Sayfa 793/793 İlkİlk ... 293693743783791792793
Arama sonucu : 6343 madde; 6,337 - 6,343 arası.

Konu: LKMNH - Lokman Hekim Engürüsağ Sağlık Hizmetleri A.Ş.

1. Esas

Sonra hissemiz gerçek değerinde değil, sen böyle bariz finansal yetersizlikler ve hatalar yaparsan herhalde gerçek değerinde olmaz.

Garanti yatırım kendini korumak için erkeklik yapıp sözünün arkasında durdu, adamları bile madara ettiniz müşterilerine karşı.

Sonra biz ne yaptık, eleştirmeyin moralimiz bozuluyor.

Son çeyrek 3.3 milyon kar etseydin hisse fiyatı burada mı olacaktı.

Yatırımcının morali,bozulmuyor değil mi ?

10 milyon kar etseydin yarısını temettü verecektin ve hisse senetlerine bakış açısı daha da değişecekti.

Benim suçum ne daha az temettü alıyorum.

Hem görevinde başarısız ol, sonra moralimiz motivasyonumuz bozuluyor.

İnşallah etlik hastanesi yatırımlarının finansal etkilerini düşünmüş olursunuz.

Borç yiğidin kamçısıdır bee öderikkk borç dediğin nedir ki elinin kiri.

Siz önce finansal istikrar sağlayın...

2. Esas

screenshot_2793.png

Şirketin 2017 öngörüsü

Esas

keşke tüm şirketler lokman hekim kadar küçük yatırımcıyı düşünüyor olsa, 2014 de 2 mılyon kar açıkladığında 2015 hedefini 5 mılyon olarak belirlemişler ve bu hedefi tam olarak tutturmuşlar.. 2016 hedefinide 8.7 mılyon olarak belirlemişler.7.1 mılyon gelmiş.
    bilanço açıklandığı gün, hedeflerindeki sapmayı gece kap a açıklama göndermişler, mantıklı yada mantıksız ,kişinin yorumuna göre değişir. fakat beklememişler, hedeflerindeki sapmayı yatırımcılarına açıklamışlar.ben bu hassasiyeti hiç bir şirketde görmedim.aynı gece açıklama şaşırttı beni.

yönetim de hatalar olabilir. daha iyi karlar elde edilebilirdi bunlar yoruma açık.
    ben bugun sabah ilk işim elimdeki hisseleri satmak olacakdı. fakat şirketin bu açıklamalarını ve hassayiteni görünce vazgeçtim.1990 dan beri borsada az da olsa yatırım yaparım, ilk defa bu bilanço açıklandığı günün gecesi hedefteki sapmayı anlatan bir şirket açıklaması ile karşılaştım.
    ve bu hissede şu andaki fiyatı bilanço ederinin üstünde olmasına rağmen beklemeye karar verdim.2017 nın 2016 dan karlılık açısından daha iyi olacağına inanıyorum.hisse fiyatı düşer çıkar bilemem.temel analizi iyi olan şirketlerde uzun vadeli yatırımı severim.

bügün ak yatırım 177.000 lot mal almış kimin takasına gidecek bilmiyorum, satışda yine yatırım finans,70.000 lot civariydi zannedersem.isteselerdi bügün bu karla fiyatı aşağı çekebilirlerdi. yapmadılar. orge de bilanço açıklandığı gün neler yaptıklarını, kutpo da bilanço çok kötü olmamasına rağmen hissseyi nasıl aşağı çektiklerini gördükten sonra,lokman hekim i sahiplenenlere bir şey demiyeceğim.en azındaz zarar etmeden satış fırsatı verdiler bize.

bundan sonrası bize ait, bilanço ortada, ister sat ister bekle.ben bekliyeceğim.

4. Esas

Çok doğru yazmissiniz her ikinizde elestirilerin olması da güzel tek taraftan bakmak bazen kör eder insanı teşekkürler olumlu olumsuz düşünceleriniz icin

Sent from my Lenovo P1a41 using Android mobile app

Esas

İŞ YATIRIM – Lokman Hekim LKMNH Hisse Analiz 4Ç16 – 16.02.2017

Kapanış (TL) : 4.89 – Hedef Fiyat (TL) : n.a – Piyasa Deg.(TL) : 117 – 3A Ort. İşl.Hac.(mn$) : 0.68 LKMNH TI Equity- Öneri :N.R Get.Pot.%: n.a Analist:
    LKMNH 4Ç16: Operasyonel karlılık beklentilerin üzerinde
    Lokman Hekim 4Ç16’da 1 milyon TL net kar açıklarken, yıllık net karını %33 artışla 7 mn TL’ye taşıdı. Satış gelirleri 4Ç16’da %57 ve FAVÖK %58 arttı. Sonuç olarak, şirket 2016 yılında satış geliri ve FAVÖK hedeflerini aştı. Satış gelirleri 195 mn TL ile daha önce paylaşılan 163 mn TL’nin üzerinde ve FAVÖK 29 mn TL ile daha önce paylaşılan 23 mn TL’nin üzerinde gerçekleşti. Net kar rakamında ise sadece 1,6 mn TL’lik sapma devam eden yatırımlardan kaynaklanan maliyetlerden ötürü oluştu.

ZİRAAT YATIRIM – Lokman Hekim LKMNH Hisse Analiz 4Ç16 – 16.02.2017

Lokman Hekim (LKMNH, Sınırlı Negatif): Lokman Hekim 2016 yılının son çeyreğinde 524bin TL ana ortaklık karı açıklamıştır. Geçtiğimiz yılına aynı döneminde 2,3mn TL ana ortaklık karı elde edilmişti. Lokman Hekim’in karındaki azalma diğer faaliyet giderlerindeki artış ve finansman giderlerinden kaynaklanmaktadır. Şirketin 4Ç2016 brüt karı 4Ç2015’e göre %78 artışla 10,1mn TL, faaliyet karı %46,9 artışla 5,5mn TL, vergi öncesi karı ise %28,9 artışla 3,6mn TL olmuş ve olumlu bir görüntü sergilemiştir. 2016 yılındaki kar ise bir önceki yılda kaydedilen 5,4mn TL’nin hafif üzerinde 7,1mn TL olarak gerçekleşmiştir.

2016 yılında yapılan yatırımlardan Lokman Hekim Akay hastanesinin satın alınması ve faaliyete geçmesi, Lokman Hekim Demet Tıp Merkezinin kurulmasıyla sağlık hizmet sunumuna başlaması, Lokman Hekim Etlik Hastanesi binası yanındaki gayrimenkullerin alımının yapılması, Lokman Hekim Üniversitesinin kurulması şartıyla Sevgi Vakfına 1.196 bin TL maliyetli arsanın bağışlanması, büyümeye yönelik yatırımlar olup beraberinde katlanılan maliyetler ana ortaklık karının beklentinin biraz altında gerçekleşmesine neden olmuştur. Son durum itibariyle Lokman Hekim Akay hastanesinin faaliyet karı üretmeye başlaması, Lokman Hekim Demet Tıp Merkezinin katkılarının artması sebebiyle Şirket 2017 yılının çok daha olumlu verilerle gerçekleşeceğini tahmin etmektedir

Esas

Bakalım bugün beyaz mum kapanışı olacak mı ?

hisse.net uygulaması ile gönderilmiştir.

Esas

valla kim ne derse desin lokman hekim gelecek için beklemeye, biriktirmeye değecek bir hisse...

Sayfa 793/793 İlkİlk ... 293693743783791792793

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •