Sayfa 3/5 İlkİlk 12345 SonSon
Arama sonucu : 33 madde; 17 - 24 arası.

Konu: ADSL Modemlerde Port Açmak.

Esas

Alıntı Originally Posted by _zamazingo_ Yazıyı Oku
    Ben de şu anda, gösterdiğiniz yerdeki 2 ip de aynı. Bu tesadüf mü onu bilmiyorum tabi. IP nasıl sabitlenir onu da keza..

Özetle Ne Yapmalı
    IP'yi sabitlemek için aşağıdaki adımları uygulayın. Burada IP ile port açarken kullandığınız aynı olmalı, ayrıca bu IP'ler modeminize göre farklılık gösterebilir. Gateaway kısmını ise yine boş bırakmayın. DNS kısmı ise boş bırakabilirsiniz, buradaki DNS'ler Türkiye'ye ait değildir ve Türkiye'deki Mahkeme Kararı ile girmeniz engellenen sitelere girebilmeyi bu DNS IP'leri geçebilirsiniz...

Arkadaşlar sizi bunu tek seferde anlatacaktım ama parçalı bulutlu oldu. İlk defa bu işi yapacaklar için bu mesajdan adım atmalarını önereceğim.
    İşlem sıranız ise şöyle olmalı;
    1- Sabit IP'yi sisteminize tanımlayın (bu mesajdaki gibi)
    2- Emule içerisinden sizden açılması istenen portların numaralarını öğrenin.
    3- Modeminizden port açılma bölümüne giderek aldığınız emule port numaralarını ve IP numaranızı buradan tanımlayacaksınız.

Biraz uğraşmanız gerekiyor. Adımları doğru yaparsanız mutlu sona ulaşırsınız, sonrada full hızda birşeyler indirirsiniz.

2. Esas

Çok sağolun sn erasure, karşılıksız olarak bilgilerinizi bizlerle paylaştığınız için. Hallettim sayılır..

Esas

Bu port ısını bır arkadas sayesınde acmıstık, ufak bır programla evdekı makınamdan işyerımdekı makinama baglanıp.(makına acık olması lazım) ondakı ıstedıgım dataları aktarmıstım, bir hevesti geldi gecti, süreklı ihtıyac duyanlar için harika birşey tabi.

Esas

Sayın Erasure,

Nerede hata yaptığımı bulamadım.v0.47c Xtreme 5.3.1 yükleyip denemek istedim.''Bağlantı noktalarına sına'' dediğimde hata mesajı alıyorum.Daha önce port açmadan yükleme yapıyordum,High ID için açmayı denedim olmadı,sorun ne olabilir sizce?

Teşekkürler.

Biraz önce yeniden bağlanmayı denedim.High ID aldı,sorun Windows güvenlik duvarından kaynaklanmış.Oysa özel durumlara izin ver şeklinde ayarlamıştım.Yeniden bağlanmayı deneyince ek bir pencere açıldı,bağlantıya izin verince sorun halledildi.
    Son düzenleme : stockbroker; 18-11-2006 saat: 21:29.

Esas

selam, verdiğin resime göre alt ağ maskesinde bir sorun var gibi, burası genellikle 255.255.255.0 gibi gözükmesi lazım, önce bir otomatik IP almasını sağlayın sonrada saatin oradaki simgeden otomatik IP ve subnetmask'e bakın, oradaki alt ağ maskesi nasıl isteniyorsa öyle kullanmak gerekiyor...

Esas

Alıntı Originally Posted by Erasure Yazıyı Oku
    selam, verdiğin resime göre alt ağ maskesinde bir sorun var gibi, burası genellikle 255.255.255.0 gibi gözükmesi lazım, önce bir otomatik IP almasını sağlayın sonrada saatin oradaki simgeden otomatik IP ve subnetmask'e bakın, oradaki alt ağ maskesi nasıl isteniyorsa öyle kullanmak gerekiyor...
    Cevabınıza teşekkür ederim.Tekrar denedim sorun halloldu,yukarıdaki mesaja ekledim nedenini.

Bu programda kad ağ varmış,ne işe yarar bu diye sorsam

Esas

Kad da bir server tip veya ağı ama inanın şimdiye kadar hiç ihtiyaç duymadım ve kullanmadım. Aslında bir ara ne işe yarar diye araştırmak lazım. O kadar dosya indirdim ve hiç gerekmedi. Lazım birşey olsaydı mutlaka kullanırdım...

Duhul
    May 2004
    İkamet
    Balıkesir-Edremit
    Gönderi
    1,222

Esas

Alıntı Originally Posted by Erasure Yazıyı Oku
    IP'yi sabitlemek için aşağıdaki adımları uygulayın. Burada IP ile port açarken kullandığınız aynı olmalı, ayrıca bu IP'ler modeminize göre farklılık gösterebilir. Gateaway kısmını ise yine boş bırakmayın. DNS kısmı ise boş bırakabilirsiniz, buradaki DNS'ler Türkiye'ye ait değildir ve Türkiye'deki Mahkeme Kararı ile girmeniz engellenen sitelere girebilmeyi bu DNS IP'leri geçebilirsiniz...

Alcatel modemimin port ayarlarını yapıyorum.Ancak burada anlattığınız TCP/IP adreslerini yazıp sabit IP alma konusunda bir sonuç alamadım.Birkaç deneme yaptım bağlantım koptu.eMule içerisinden bağlantı sınaması yaptığımızda

Arkadaşlar sizi bunu tek seferde anlatacaktım ama parçalı bulutlu oldu. İlk defa bu işi yapacaklar için bu mesajdan adım atmalarını önereceğim.
    İşlem sıranız ise şöyle olmalı;
    1- Sabit IP'yi sisteminize tanımlayın (bu mesajdaki gibi)
    2- Emule içerisinden sizden açılması istenen portların numaralarını öğrenin.
    3- Modeminizden port açılma bölümüne giderek aldığınız emule port numaralarını ve IP numaranızı buradan tanımlayacaksınız.

Biraz uğraşmanız gerekiyor. Adımları doğru yaparsanız mutlu sona ulaşırsınız, sonrada full hızda birşeyler indirirsiniz.
    Alcatel modemimin port ayarlarını yapıyorum.Ancak burada anlattığınız TCP/IP adreslerini yazıp sabit IP alma konusunda bir sonuç alamadım.Birkaç deneme yaptım bağlantım koptu.eMule içerisinden bağlantı sınaması yaptığımda (88.240.60.164) şeklinde bir IP numaranın sınandığını ve başarısız olduğunu yazıyor.Acaba bu numarayı mı IP no su olarak yazmalıyım?Alcatel modemde IP No 10.0.0.138 .Bağlantı durumunu aşağıda görüntüledim.

Buradaki DHCP tarafından atanan 10.0.0.1 denedim olmadı.

Sabit IP ve diğerleri ne olmalı?Yardımınıza teşekkürler.İyi günler dileğiyle...

Sayfa 3/5 İlkİlk 12345 SonSon

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •