Sayfa 1/3 123 SonSon
Arama sonucu : 24 madde; 1 - 8 arası.

Konu: 1400 cc ve 170 Bg volkswagen mucizesi.

Ebu Computer Guest

Post 1400 cc ve 170 Bg volkswagen mucizesi.

Tıklayın inceleyin.

Polo 1400 cc motor hacmi ile 170 Bg ve 240 Nm torku kim istemezki hemde düşük yakıt tüketimiyle.

Fiyatının uygun olacağını sanmam uygun olursa düşünmeden alırım.

Saygılarla...
    Son düzenleme : Ebu Computer; 08-11-2006 saat: 01:22. Sebep: Not: Polo yazmayı unutmuşum.

Duhul
    Mar 2004
    İkamet
    GeMicİ ekolünün simgelerinden
    Gönderi
    6,177

Esas

hakkaten yaa reklamıda super olmus

Esas

Alıntı Originally Posted by Ebu Computer Yazıyı Oku
    Tıklayın inceleyin.

1400 cc motor hacmi ile 170 Bg ve 240 Nm torku kim istemezki hemde düşük yakıt tüketimiyle.

Fiyatının uygun olacağını sanmam uygun olursa düşünmeden alırım.

Saygılarla...
    5.9 lt/100 km (90 km)
    7.2 lt/100 km (karma)

rakamlar o kadar düşük değil

ayrıca "Fiyatının uygun olacağını sanmam uygun olursa düşünmeden alırım" şeklindeki yazınızdan sanki şu an satışı yok gibi algılanıyor
    İncelerseniz "1400 cc motor hacmi ile 170 Bg"lik araçların satış rakamlarına ulaşabilirsiniz, o kadar yüksek rakam olmadığından dolayı yazınızın arkasında durarak "düşünmeden alın" derim

Ebu Computer Guest

Esas

Sayın bonnie aşşağıdaki linkte Polo 1.400 cc 170 Bg modelinin fiyatını göremedim.

Siz nerede gördünüz.

http://www.vw.com.tr/models/binek/ge...ipolo#yenipolo

Golf 1.400 cc 170 Bg var ama oda 52.000 ytl.

Golf 52.000 ytl ise Polo da 45.000 ytl civarı olur diye düşünüyorum.

Bence bu fiyat olursa pahallı olur.

Yakıt tüketimi konusuna gelince makul seviyelerde ama dediğiniz gibi çokda düşük değil.

Fakat verdiği performans harcadığı yakıta göre çok çok iyi.

Birde hatırlayanlar bilir 1980-1985 model Golf arabalar şimdiki Pololardan daha küçük daha dardı.

Polo bence çok küçük bir araba değil B segmentinde olmasına rağmen boyutları idare eder.

Saygılarla...

Esas

alem bana hasta ben golf'e

Esas

o hacimde motor o turboyla nekadar dayanıklı olur oda var gerçi herşey denenmiştir ama hacmi düşük beygiri yüksek motor çabuk biter düşüncesindeyim ama zevk için çok makul özellikle 140hplik golf 42milyarla çok makul bence bu kuvvette bi araba ofiyata zor

Esas

Alıntı Originally Posted by Ebu Computer Yazıyı Oku
    Sayın bonnie aşşağıdaki linkte Polo 1.400 cc 170 Bg modelinin fiyatını göremedim.

Siz nerede gördünüz.

http://www.vw.com.tr/models/binek/ge...ipolo#yenipolo

Saygılarla...
    Yazınızda "polo" kelimesi geçmiyordu. Ben direk jettaya baktım üstelik jettada aradaki fark 7000 YTL

aklıma gelmişken polo'ya 170 ps lik motor koymak için aracın birçok noktasını düzenlemeleri gerekir. Örneğin amortisör fren sistemi ve ağırlık gibi. 1000 kg civarındaki bir araca 170 ps lik motor koymazlar . Diyelim modifikasyonada gittiler tahminim sınırlı sayıda üretim yaparlar. Mantıklı olan Golf ve üst modellerde kullanmak zaten bunu da yapmışlar

Ebu Computer Guest

Esas

2006 yılının 'En iyi yeni motoru ödülü'nü alan TSI,düşük güç ile yüksek performansı bir arada sunuyor.

TSI,çift sarjlı,direkt enjeksiyonlu motor. Dünyanın çift sarjlı,direkt enjeksiyonlu ilk benzinli motoru. Bir Volkswagen buluşu. Bu yeni motor teknolojisiyle amaçlanan,daha az yakıt tüketimi ile daha yüksek performans elde etmek. TSI motor Golf,Golf plus,Jetta modellerinde 2007 yılında yola cıkıcak.

Yeni 125kW(170hp) gücündeki 1.4 litrelik motor ''2006 Yılının Uluslararası Motoru Ödülleri'' nde iki ödül birden aldı. Çift Şarjlı motor 1 litre ile 1.4 litre kategorisinde kazanılırken,jüri taafından da ''2006 Yılının En İyi Motoru'' seçildi.

Kompresör ve turbodan oluşan çift doldurma sistemini içeren yeni motor kavramı jüri üyelerinden tam not aldı.Geçen sonbaharda dünyanın en büyük bilim dergisi Popular Science yeni ürün ödülünü alırken 2006 baharında da Paul Piesch Ödülü'ne layık görülen Volkswagen,yeni çift şarjlı motoru nedeniyle üçüncü ödülünü de almış oldu.

Yenilikçi düşüncesiyle düşük devirde devrede olan süpersarj ile turbosarj bir araya getiren Volkswagen mühendisleri,motorun başarısını hem gücünde(125kW/170hp) hemde düşük yakıt tüketiminde (5.9 litre/100km)fark ettiriyor.''En yüksek güç,en düşük yakıt tüketimi''sloganı ise TSI'nin avantajlarını özetliyor.

Saygılarla...

Sayfa 1/3 123 SonSon

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •