Sayfa 5/7 İlkİlk ... 34567 SonSon
Arama sonucu : 50 madde; 33 - 40 arası.

Konu: En İyi Masaüstü Bilgisayar Markaları...

Esas

Alıntı Originally Posted by BORA YAŞAR Yazıyı Oku
    Lenovo siparişi verildi...

Tekrar teşekkür Erasure
    rica ederim, umarım sorun yaşamazsınız, elektronik işi biraz da şans,
    yıllarca da kullanırsınız veya 1 aya kalmaz sorunlar başlar.
    bu arada bir tavsiye olarak içindeki güç kaynağının (PSU) fazla güçlü olmadığını sanıyorum.
    Kasa içine fazla parça bağlamamaya çalışın. Aşırı güç kullanımı, sistemin sıkça kapanmasına sebep verebilir.

Esas

Alıntı Originally Posted by guneysu Yazıyı Oku
    Bu kadar yüksek hacimli bilgisayara gerek yok, sadece film indirip izleyecek, internete girecek..

bu makine ile render bile çok rahat yapılır.
    internet ve render için çok uygun bir donanım diyebilirim. Oyun merakı varsa yeni oyunlarda sistem kasılmadan oynanabilir.
    Aslında tamamen bozulmadıkça yeni almayı pek önermiyorum. Ev kullanıcıları özel bir kullanım işiyle uğraşmıyorsa, Core 2 Duo bile
    rahatça iş görecektir. Ama After Effects, Maya, Max, Cinema 4D gibi donanım gerektiren programlarla çalışılıyorsa zaten 3-4 bin tl
    gözden çıkartmak lazım. Her parça özenle seçilmelidir.

Neyse hava biraz serinlemiştir, ben bir pazara maydanoz almaya gideyim

Duhul
    Jul 2006
    İkamet
    İzmir/Türkiye
    Gönderi
    18,646
    Blog Yazıları
    199

Esas

Alıntı Originally Posted by guneysu Yazıyı Oku
    Bu kadar yüksek hacimli bilgisayara gerek yok, sadece film indirip izleyecek, internete girecek..

bu makine ile render bile çok rahat yapılır.
    Ne yapılacağını bile henüz bilmiyoruz.

Hani James Bond filmlerinden birinde, James Bond elindeki çakmağın işlevlerini anlatıyordu.

Film çekme, tabanca şu bu...

En son olarak da sigara yakmak için olarak kullanılabilir demişti.

Erasure son sorum da şu olacak....

Böyle bir bilgisayara hangi yazılımları, programları yüklemek lazım..

Malum bilgisayarımızın içi kullanmadığımız bir çok programla dolu.

Hatta öyleki aynı işi yapacak birden çok program ana bellekte fuzuli yer kaplıyor.

Geçenlerde bilgisayarımın programlarla ilgili kısmına baktım.

Alındığından beri kullanmadığım, iki sene önce kullandığım bir çok program var.

Sn Erasure hepimize yardımı olur.

Lütfen söyleyin...

Standart bir bilgisyarda hangi programlar olmalı?

Hangi programlar birbiriyle aynı işleve sahip?

Vs..

Bence çok yararlı bir bilgilendirme olacak...

Ne dersiniz?

Yavaş yavaş anlatsanız...

Duhul
    Jul 2006
    İkamet
    İzmir/Türkiye
    Gönderi
    18,646
    Blog Yazıları
    199

Esas

Alıntı Originally Posted by Erasure Yazıyı Oku
    rica ederim, umarım sorun yaşamazsınız, elektronik işi biraz da şans,
    yıllarca da kullanırsınız veya 1 aya kalmaz sorunlar başlar.
    bu arada bir tavsiye olarak içindeki güç kaynağının (PSU) fazla güçlü olmadığını sanıyorum.
    Kasa içine fazla parça bağlamamaya çalışın. Aşırı güç kullanımı, sistemin sıkça kapanmasına sebep verebilir.

Evet ben de farkettim...

Dellin güç kaynağı 460 watt idi...

Bunun ki 150 watt.

Dell 14 kg idi ..Lenovo 8 kg.

Kilo ile satıyorlar gibi....

Ayıptır sorması..Aşağı yukarı aynı niteliklerde parçalara sahip iki bilgisayar arasında bu kadar çok kilo farkı neden?

Duhul
    Jul 2006
    İkamet
    İzmir/Türkiye
    Gönderi
    18,646
    Blog Yazıları
    199

Esas

Monitör farkı olabilir... Dimi?

Duhul
    Feb 2004
    İkamet
    Karadenizin yeşillikler diyarı..şehri İstanbul .
    Gönderi
    39,562
    Blog Yazıları
    1

Esas

Kasaya toz girmesin, kasayı streç ile iyice sarın ki, yıllar boyunca, ilk gün gibi kalsın.

hade yapın da, yakın makinayı.

Forum kurallarını okumak için tıklayınız
    Bunları yapmayınız okumak için tıklayınız.

Forumun Altın Kuralı : Forumda okuduğunuz bilgileri fikir vermesi amacıyla ve mantık süzgecinden geçirerek değerlendirin. Hiç kimse sizi tanımadan size para kazandırmak heveslisi değildir. Hayatta karşılaşmadığınız ve adını soyadını dahi bilmediğiniz bir kişinin tavsiyesi ile senet almaya kalkışmayın, sonu %99 hüsran olacaktır..

Not: Forumumuzda dini ve siyasi ile futbol taraftarlığı yazıları kabul edilmiyor.

Forumumuz yeni adresinde eski gelenek ve kurallarıyla yoluna devam edecektir. Lütfen üyelik kaydınızı yapınız:
    http://www.hisse.net/topluluk/register.php

Esas

Ne yapılacağını bile henüz bilmiyoruz.

Hani James Bond filmlerinden birinde, James Bond elindeki çakmağın işlevlerini anlatıyordu.

Film çekme, tabanca şu bu...

En son olarak da sigara yakmak için olarak kullanılabilir demişti.

Erasure son sorum da şu olacak....

Böyle bir bilgisayara hangi yazılımları, programları yüklemek lazım..

Malum bilgisayarımızın içi kullanmadığımız bir çok programla dolu.

Hatta öyleki aynı işi yapacak birden çok program ana bellekte fuzuli yer kaplıyor.

Geçenlerde bilgisayarımın programlarla ilgili kısmına baktım.

Alındığından beri kullanmadığım, iki sene önce kullandığım bir çok program var.

Sn Erasure hepimize yardımı olur.

Lütfen söyleyin...

Standart bir bilgisyarda hangi programlar olmalı?

Hangi programlar birbiriyle aynı işleve sahip?

Vs..

Bence çok yararlı bir bilgilendirme olacak...

Ne dersiniz?

Yavaş yavaş anlatsanız...

aslında bu program konusu farklı bir iş, çünkü her kullanıcının alışkanlığı, kullanım becerisi, programın dili vs
    yüklenecek programın seçimini değiştiriyor.

genel olarak işletim sistemi yanında bir virüs programı mutlaka yüklenmesi gerekenlerin başında geliyor.
    Ben Norton internet security kullanıyorum, firewall ve antivirus bir arada, ayrıca başka eklentilerle sistemi koruyor.

Ofis programı da önemliler arasında, borsa ile uğraşılıyorsa mutlaka hesaplamalarda yapılıyordur. Bu konuda da
    en başarılı program Microsoft Office sülalesi ve Excel, Word ana birleşenler olmak üzere, en sık kullanılanlardan.
    Alternatif olarak Open Office var veya Sn.Pinky gibi Lotus 123 bile kullanılabilir. Tabii bu program günümüz için
    oldukça eski kalsa da, spreadsheet olarak işe yarıyor.

Browser olarak IE kullanımı ağırlıkta, buna ek olarak ben Firefox öneriyorum. Çünkü buna eklenebilen parçalarla
    olmadık işler yapılıyor. IE buna izin vermiyor.

Çoğu kullanıcının bilmediği veya kullanmadığı RoboForm'u ben kullanıyorum. Ana bir şifre ile şifre gerektiren bütün
    sitelerdeki her şeyi sizin için saklıyor. Çok uzun zamandır vazgeçemediğim eklentilerdendir. Benim gibi binlerce siteye
    üye olupta her site için 6IT2W54MLU743LM şeklinde şifreye sahip birisinin bunları hatırlamasına imkan yok. Roboform bu iş için bence en iyisi.

Gelelim alternatif yardımcılara; Malwarebytes, Teamviewer, Utorrent, Imageshack Upload Tool (ressamlar için dosya yükleme programım)
    Klite codec paketi (film vs ses, görüntü codec paketi), java..

Bunlar haricinde çok fazla program gerekli değildir.

Esas

Evet ben de farkettim...

Dellin güç kaynağı 460 watt idi...

Bunun ki 150 watt.

Dell 14 kg idi ..Lenovo 8 kg.

Kilo ile satıyorlar gibi....

Ayıptır sorması..Aşağı yukarı aynı niteliklerde parçalara sahip iki bilgisayar arasında bu kadar çok kilo farkı neden?
    Güç kaynağı genel olarak ağırdır. Ama sadece bu değil, kasa birleşenleri ve imalatındaki malzemelerde ağırlığı etkiliyor.
    Benim güç kaynağı 750 watt Corsair'in ve kasa, 4 disk vs derken 25 kg üstünde diyebilirim. Kasayı yerinden oynatmak bile zor
    PSU kalitesiz ise zaten hafiftir, ucuz malzeme kullanılmıştır. Mağaza'da 750 watt Corsair, Zalman, Thermalthake gibi markalarla
    ucuzlarını bir kıyaslayın. Ben 80+ bir PSU kullanıyorum, enerji verimi çok iyidir, bu tip ürünler hem bütçeye, hem de bilgisayar
    birleşenlerine yarar getirir.

Ucuz PSU alınmamasını öneriyorum...

Sayfa 5/7 İlkİlk ... 34567 SonSon

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •