Sayfa 4/4 İlkİlk ... 234
Arama sonucu : 29 madde; 25 - 29 arası.

Konu: tasinabilir harddisk

Esas

Sayın Erasure eğer buralardaysanız sizden bir ricam olucak. 2 gün önce bilgisayarıma google earth yükledim. eurojava çalışmadı. Earth ü kaldırdım ama yine eurojava açılmıyor. Bana bir yol gösterirseniz çok minnettar kalırım.

Esas

Alıntı Originally Posted by senay Yazıyı Oku
    Sayın Erasure eğer buralardaysanız sizden bir ricam olucak. 2 gün önce bilgisayarıma google earth yükledim. eurojava çalışmadı. Earth ü kaldırdım ama yine eurojava açılmıyor. Bana bir yol gösterirseniz çok minnettar kalırım.
    bu yazınızı yanlış yere yazmışsınız "bilgisayarımdaki sorunlar" başlıklı bir topik daha var

Applet görüntülenmiyorsa

1.EuroJava uygulamasının kullanılabilmesi için bilgisayarınızda Java Virtual Machine (VM) kurulu olması gerekmektedir.
    Bilgisayarında VM kurulu olmayan kullanıcılar, ilk kez bir java uygulamasına bağlandıklarında otomatik olarak ya dabu linkten download ediniz: Virtual Machine. Windows XP kullancıları için XP SP1 kurulumu yapılmalıdır (Advanced Sekmesinde Microsoft VM veya Java VM başlığı görüntülenemeyen kullanıcılar, bu adımı uygulamalıdırlar)

2.Internet Explorerinizin (IE) Araçlar-İnternet Opsiyonları (Tools-Internet Options) menüsünden gelişmiş (advanced) sekmesi, Microsoft VM ya da Java VM bölümünün altında yer alan uçbirimler, checkboxlar seçilerek aktifleştirilir.(Bu bölümdeki değişiklikler IE'nin kapatılıp açılmasını gerektirmektedir)

3. Aynı menünün güvenlik (security) sekmesine geçilerek güvenlik ayarları varsayılan düzeye (default level) getirilmelidir. IE 6.0 kullanıcıları privacy sekmesindeki güvenlik ayarını medium a getirmelidir.

4. Anlık Hissler (25 Hisse) linkine tıklandığında Security Warning başlıklı bir pencere görüntülenecektir. Bu pencerede yes tuşuna basılması halinde EuroJava uygulaması görüntülenecektir.

5. Tüm adımların uygulanmasına rağmen applet görüntülenemiyorsa; İE kapatılıp, C:\Eurojava.sys dosyası silindikten sonra uygulama yeniden başlatılmalıdır. Eurojava.sys, "gizli dosya" tipindedir. Görüntülenmemesi halinde işletim sistemine göre menüdeki yeri değişmekle birlikte; klasör seçenekleri-görünüm menüsünden tüm gizli dosya ve klasörleri göster (folder options-view menüsünden show hidden files or folders) seçeneği işaretlenmelidir.

Esas

Topiğe farklıda olsa bie yazı yazıldığından dolayı taşınabilir HD hakkında geçenlerde forumları dolaştım...
    Önerilen;
    Gidin notebook HD'i alın çünkü darbelere daha dayanıklı
    sonrada aldığınız bu HD için uygun bir HD kutusu alın...

Ortak olarak forumlarda yazılı olan buydu

Esas

Teşekkür ederim sayın Bonnie. Bilgisayarım format atıldıktan sonra düzeldi. İlginiz için tekrar teşekkürler

Esas

Alıntı Originally Posted by senay Yazıyı Oku
    Teşekkür ederim sayın Bonnie. Bilgisayarım format atıldıktan sonra düzeldi. İlginiz için tekrar teşekkürler
    acronis true image programını kullanmaya başlayın.
    format zahmetli iş...
    İş sadece windows'u yüklemekle bitmiyor
    güncelleme yapmanız lazım kullanacağınız birçok program var.
    outlook express e-mail adresleriniz , adres yapılandırmalarınız vs.
    bunların tümünü yaptıktan sonra imajını alın bir kenarda dursun...

Sayfa 4/4 İlkİlk ... 234

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •