Sayfa 1/21 12311 ... SonSon
Arama sonucu : 170 madde; 1 - 8 arası.

Konu: Döviz, emtia ve diğer varlıklar.

Hybrid View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
    Duhul
    Aug 2011
    İkamet
    35,5
    Gönderi
    207

Esas Döviz, emtia ve diğer varlıklar.

Fırsat buldukça, ağırlıklı olarak ilgilendiğim döviz, emtia ve diğer varlıklar ile ilgili teknik analiz saptamalarımı buradan paylaşmak istiyorum.

Duhul
    Aug 2011
    İkamet
    35,5
    Gönderi
    207

Esas

İlk olarak bugünkü bist yükselişi ile korele olarak 2 yıllık tahvil faizlerindeki düşüş.

Görüldüğü üzere trend desteğindeyiz ve rsi'da pozitif uyumsuzluk söz konusu.
    Son bir yıldır trend dönüşlerinin hepsi uyumsuzluklarla oluşmuş.

Duhul
    Aug 2011
    İkamet
    35,5
    Gönderi
    207

Esas

Daha geniş çerçeveden bakınca şöyle bir ihtimali göz ardı etmemek lazım,
    Muhtemel bir OBO?

Duhul
    Aug 2011
    İkamet
    35,5
    Gönderi
    207

Esas

Alıntı Originally Posted by vintage Yazıyı Oku
    Daha geniş çerçeveden bakınca şöyle bir ihtimali göz ardı etmemek lazım,
    Muhtemel bir OBO?

Bu 6 ay önceki hali

Son halide şu,

Hedefi grafikte.

Duhul
    Aug 2011
    İkamet
    35,5
    Gönderi
    207

Esas

Bu OBO oluşur ve çalışırsa BİST hedefleri çok daha yukarıda olacak. Ancak şu dönemde bu çılgınca alışların bir noktada düzeltmesi gerekiyor.
    82 bindeki kopuş GAP'ine varmadan %5'lik bir düzeltme, endeks daha da yukarıyı hedefliyorsa zaruri bir gereklilik. Bu durumda tahvil 8.5 altına sarkarsa, kısa-orta vadede tuzak olarak kalabilir.

Duhul
    Aug 2011
    İkamet
    35,5
    Gönderi
    207

Esas

Başka bir konuda yaklaşık 1 ay önce $/tl dip beklentimi 2.06 olarak belirtmiştim.

Alıntı Originally Posted by vintage Yazıyı Oku

Günlük grafikte,

Şu anda 4 numaralı düzeltme içinde olduğumuzu düşünüyorum (zigzag düzeltme). Yine 5 dalgalık bir A dalgası ve 3 dalgalık bir B dalgası sayılabiliyor. Görüntü itibarı ile C için düşüyoruz ve ilk iki dalgası tamamlanmış ise üç dalga sonra C'yi tamamlayacağız. Bu gidişatta 2.06 gibi dip olası gözüküyor.
    Takiben alçalan takozdan yukarı yönlü kurtuldu, ancak faiz indirimine rağmen bistteki yükseliş devam edince an itibarı ile tekrar takozun içine dönmüş görünüyor.

Beklentim 2.12 tepesi sonrasında bolinger orta bant ve alçalan takoz teması ile tekrar yukarı dönmesiydi,

Şimdilik bu tablo ertelenmiş gözüküyor.

Duhul
    Aug 2011
    İkamet
    35,5
    Gönderi
    207

Esas

$/tl de son durumda şöyle bir EW sayımı olası olabilir.

2.0755 te 2.06-2.12 çıkışının %78.6 fibonacci geri çekilme seviyesi mevcut, ki 2 dalga için olası geri alım noktalarından biri.

Henüz geçerlilik kazanmamakla birlikte 2.0620 kırılmadığı müddetçe halen doların tepki çıkışı olası. Tepki çıkışı diyorum, çünkü BİST yükselmeye devam edecekse doların çıkışı endeksin aşağıya ana 4 düzeltmesinin sonlanması ile bitebilir.
    2.06 kırılırsa 2.12 tepesi C düzeltmesi olarak kalır, bu durumda hemen yeni bir dip yapacağını zannetmiyorum.

Ana düşüncem endeks düzeltmesi ile beraber doların 2.17 civarına tepki çıkışı yapacağıdır.

Eğer BIST düzeltme sonrası yukarı devam ederse, doların Erdem Başçı'nın hedef seviyelerine gelmesi orta-uzun vadede mümkün gözüküyor (Uzun vadeli trendin destek noktası 1.92 lerde)

Duhul
    Aug 2011
    İkamet
    35,5
    Gönderi
    207

Esas

Gümüşte 18.6'nın aşağıya kırılımını bekliyorum. Öncesinde e için üst banda son bir atak?
    Bearish descending triangle (aşağı kırılması beklenen alçalan üçgen)
    Kırılır ve teyit alırsa hedef dramatik, 12 $
    Son düzenleme : vintage; 23-05-2014 saat: 21:00.

Sayfa 1/21 12311 ... SonSon

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •