Sayfa 1/9 123 ... SonSon
Arama sonucu : 68 madde; 1 - 8 arası.

Konu: Evi satip parasini borsayami yatirsam..

Esas Evi satip parasini borsayami yatirsam..

Merhaba Arkadaslar ,esimin ve benim işim eve uzak hergun trafik cekiyoruz ve yakit masraflarimiz var.evi satip yakin bi yerden kiraya gecmeyi dusunuyorum fakat,kendi evimi satsammi kirayami versem kararsizim.satsam 130000 tl civari eder. bu parayi temettu veren 3-4 hisseye bolusturup kenara koysam 2-3 sene beklesem getirisi nasil olur.yada kirayami versem 450-500 civari olur kirada.simdiden tesekkurr ederim..

GT-I9100 cihazımdan gönderildi

Duhul
    May 2006
    İkamet
    Erciyes'in Etekleri
    Gönderi
    346

Esas

Alıntı Originally Posted by advanced Yazıyı Oku
    Merhaba Arkadaslar ,esimin ve benim işim eve uzak hergun trafik cekiyoruz ve yakit masraflarimiz var.evi satip yakin bi yerden kiraya gecmeyi dusunuyorum fakat,kendi evimi satsammi kirayami versem kararsizim.satsam 130000 tl civari eder. bu parayi temettu veren 3-4 hisseye bolusturup kenara koysam 2-3 sene beklesem getirisi nasil olur.yada kirayami versem 450-500 civari olur kirada.simdiden tesekkurr ederim..

Değerli arkadaşım sana çok güzel bi tavsiye; bence evi satıp borsada yatırım yapmayı hiç düşünme; ancak illa ki evi satacağım diyorsan (tabii ki kiraya vermek de düşünülebilir???) (bir de kira vermek ve taşınmak gibi sıkıntılar beni yormaz diyorsan???) şehrin dışında bi yerde bile olsa parselli bi arsa almak (tabii ki uzun süre beklemek sizin için problem değilse???)

Esas

Hocam türkiye'de heran herşeyin olabileceğinden dolayı eğer satmakta kararlıysanız şu şekilde bir dağıtım :

90.000 tl yi tahvile yatırıp yıllık : 8.800 kazanç elde etmek ( aylık 730 civarı bir gelir )

kalan 40.000 yi 4 hisseye dağıtmak. Bunlarıda sermayesinden daha fazla kazanan güzel temettü veren hisselere dağıtmak.

Esas

Tek evinizse ben de kesinlikle satmamanizi tavsiye ederim.
    Hayatta ne olacagi belli olmuyor, is guc bisey olsa en kotu evinize doner masraflari kisarsiniz.
    Evinizi kiraya verin, oradan aldiginiz para ile kiraya cikmaya calisin.

Esas

güzel kardeşim aklını peynir ekmeklemi yedin evini satacaksın borsaya gireceksin bunu duymamış oliyim.
    sana önerim satma çünkü satınca ne yapacağın belli değil senin en iyisi kiraya ver ama sakın borsa düşünme.

Esas

kafayı mı yedin kardeşim.. ben geçen sene ev değil altın aldım ocağım söndü.. ne borsasından bahsediyon.. o temettü dağıtan hisselerin grafiklerine bak.. bi daha bu fiyatların yanından geçmez.. yüzyılın balonu var... sakın sakın..

Esas

Altın Kural : Kaybettiğinde üzüleceğin parayla borsaya girme.

Esas

İlk önce bu tarz yaklaşımları borsa düşüşlerdeyken gösterebilsek. Ayrıca ben borsadaki temettü kağıtlarında balon falan olduğunu düşünmüyorum. Bunun yanında hazır evin varken satıp işyerine yakın bir yerde ev alsan ve borç ödesen daha akıllıca olur gibi. Kim nederse desin herkezin oturacağı evi olmalı. Yarın savaş olur, büyük kriz olur elindeki kağıtlar uzun süre tuvalet kağıdı hükmünde olur. Kimseye tavsiye vermek istemem, ama şahsen ben aynı durumda olsaydım evimi satar iş yerime yakın bir ev alırdım böylece kimseye kira vermez ve evsahibi dırdırıyla uğraşmazdım. Ha borsaya yatırım yapmak istiyorsanda düzeltmelerden başlayarak uygun maliyette temeli sağlam, F/K değerleri düşük ve beklentili hisseleri yavaştan tasarruf olarak topla. Ama bence evini borsa için riske atma...

Sayfa 1/9 123 ... SonSon

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •