Sayfa 2/7 İlkİlk 1234 ... SonSon
Arama sonucu : 50 madde; 9 - 16 arası.

Konu: Tendeki koku

Esas

sayın hatıra; tutun elinden bir hastaneye gidip çek-ap yaptırın...o zaman ortaya çıkar sanırım nesi olduğu...ya da yediği şeyleri araştırın...bazı yörelerin insanları o bölgeye has şeyleri çok sever ve her zaman yerler...öyle birşey yiyor olabilir...(mesela insan pastırma yediğinde teri çemen kokuyor)...

2. Esas

önerileriniz için teşekkür ederim. hissettiğim kokunun psikolojiyle ilgisi yok. ama iyi bir sağlık kontrolünden geçmesi gerekecektir. Gerçi buda nekadar çözüm olur bilmiyorum. Herkese iyi akşamlar.

Esas

-arkadaşınızın sizden sakladığı bir rahatsızlığı olabilir
    -arkadaşınız size söylemediği kötü kokan bir ilaç kullanıyor olabilir
    -arkadaşınız çürümeye başlamış olabilir

en iyisi bi doktora gitmek

Ebu Computer Guest

Esas

Bence zamanla alışılır.

Bir kız bir aileye gelin gelir. Aile deri tabaklamaktadır ve dolayısıyla ev çok kötü kokar.

Kız hergün sabah akşam evi siler süpürür temizler. Aylar böyle geçer.

Birgün kaynanası ve kayın pederi ile gelin arasında bir tartışma çıkar.

Gelin dayanamaz konuşmaya başlar:

- Bana bakın ben bu eve gelin geldiğimde bu ev leş gibi kokuyordu ama ben aylardır hergün sabah akşam evi sildim süpürdüm temizledim sayemde evde koku kalmadı.

Kayın pederi cevap verir:

- Ahhhh kızım ahhh koku kaybolmadı aradan geçen aylarda seninde burnun kokuya alıştı.
    Saygılarla...

Ebu Computer Guest

Esas

Eğer sürekli çemen pastırma türü şeyler yiyen biriyse ten kokusu olması normal ve bu koku yazın dahada belirginleşir.

Birde sarmısağın faydalarından dolayı sarmısak yutanlar var yada çok sarmısak yiyenler bunlardan böyle bir koku gelebilir.

Vücudunun bir yerinde yara iltihap olan kişilerden bu tür bir koku gelebilir.

Mesela zencilerde nedendir bilinmez ağır bir ten kokusu var kadınlarındada erkeklerindede.

Ama arada sevgi varsa zamanla alışılır bu kokuya.

Saygılarla...

Duhul
    Feb 2005
    İkamet
    TÜRKİYE
    Gönderi
    8,856
    Blog Yazıları
    3

Esas

Bizim oralarda çocuk doğduğunda tuzlarlar.Özellikle ayaklarını,kotuk altların vs. kokmasın diye.
    Bu arkadaşınızı tuzlamamışlar demek ki.
    Bunu ciddi yazıyorum.Eskiler bilir.
    Çok kokanlara seni tuzlamamışlar derler.
    Ama benim de tavsiyem teni kokan biriyle evlenilmemesi yönünde.Yıllarca o koku hiç çekilmez.

Ebu Computer Guest

Esas

Birde olayın şu yönü var o koku bir gün kaybolup gitse bile psikolojik olarak bu kokuyu her zaman hissedebilirsiniz bu da hoş değil.

Sürekli burnunuza o koku gelebilir.

Saygılarla...

Esas

Alıntı Originally Posted by trakyalı Yazıyı Oku
    Bizim oralarda çocuk doğduğunda tuzlarlar.Özellikle ayaklarını,kotuk altların vs. kokmasın diye.
    Bu arkadaşınızı tuzlamamışlar demek ki.
    Bunu ciddi yazıyorum.Eskiler bilir.
    Çok kokanlara seni tuzlamamışlar derler.
    Ama benim de tavsiyem teni kokan biriyle evlenilmemesi yönünde.Yıllarca o koku hiç çekilmez.
    Koyu renk olan yerleri içten yazdıysan , bu çağda tıbbı ayaklar altına aldığın anlamına gelir...
    Eskiler taş devrinde de yaşıyordu.Bu taş devri hayatını devam ettireceğimiz anlamına gelmez.

Sayfa 2/7 İlkİlk 1234 ... SonSon

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •