted by Zülfü Aşkın Yazıyı Oku
    1986 yılından beri kendi adıma küçük esnaf olarak ticaret ile uğraşıyorum.Ticaret yapmak küçük esnaf için giderek zorlaşıyor.Büyükler ile rekabet etmek insanların bitmez tükenmez isteklerini yeri getirmek beni iyice yormaya başladı.Bu vesile ile emekli olmaya karar verdim. kendime Balıkesir/Edremit/Akçay da bir daire aldım.Bundan sonra emekli günlerimi burada geçirmeye karar verdim.Emekli adamın zamanı bol olur.Maviden yeşilden ve spordan kalan zamanda borsa oynamaya devam etmek istiyorum.Hedefim aylık 2000 tl kazanmak.Borsa oynarken kışın belki zamanın büyük kısımı ekran başında geçer ama yazın mavinin ve yeşilin tadını çıkarmak istiyorum.Bu tadı çikarmak için sistem ile al sat yapmak istiyorum.Sistemin başarılı olması ve kendimi disipline etmek için buradan yaptığım işlemleri kayıt altına almak istiyorum.Bakalım duyguları bir kenara bırakarak disipilinli bir emekli olabilecekmiyim.Şimdiden kendime başarılar diliyorum....
    Emekliliğin hayırlı olsun abi, başarılar ve bol kazançlar dilerim.

Sayfa 2/1064 İlkİlk 123412521025021002 ... SonSon

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •