Sayfa 393/395 İlkİlk ... 293343383391392393394395 SonSon
Arama sonucu : 3155 madde; 3,137 - 3,144 arası.

Konu: basket voleybol : kadınlar , gençler , erkekler , engelliler

Duhul
    Mar 2004
    İkamet
    istanbul & güneyBatı
    Gönderi
    8,036

Esas

Kadınlar Avrupa Şampiyonasında Mücadele Edecek Takımlar Belli Oldu

Kas 24, 2016

16-25 Haziran tarihleri arasında Çek Cumhuriyetinde düzenlenecek 2017 Kadınlar Avrupa Şampiyonasında mücadele edecek takımlar belli oldu.

Çek Cumhuriyetinin ev sahibi olarak direk katılacağı şampiyonada; H Grubunu ilk sırada tamamlayan A Milli Kadın Takımımızın yanı sıra, A Grubundan Slovenya ile Letonya, B Grubundan Fransa, C Grubundan İtalya ile Karadağ, D Grubundan Ukrayna ile Sırbistan, E Grubundan Macaristan ile Slovakya, F Grubundan Rusya ile Yunanistan, G Grubundan Belçika ile Belarus, I Grubundan da İspanya adını son 16 takım arasına yazdırdı.

Duhul
    Mar 2004
    İkamet
    istanbul & güneyBatı
    Gönderi
    8,036

Esas

U18 Avrupa Şampiyonası’nda İlk Hedef Çeyrek Final!

Ara 02, 2016

Türkiye Basketbol Federasyonu Altyapı Milli Takımlar Menajeri Mehmet Döğüşgen, Trendbasket sitesine özel bir röportaj verdi.

Döğüşgen’in görüşleri şu şekilde:

2002 JENERASYONU İLK KAMPINI GERÇEKLEŞTİRDİ, YER BURSA.

İlk sorum geçtiğimiz günlerde Bursa’da düzenlenen U15 kampı ile ilgili oldu. 2018 yılında düzenlenecek olan Yıldızlar Avrupa Şampiyonası’na şimdiden hazırlanmaya başladık ve ilk kampımızı da kazasız belasız atlattık. Yılların deneyimi olan Mehmet Döğüşgen de Bursa’daki kamp ortamını ve 2002 jenerasyonunu şu cümleler anlattı:

‘’2002 jenerasyonu için yapılan kampı Bursa’da düzenleme fırsatı bulduk. Neden Bursa’yı seçtik? Çünkü salon olarak çok daha rahat bir şehir ve burada hiçbir sıkıntı yaşamıyoruz. Sağ olsun TOFAŞ Spor Kulübü de bu kamp için tüm imkanlarını bize sundu. Kamp boyunca da sabah-akşam yaptığımız idmanlarla çalışmalarımızı sürdürdük. Ufak tefek sakatlıklar yaşansa da bu kamp, çok huzurlu bir şekilde geçti. Çarşamba günü sabah yaptığımız idmanlarla da çalışmalarımızı sonlandırdık. Elimizden geldiğince ulaşamadığımız sporcuları da bu kamp kadrosuna ekledik. Ayrıca Yunanistan’dan bir aile bizi aradı. Çocuklarının Türkiye Milli Takımı’nı tercih etmek istediğini söyledi. Biz de aramızda bu konuyu konuşarak gelmesinin bizim açımızdan sıkıntı yaratmayacağını söyledik ve o çocuğu da kamp kadrosuna dahil ettik. Bu konu hakkında biraz eleştiriler almıştık. Konuya açıklık getirmek sanırım en doğrusu olacak. Teknik kadromuz bu konu hakkında gerekli görüşmeleri yapacaktır. En doğru kararı da ilerleyen günlerde vereceğiz.’’

SON 4 YILDA 10 TURNUVA, 9 MADALYA

Yazının başında da belirttiğim gibi oynadığımız son 10 turnuvada 9 madalya kazandık. 2016 yazında da gittiğimiz üç turnuvadan elimiz boş dönmedik. Kazanılan bu başarılar ülke olarak bizleri fazlasıyla gururlandırıyor. Türk bayrağını göndere çıkartabilmek başarıların bana göre en büyüğü. Bu kazanılan başarıların hemen hemen hepsinin içinde Mehmet Döğüşgen de var. Mehmet ağabey, kazanılan madalyaları federasyonumuzun sunduğu geniş imkanlara bağlıyor:

‘’Bu başarının sırrı tabii ki federasyonumuzun bize sunduğu geniş imkanlar. Çok önemli başarılar kazandık, hep kürsülerde yer aldık. Bu madalyaları kazanırken de her zaman çok rahat bir çalışma ortamı bulduk. Hazırlık kamplarımızın sayısı çok fazla. Örneğin bir U16 Avrupa Şampiyonası için çalışmalarımıza iki yıl önceden başlayabiliyoruz. Dolayısıyla da çocuklar yaptığımız kamplarda hatalarının farkına varabiliyorlar ve kendilerini geliştiriyorlar. Hazırlık maçlarında aldığımız mağlubiyetler de çocukların tecrübe kazanmalarını sağlıyor. İyi bir sistemimiz var ve en iyi verimi almaya çalışıyoruz. Bu sistemimizi daha da çok geliştirmemiz gerekiyor. Eğer sistemimizi koruyup, ilerleyen günlerde de bu sistemimize seviyeler atlatabilirsek; Türk Milli Takımlarının sırtı asla yere gelmez. Sistem, bu işin ana prensibi.’’

ÖNÜMÜZDE BİR GENÇLER AVRUPA ŞAMPİYONASI VAR, ROTA SAMSUN!

Geçtiğimiz yaz dört önemli turnuvaya katılacaktık. İlk olarak U17 Dünya Şampiyonası’na gittik ve oradan gümüş madalya ile ayrıldık. Daha sonrasında ise rotamız Finlandiya’ydı. Oradan da bronz madalya ile ayrılmıştı altın jenerasyon. Sırada ise Samsun’da düzenlenmesi beklenen Gençler Avrupa Şampiyonası vardı. Fakat ülkemizde yaşanan üzücü olaylar neticesinde turnuva ileri bir tarihe ertelenmek zorunda kaldı. Şimdi ise sabırsızlıkla 16 Aralık’ı bekliyoruz. Gençler Avrupa Şampiyonası yine Samsun’da, 16-22 Aralık tarihleri arasında düzenlenecek. Evet, çok önemli eksiklerimiz var fakat gözümüz yine yükseklerde. Mehmet Döğüşgen de düzenlenecek olan turnuvayı şu şekilde değerlendiriyor:

‘’Gençler Avrupa Şampiyonası 16 Aralık’ta Samsun’da başlıyor. Altyapılarda da hiçbir zaman turnuvalara hedefsiz bir şekilde gitmedik. Bu şampiyonada da hedefimiz en kötü, ilk beş arasına girebilmek ve U19 Dünya Şampiyonası’na gidebilmek. Şampiyonanın statüsü de değişti. Türkiye Şampiyonası statüsüne benzer bir program var. Öncelikle ilk hedefimiz gruptan çıkmak. Adım adım düşünüyoruz. Daha sonrasında da çeyrek final karşılaşmasını geçmeliyiz. Çeyrek final bizim için çok önemli. Eğer o karşılaşmayı geçersek U19 Dünya Şampiyonası biletini cebimize koyacağız. Gerçekçi konuşmamız gerekiyor. Amerika Birleşik Devletleri’nde yer alan üç oyuncumuz bu turnuvada forma giyemeyecek. Bu üç oyuncu arasında Ömer Faruk Yurtseven de var. Maalesef oradaki maçlarından ve derslerinden ötürü bu üç oyuncu, Samsun’a gelemiyor. Fakat biz bir takımız. İyi bir hava yakalamamız gerekiyor. Ben ilk dörde girebileceğimizi düşünüyorum.’’

YENİ PLANLAR, YENİ HEDEFLER, YENİ UMUTLAR!

Altyapı Milli Takımlarımız son yıllarda elbette ki çok önemli başarılar kazandı. Ancak biz de hedef hiç biter mi? Artık önümüzdeki yıllara, önümüzdeki jenerasyonlara bakıyoruz. Mehmet Döğüşgen de yeni planlarımızı şu sözlerle anlatıyor:

‘’Bu sistem dahilinde çalışmalarımızı sürdürmeye devam edeceğiz. Önümüzdeki Ocak ayında da 2003-2004 doğumlu oyuncuların yer alacağı taramalar yapacağız. Bu tabii ki Türkiye genelinde olacak. Bu tarz taramaları her iki senede bir yapıyoruz. Ocak ayında başlayıp, Mart ayının sonunda bitirmek istiyoruz. Bu yapacağımız taramalar hiçbir Avrupa ülkesinde yok. Federasyonumuz, dediğim gibi bu konuda bize çok büyük destek veriyor. Biz de bu imkanları çok iyi şekilde kullanmak istiyoruz. Başta Nihat İziç olmak üzere tüm teknik kadromuz da en iyi şekilde bize destek verecekler. Bir ekol olmak istiyoruz, bu yolda da çalışmalarımıza tüm hızıyla devam ediyoruz. A Takım seviyesinde de çok iyi yerlere gelebileceğimizi düşünüyorum. Gençlerimize gereken desteği verirsek, onlar da bizim güvenimizi boşa çıkartmayacaklardır.’’

TECRÜBE ABİDESİNDEN GENÇ OYUNCULARA NASİHATLAR

Kara Mehmet lakabı ile tanınan Mehmet Döğüşgen, artık 60 yaşında. Oyunculuk kariyerinde birçok önemli başarı kazanmış olan Döğüşgen, artık Milli Takımlar bazında genç oyuncularımıza tecrübelerini aktarıyor. Kendisine de son olarak bir genç oyuncunun neler yapması gerektiğini, nasıl üst seviye oyuncusu olabileceğini sordum. Kendisi de çok güzel bir örnek ile kapanışı:

‘’Öncelikle biraz klişe olacak belki ama bir oyuncunun bu işi çok sevmesi gerekiyor, çok yatırım yapması gerekiyor, çok fazla fedakarlık yapması gerekiyor. Ancak bu şekilde bir genç oyuncu istediği, arzuladığı başarılara ulaşabilir. Tabii mental olarak da seviye atlamak çok önemli. Maalesef bizim ülkemizdeki en büyük problemlerden biri planlama. Bir genç oyuncunun kişisel planlamasını çok iyi bir şekilde yapması gerekiyor. Oyuncu 15 yaşındayken ne yapması gerektiğini bilmiyor. Sadece sahaya çıkıp oynuyor. Maalesef bu böyle olmaz. Önce bir planlama içerisine gidecek, her aşamayı adım adım geçecek. Bunları yapmayan bir genç oyuncu maalesef yerinde sayar. Disiplinli olmak da bir diğer önemli nokta. Çok kısa bir hikaye de anlatayım. Ben basketbola Hatay’da başlamıştım. Oradaki teknik lisede okuyordum ve imkanları oldukça zayıftı. 17 yaşındayken beni Fenerbahçe’ye transfer etmek istediler. Ancak o sıralarda da tüm kulüpler beni kadrolarında görmek istiyorlardı. Çok da önemli paralar teklif ettiler. Ancak benim kendimi geliştirmem gerekiyordu. Bunu ne Fenerbahçe’de yapabilirdim, ne de başka önemli bir kulüpte. Ben de tercihimi Eczacıbaşı’ndan yana kullanmıştım. Parayı ikinci plana attım ve gelişebileceğim bir takıma gittim. Eczacıbaşı’nda oynadığım ilk senede şampiyon olduk. Aldığım para ise Fenerbahçe ve diğer kulüplerin teklif ettiklerinin yanında hiçbir şeydi. Bir süre sonra da Türkiye’deki en önemli uzunlarla başa baş mücadele eder hale geldim.’’

Duhul
    Mar 2004
    İkamet
    istanbul & güneyBatı
    Gönderi
    8,036

Esas

Duhul
    Mar 2004
    İkamet
    istanbul & güneyBatı
    Gönderi
    8,036

Esas

u18 erkekler basket avrupa şampiyonası.. samsun
    dünkü sonuçlar & bugünün programı

Duhul
    Mar 2004
    İkamet
    istanbul & güneyBatı
    Gönderi
    8,036

Esas

U16 Yıldız Kız ve Erkek Milli Takımlarımız, 17-21 Aralık 2016 tarihleri arasındaki düzenlenecek Hazırlık Turnuvasına katılmak için Romanyada.

Ara 16, 2016

22 Aralık Perşembe günü Türkiyeye dönecek Ay Yıldızlılarımızın maç programları şu şekilde:

U16 Yıldız Kız Milli Takım Maç Programı:
    17.12.2016
    14:45 Bulgaristan - Türkiye

18.12.2016
    12:30 Türkiye - Romanya 2

20.12.2016
    14:45 Romanya 1 - Türkiye

21.12.2016
    14:45 Türkiye - Macaristan

^^^^^^^^^^^^

U16 Yıldız Erkek Milli Takım Maç Programı:
    17.12.2016
    19:15 Bulgaristan - Türkiye

18.12.2016
    14:45 Türkiye - Romanya

20.12.2016:
    19:15 Macaristan - Türkiye

21.12.2016
    17:00 Türkiye - Sırbistan

Duhul
    Mar 2004
    İkamet
    istanbul & güneyBatı
    Gönderi
    8,036

Esas

gençler fena çuvalladı.. hem de Samsun'da.. kendi evimizde
    zor zar 12. oldular.. yoksa küme düşeceklerdi

http://www.fiba.com/europe/u18/2016/...#|tab=brackets

Duhul
    Mar 2004
    İkamet
    istanbul & güneyBatı
    Gönderi
    8,036

Esas

Yıldız Erkek Voleybol Takımımız Çalışmalarını Sürdürüyor

Yıldız Erkek Voleybol Milli Takımımız, 13-15 Ocak 2017 tarihleri arasında, Balıkesir Yeni Voleybol Salonu'nda yapılacak olan 2017 CEV U19 Erkekler Avrupa Voleybol Şampiyonası İkinci Raunt çalışmalarını, İzmir Atatürk Voleybol Salonu'nda sürdürüyor.

26 Aralıktan bu yana İzmir'de, 5-12 Ocak tarihleri arasında da Balıkesir'de hazırlıklara devam edeceklerini belirten Yıldız Erkek Voleybol Milli Takım Başantrenörü Ümit Hızal "Şampiyonanın bu etabına ev sahipliği yapıyoruz ve bu önemli bir avantaj. Bu etapta karşılaşacağımız Karadağ, Hollanda ve Sırbistan ekiplerini geçmek şampiyonada öncelikli hedefimiz. Balıkesir etabını geçtikten sonra, 22-30 Nisan tarihleri arasında, Macaristan Györ ve Slovakya'nın Puchov kentlerinde yapılacak, 2017 CEV U19 Erkekler Avrupa Voleybol Şampiyonası Finalleri'nde ülkemizi temsil edebileceğiz. Guruptan birinci çıkmak için yoğun tempo ile çalışmalarımıza devam ediyoruz. 13-15 Ocak tarihlerinde, Balıkesirli voleybol severlerin desteğini bekliyoruz" dedi.

Takımımızın kaptanı Onur Çukur ise kamp ve şampiyona hakkında şunları söyledi; "Kamp süreci son derece güzel gidiyor. Antrenmanlarda çok sıkı çalışıyoruz. Takım içindeki arkadaşlık ve uyum oldukça iyi seviyede. Yeni bir teknik kadromuz var. Onlarında desteği ile eleme aşamasını istediğimiz şekilde bitirip, asıl hedefimiz olan Avrupa şampiyonasında en iyi dereceyi elde etmek istiyoruz."

Millilerimizin, 2017 CEV U19 Erkekler Avrupa Voleybol Şampiyonası İkinci Raunt C Grubu maç takvimi şöyle;

13 Ocak 2017 Cuma
    18.00 | Türkiye - Karadağ

14 Ocak 2017 Cumartesi
    18.00 | Hollanda - Türkiye

15 Ocak 2017 Pazar
    18.00 | Sırbistan - Türkiye

Duhul
    Mar 2004
    İkamet
    istanbul & güneyBatı
    Gönderi
    8,036

Esas

Türkiye 0 - 3 Letonya

21 Yaş Altı Erkekler Dünya Voleybol Şampiyonası Avrupa Kıta Elemeleri Birinci Etap B Grubu’nda ülkemizi temsil eden Genç Milli Takımımız, bugün (6 Ocak) gruptaki ilk maçında Letonya karşısında 20-25, 22-25 ve 22-25’lik setlerle 3-0 mağlup oldu.

^^^^^^^^^^^^^^^

Belçika 3 - 0 Türkiye

21 Yaş Altı Erkekler Dünya Voleybol Şampiyonası Avrupa Kıta Elemeleri Birinci Etap B Grubu’nda ülkemizi temsil eden Genç Milli Takımımız, bugün (7 Ocak Cumartesi) gruptaki ikinci maçında, Belçika karşısında 25-23, 25-18 ve 25-20’lik setlerle 3-0 mağlup oldu.

grup birincileri ve gruplarda ikinci sırayı alan en iyi takım, ikinci tur elemelerine katılma hakkı kazanacak.

B Grubu’nda bugünkü maç programı;

8 Ocak 2017 Pazar

19.00 Letonya-Belçika

21.30 Hırvatistan – Türkiye

Not: Saatler Türkiye saati iledir (TSİ)
    Son düzenleme : denizci; 08-01-2017 saat: 12:56.

Sayfa 393/395 İlkİlk ... 293343383391392393394395 SonSon

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •