Anket Sonuçlarını Gör: Bu konuyu faydalı buldunuz mu?

Oylayan
14. Bu anket için oy kullanamazsınız
  • Evet

13 92.86%
  • Hayır

1 7.14%
Sayfa 11/127 İlkİlk ... 9101112132161111 ... SonSon
Arama sonucu : 1012 madde; 81 - 88 arası.

Konu: Hisseye Özel Performansı En İyi AL/SAT Teknik İndikatörler

Duhul
    Oct 2005
    İkamet
    AYDINLANMA ÜLKESİ
    Gönderi
    1,218

Esas

Alıntı Originally Posted by culas Yazıyı Oku
    Programı kullanan arkadaşlardan pek ses çıkmıyor.
    Ben kendi adıma cevap vereyim. Programı kullanmak istiyorsanız işletim sistemini değiştirin dediniz. XP'yi sildim. Win7'de de aynı hatayı almaya devam ediyorum ben programı hala kullanamıyorum.

Esas

ben bugün win7 sp1 kurulu işyeri bilgisayarıma kurdum. sorunsuz çalışıyor...

evde win8.1 kurulu makinede deneyeceğim. sonucu bildiririm.

ellerinize sağlık sn colas. ilk intibam çok olumlu. kullandıkça detaylara vakıf olabileceğim...

esenlikler

Esas Program ile ilgili Sorular

Bir arkadaştan özel mesaj ile gelen soruları sizinle paylaşıyorum.

Öncelikle,
    Programı indirdikten sonra ilk yapmanız geren kullanım kılavuzunu okumanız. Zaten 1.5 sayfa kadar. Eğer kendim göstergeye ait AL/SAT stratejimi belirleyeceğim diyorsanız o zaman MOV2.docx i de okumanız gerekir. Burada parametre ayarları ve strateji değişikliği yapabilirsiniz.
    Eğer kendiniz strateji oluşturmada sıkıntı yaşarsanız buradan çekinmeden sorun. Çünkü programı ben yazdığım için başkasının anlayamaması doğal.
    Ancak tecrübeli bir teknik analistseniz büyük ihtimal çıkarım yapabilirsiniz. Ama yeni başlıyorsanız mutlaka sorun burada şekiller ile açıklayayım.

Gelelim sorularınızın cevabına.

Yeni bir hisse eklediğinizde öncelikle "En İyi Yöntemi Bul" demeniz gerekir. Burada sistemdeki tüm göstergeler taranarak en iyi yöntemi veren yöntemler hesaplanır ve tüm kombinasyonlar için Strategies klasörü altında iki rapor oluşturulur. Bunlardan birincisi .dat uzantılı olanı ikincisi ise excel uzantılı olanı.
    İki dosya da içerik bakımından aynıdır. Excel olanı ben blog da paylaştığım için direk copy past yapıyorum. Yani sistem tarafından bir anlamı yok. "Get Best Methods" dediğinizde o anda ana panelde yüklü olan hisse için bulunan en iyi yöntem getirilir. Ayrıca bundan sonra ana panelde her bu hisseyi açtığınızda default olarak bu yöntemlerin geldiğini göreceksiniz. Yani bir daha Strategies de bu hisse için en iyi ikili neydi diye aramanıza gerek yok. Ama yinede bir bakayım derseniz menüde Strategies'e tıklamanız yeterli. Ayrıca diyelim ki birinci yöntem ili ikinci arasında pek fark yok ve siz ikinciyi kullanmak isterseniz. Yapmanız gereken şey .dat dosyasındaki birinci ve ikinci satırı (yani kullanmak istediğiniz satırı) yer değiştirmek.
    culas hocam iyi akşamlar. programı win7'de sorunsuz kurdum ve çalışıyor. Programdan ne anlamam gerektiğini anlayamadım desem ayıp olurmu. Sanırım teknik bilgim programı okumaya yeterli değil.
    - Stocklist'e hisse ekliyorum, datalarını getiriyor ancak al/sat performansından get best method dediğimde çıkan sonucu anlamakta zorlanıyorum.
    Tabiki gösteriyor. Genelde magenta renkli olan sinyaller AL/SAT sinyalleridir. Eğer bu sinyal bir gösterge için gelmiyorsa Gösterge Ayarlarında son sutununu kontrol ediniz. Yine olmuyorsa sorun lütfen.
    - Program hisseye göre uygun indikatörleri seçip o indikatörlerce üretilen al/sat sinyallerini grafik üzerinde gösterebilir mi?
    Ana ekranda çıkanlar göstergelerin doğal sinyalleridir. AL/SAT bu simülasyonunda bu sinyaller kullanılır. Solda bulunan ifadeler güncel ifadelerdir yani o gün o yöntem ile yeni bir sinyal var mı yı gösterir. Ancak siz zaten AL durumunda iseniz göstergenin AL vermesi bir şey ifade etmez. Bunun için en sağlıklı olan Daily Signals dir.
    - Ana ekranda grafik altında yer alan indikatörler Al/sat performansı'ndan çıkan sonuca göre bulunan indikatörler mi? Bu indikatörlerin solunda yer alan hold/sell yazılarına itibar etmeli miyiz yoksa alım satım için daily signals'ımı kullanmalıyız.
    Dediğim gibi en iyi yöntem ikilisi otomatik getiriliyor.
    - En üstte yer alan hisse grafiğinde her hisse için aynı indikatör yer almıyor, hemen hemen hepsinde gösterilen indikatör farklı (kimisinde macd, kimisinde ho var) kimisinde ise indikatör çıkmıyor, bu doğal mıdır?
    Pembe çizgi sermayeden bağımsız olarak kar zararlar toplamını ifade eder. AL/SAT tablosundaki 9. sutunu çizer. Yani diyelimli A tarihinde 1. trade de (AL/SAT) da %3 kar ettiniz, ikinci trade B tarihinde de %2 zarar ettiniz. Bu durumunda B tarihine bakarsanız bu çizginin %3-%2 = %1 olduğunu görürsünüz. Fonksiyonu performansın nasıl değiştiğini görmek. Eğer lineer olarak artan bir performansı varsa sürekli kazanıyorsunuz, dalgalanan bir değişimi varsa dalgalanıyorsunuz demektir. Buda en iyi yöntemi belirlemede önemli olabilir.
    - Al/sat performansı ekranında aşağıdaki "en iyi yöntemi bul"u tıkladığımda tarama esnasında grafikte görünen pembe çizgi neyi ifade ediyor, bir fonksiyonu var mı?
    Evet ister excel ister dat dan takip ve değerlendirme yapabilirsiniz. Birde TradeLogs klasörüne bakabilirsiniz.
    -Taramayı yaptıktan sonra strategies klasörüne atılan excel dosyasından en kârlı alım/satımı veren indikatörlere göre mi takip etmemiz uygun olur?
    Bilgi bilen için basittir. Bilmeyen için zordur. Hiç çekinmeden her şey sorabilirsiniz. Program zaten yeni başlayanlar (özellikle de kendim ) için yazdım.
    Borsa ile uzun yıllardır ilgileniyorum ama bu işi daha bilimsel ve sistematik bir şekilde yapmak gereğini düşündüm.
    Birde yeni başlayanlara tavsiyem manüel olarak bir hisse üzerinde alım sayım yapsınlar.
    Mesela X hissesini Eski bir tarihte açsınlar ve destek/direnç gösterge ile kendi kendilerini test etsinler. Emin olun normal borsada seanslarında hissettiğiniz heyecanı hissediyorsunuz. Hem paranızda gitmiyor
    Bu işi yapmak program da çok pratik çünkü programı esas bunun için yazmıştım Sonra buralara kadar geldim.
    Tarihi ileri alarak (hazır butonlar da koyum 1,5,30,300 gün ileri) AL/SAT butonları ile AL/SAT tablosuna otomatik değer atayabiliyorsunuz ve hesaplamalar normal simülasyonda olduğu gibi yapılıyor.

Programı yazan kişi olarak bu konular eminim size basit geliyordur ancak ben anlamada güçlük çekiyorum. Yinede her boş anımda tekrar tekrar deneyerek programı keşfetmeye çalışıyorum. Tekrar teşekkürler, kolay gelsin...
    Sorularınız çok yerindeydi. Teşekkürler.
    Sorulara devam..

Esas

Size nasıl yardımcı olabilirim bilemiyorum. Virtual PC falan da kullanmıyorsunuz değil mi? Gerçi virtual PC de çalıştırdım ben ama. Şimdiye kadar kuramayan da görmedim. Hadi XP olmadı Windows 7 nasıl olmadı çok ilginç.

Alıntı Originally Posted by BJK Coccinella Yazıyı Oku
    Ben kendi adıma cevap vereyim. Programı kullanmak istiyorsanız işletim sistemini değiştirin dediniz. XP'yi sildim. Win7'de de aynı hatayı almaya devam ediyorum ben programı hala kullanamıyorum.

Duhul
    Oct 2010
    İkamet
    ANKARA
    Gönderi
    10,108
    Blog Yazıları
    47

Esas

Selamlar.
    Topiğiniz hayırlı olsun sayın culas.

Dostum selam. Dos prompt penceresinde dosya ismi eksik yazılmış galiba. 7 rakamının önündeki sıfır..
    setup_24.07.2014

Esas

Teşekkürler Sn. Inventor.
    Hoş geldiniz.

Alıntı Originally Posted by INVENTOR Yazıyı Oku
    Selamlar.

Dostum selam. Dos prompt penceresinde dosya ismi eksik yazılmış galiba. 7 rakamının önündeki sıfır..
    setup_24.07.2014

Duhul
    Oct 2005
    İkamet
    AYDINLANMA ÜLKESİ
    Gönderi
    1,218

Esas

Alıntı Originally Posted by INVENTOR Yazıyı Oku
    Selamlar.

setup_24.07.2014
    İndirdiğim setup dosyasının orijinali "0"'sız.

Duhul
    Oct 2010
    İkamet
    ANKARA
    Gönderi
    10,108
    Blog Yazıları
    47

Esas

Alıntı Originally Posted by culas Yazıyı Oku
    Teşekkürler Sn. Inventor.
    Hoş geldiniz.
    Merhaba sayın culas. Programınızda hangi geliştirme ortamını kullanıyorsunuz?

İndirdiğim setup dosyasının orijinali "0"'sız.
    Bu sizin gönderdiğiniz ekran görüntüsü. Nasıl sıfırsız oluyor açıklar mısınız?
    Dos komut penceresinde
    YG>setup_24.7.2014.exe
    şeklinde bir yol tanımlaması ile dosyaya ulaşamazsınız.
    C:\YG\setup_24.07.2014.exe
    yazmalısınız.
    Son düzenleme : INVENTOR; 07-08-2014 saat: 22:51.

Sayfa 11/127 İlkİlk ... 9101112132161111 ... SonSon

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •