Sayfa 2/36 İlkİlk 123412 ... SonSon
Arama sonucu : 286 madde; 9 - 16 arası.

Konu: Eurobond bazlı yatırım fonları

Esas

Arkadaşlar elde tuttuğumuz nakiti hangi fonda değerlendirmek daha iyidir şuan, ben b tipi likit fonda tutuyorum endeksin ani düşüşlerinde rahatlıkla nakite çevirebilmek için, başka bu tarz hangi fonda tutabiliriz ortalama 3-4 ay..

hisse.net uygulaması ile gönderilmiştir.

Duhul
    Sep 2013
    İkamet
    Bursa/Denizli
    Gönderi
    6,622
    Blog Yazıları
    1

Esas

Alıntı Originally Posted by hamdi bey Yazıyı Oku
    Arkadaşlar elde tuttuğumuz nakiti hangi fonda değerlendirmek daha iyidir şuan, ben b tipi likit fonda tutuyorum endeksin ani düşüşlerinde rahatlıkla nakite çevirebilmek için, başka bu tarz hangi fonda tutabiliriz ortalama 3-4 ay..

Sn Hamdi bey ben usd bazli eurobond fonu aliyorum..
    Yapi kredi de yfb4 diye geciyor..bunda isletim ucreti yillik %3 e yakin.. al-sat yapinca komisyon yok..usd bazli oldugu icin su an yatirim mantikli olabilir..asagidaki grafikte sert yukari trend devam ederse yatirima deger sahsi gorusum..
    Su an yillik getiri %16-%3 gider=net%13 yapar.. ancak usd nin seyrine gore bu rakam asagi veya yukari gidebilir..
    Likit fonlarin getirisi vadeli mevduat gibi..bence pek artisi yok..
    Tabi eurobond gibi getiride risk de yok..karar sizin.. ne kadar risk..o kadar getiri..

Not: Bu fonda da bankanin tavsiyesi 3-6 ay vadedir.

Esas

Alıntı Originally Posted by anti panik Yazıyı Oku
    Sn Hamdi bey ben usd bazli eurobond fonu aliyorum..
    Yapi kredi de yfb4 diye geciyor..bunda isletim ucreti yillik %3 e yakin.. al-sat yapinca komisyon yok..usd bazli oldugu icin su an yatirim mantikli olabilir..asagidaki grafikte sert yukari trend devam ederse yatirima deger sahsi gorusum..
    Su an yillik getiri %16-%3 gider=net%13 yapar.. ancak usd nin seyrine gore bu rakam asagi veya yukari gidebilir..
    Likit fonlarin getirisi vadeli mevduat gibi..bence pek artisi yok..
    Tabi eurobond gibi getiride risk de yok..karar sizin.. ne kadar risk..o kadar getiri..

Not: Bu fonda da bankanin tavsiyesi 3-6 ay vadedir.
    Sevgili antipanik zaten hisselerde yüksek riskli pozisyonlarım mevcut hatta çok riski pozlarım var.

Benim burdaki amacım take profitten aldıklarımı risksiz olarak kenarda tutmak yani kenarda dururkende yan gelip yatmasın azda olsa çalışsın bir kısmı ani müdehale için nakitte duruyor..

Genede teşekkür ederim

Esas

Alıntı Originally Posted by hamdi bey Yazıyı Oku
    Sevgili antipanik zaten hisselerde yüksek riskli pozisyonlarım mevcut hatta çok riski pozlarım var.

Benim burdaki amacım take profitten aldıklarımı risksiz olarak kenarda tutmak yani kenarda dururkende yan gelip yatmasın azda olsa çalışsın bir kısmı ani müdehale için nakitte duruyor..

Genede teşekkür ederim

HAzine bonosu veya özel sektör tahvil bonosunda değerlendirebilirsiniz. vade derdi de yok, ihtiyacınız olduğunda satıp o güne kadar işlemiş kazançla beraber tahsil edersiniz.

Esas

Alıntı Originally Posted by anti panik Yazıyı Oku
    Sn. Serkan verdiğiniz değerli bilgiler için teşekkürler..

Benim yatırım yaptığım USD bazlı Eurobondda şu an banka ekranından görünen bilgiler;
    -Son 1 yıllık getiri %19,09
    -tavsiye edilen süre 3-6 ay şeklinde
    -ve işlem ücreti yıllık %2,92 görünüyor. )

Eurobondların değer kazandığı bir dönemden geçtik bu getirinin olması gayet doğal, cds ler arttığı zaman eurobond fiyatı düşer veya abd tahvil faizleri artarsa yine eurobond fiyatı düşer. bu yüzden riskli yoksa eurobond döviz bazında faizi belli bir yatırım aracı.

Duhul
    Sep 2013
    İkamet
    Bursa/Denizli
    Gönderi
    6,622
    Blog Yazıları
    1

Esas

Dostlarım geçen hafta USD bazlı eurobond grafiği koymuştum..
    Ancak bu arada trend daha da güçlendi..

şöyle söyleyim..ben ağustos ortasında 0.057xx den aldım. bugün 0.059xx olmuş.. bu da % 4 e yakın bir getiri demek.
    Bilmiyorum borsadan bu arada bu getiriyi alabilen var mıdır??

Duhul
    Sep 2013
    İkamet
    Bursa/Denizli
    Gönderi
    6,622
    Blog Yazıları
    1

Esas

YBE usd bazlı fon trendi güçlü ve 0.059xx lerde seyre devam ediyor..

Bireysel emeklilik bölümünde bahsedildiği gibi bu rakam FIG kesildikten sonra kalan rakam...
    Bol kazançlar dilerim..

Duhul
    Mar 2013
    İkamet
    Bakırköy-İstanbul
    Gönderi
    2,235

Esas

vakıf emeklilikteki fon komponentinin büyük kısmını eurobonda ayırdım..
    getirisi çok iyidi ama düzeltme yemiş biraz

Sayfa 2/36 İlkİlk 123412 ... SonSon

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •