Sayfa 4/6 İlkİlk ... 23456 SonSon
Arama sonucu : 42 madde; 25 - 32 arası.

Konu: LCD ile Plasma ekran arasındaki farklar.

Duhul
    Aug 2006
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    50

Esas

Alıntı Originally Posted by nur-u_cihan Yazıyı Oku
    Merhaba...Bugünlerde LCD bir televizyon alacağım...PLAZMA mı? LCD mi? tartışmasında galiba en kaliteli olanı LCD...en azından bana öyle geldi...

Şu an aklımda iki soru işareti belirdi...TOSHİBA 32C3000 mi? yoksa SONY BRAVİA KDL 32U2000 mi? hangisini alsam karar veremiyorum...bu konuda bilgisi olan arkadaşlarımın yardımlarını bekliyorum...

Diğer soruda şu:Çözünürlüğü 1366x768 olan tv ler mi daha iyi yoksa yeni çıkan 1920x1080 ler mi daha iyi? bakıyorsunuz çözünürlüğü(1920x1080) iyi ama kontrast oranı düşük(1000:1)bu değerler TOSHİBA 37W67Z nin değerleri...

selamlar...
    LCD'nin daha iyi olduğuna katılmıyorum. Evet LCD daha yeni bir teknoloji. Ama renk doygunluğu, doğal renk alabilme konusunda plazma çok daha iyi. Ayrıca LCD'ler yanlardan izlenemiyor. Ben de birkaç ay önce detaylı araştırma yaptıktan sonra 7'nci jenerasyon Pioneer 42" plazmada karar kıldım. Son derece memnunum. Bence Pioneer, plazma televizyonların en iyisi.
    Çözünürlüğü 1920x1080 full HD modeller gelecek için daha doğru bir yatırım. Ama böyle bir yatırım yapınca da 1080i (interlaced) değil 1080p (progresive) modeller tercih edilmeli. Ancak 1080p modeller henüz çok yaygın değil ve fiyatları da pahalı.

Duhul
    Apr 2007
    İkamet
    Denizli
    Gönderi
    330

Esas Lcd, Plazma Derken Oled Çıktı Başımıza

Bizim firmalar daha LCD teknolojisine yatırım yapalım mı yapmayalım mı derken Sony, Samsung gibi firmalar Oled teknolojisine geçiyor. Arkadan nal toplamaya devam diyoruz efendim.

Duhul
    Apr 2007
    İkamet
    Denizli
    Gönderi
    330

Esas

Arkadaşlar benim merak ettiğim konu, yeni nesil tvlerdeki tepki süreleriyle ilgili. İlk önce araştırıp bulduklarımı yazıyim sonra soruma geçicem.

Tepki süresi hareketli görüntülerin akıcılığını sağlayan bir özellik. Tepki süresi yüksek ekranlarda, örneğin spor karşılaşmalarında görüntü arkasında iz bırakmaya başlıyor.

Bu özellik bakımından plazma tvler lcdlere göre çok avantajlılar. Şöyleki piyasada satılan kaliteli LCD tvlerin genelinde tepki süresi 8-6ms. iken plazmalarda bu sayı 0,001 ms'ye iniyor. Yani görüntüler çok daha akıcı bir şekilde izlemek mümkün.

Benim anlamadığım konu ise Sony, Panasonic gibi en iyi LCD tvleri bunlar yapar dediğimiz firmalar tepki süresi olarak 8ms. gösterirken, Philips 2ms'ye kadar inmiş LCD tvlerinde. Şimdi 8ms. görüntüyü gerçekten akıcı göstermeye yeten bir oran mı? Ki o zaman Philips aldığımızda boşuna bu özellik için para veriyoruz demektir.

Ben işin içinden çıkamadım.

Duhul
    Mar 2005
    İkamet
    İstanbul
    Gönderi
    2,770
    Blog Yazıları
    1

Esas

Alıntı Originally Posted by TCM Yazıyı Oku
    --Nerde kalmışııııız? En son mart başında Philips 29" PT9521 i almıştık. Ertesi gün ekranda sorun gözüme çarptı, servis sorun yok gibi ama deyip merkeze gönderdi. Ben tüketici kanununa göre tamirat kesinlikle istemiyorum, değişim olsun dedim. Tv nin tüpünü değiştirip geri göndermişler. Ben de yeni ürün istedim. Allah tan philips ile aramızdaki mailler kanıt olarak duruyordu yoksa tamir edilmiş tv yi kullanacaktık. Yeni tv geldi bir ay sonra baktım onda da benzer sorun var. Bu kez para iadesi istiyorum dedim. Ben philips in kalite kontrol merkezi değilim gelen bozuk gelen bozuk. Servisin bu ürün de bozuk demesi bir ay sürdü. Bayi önceleri philips bilir para iadesini diyordu, philips in yazısını görünce benim kdv, banka kredi kartı komisyonu zararım ne olacak dedi, sanki kdv yi kendi ödüyor, bankaya komisyonu ne kdar tutacaksa 3 ayı geçkindir de zaten parayı kullanıyor, bayi bir ay beni oyaladı bugün git yarın gel diyerek. Sonunda ilçe tüketici hakem heyetine başvurdum. Karar çıktı çıkacak. Bu kez bayi arıyor tv yi geri getir paranı al diye (bozuk tv hala bende) Ben önce para diyorum. SONUÇ: Tutanak, resmi yazı belge olmadan hiçbir iş yapmayın. Mümkünse malı alıp izlemeden para falan vermeyin. Tüketici yasasını iyi okuyun. Hiç kimseye güvenmeyin bu konuda. 175 tüketici hatları yardımcı oluyorlar. (155 polis gibi) Düşünün koskoca philips ten iki tv alıyorsun, ikisi de bozuk çıkıyor . Bayiye karttan peşin fiyatına dört taksit parayı geçiyoruz, adamlar üç buçuk aydır bana sağlam bir tv veremiyorlar paramı kullanıyorlar sınra utanmadan banka komisyonu istiyorlar, kamera şakası gibi. Dört ay paranı kullandır mal alama üstüne bir de para istesinler. Ancak bahse konu tv gerçekten crt tv lerin içinde bence en güzeli (sağlamını bulabilirseniz ), çünkü arkadaşta benzer sony seyrettim epey fark var.
    --LCD Plazma CRT tv lerde epey uzmanlaştım. Yeni tv alacak arkadaşlar tv de ne seyredecek, nereden (uydu kablo normal çatı anteni) seyredecek önce ona karar vermeliler. Digitürk halen en kaliteli yayını yapıyor. HD yayınlara geçilmediği sürece (güya digitürk temmuzda birkaç kanalda başlayacaktı ama zor gibi) crt tv ler hala en kaliteli görüntüye sahip.
    nerde kaldık sayın TCM,tv yi iade etmişsiniz şimdi ne aldınız,

bir seneden fazla zaman geçmiş,demekki şimdilerde kalite düşmüş

bende samsung monitör de problem çıkmıştı,değiştirmeye götürdüğümde

bayii ve ordaki teknik ekipe ekrandaki parabolik dairesel gölgeleri

gösteriyorum ondan bişi olmaz diyor,adamın gözüne sokasım geldi

monitörü, neyse sonunda diğer monitörleri getirip yanyana deneme

yaptık,ordan sağlam olan bir tanesini seçip aldık.

Tv ve PC lerde görüntüyü görmeden mal almamak lazım..

aldıktan sonra uğraşması sana kalıyor..

Duhul
    Apr 2005
    İkamet
    Erenköy
    Gönderi
    3,994
    Blog Yazıları
    1

Esas

Ya bu arada LCD'lerde fiyatlar yerlerde sürünmeye başladı.Daha 6 ay önce 106 ekran için 3.000 ytl altı yoktu.Şimdi çoğu 2000-2200 lere geriledi

Duhul
    Jul 2007
    İkamet
    41N - 029E
    Gönderi
    1,703
    Blog Yazıları
    1

Esas

1500 TL ye kadar 32" LCD TV alacağım......

Şimdilik zaten HD yayınlar yaygınlaşmadığı için Full HD yerine HD Ready almak istiyorum.
    Hem karasal hem uydu hem kablolu yayınları izlemek hemde bilgisayarıma VGA portundan bağlamak istiyorum....

Hangi marka ve model almalıyım, konu hakkında tecrubasi olan varmı acaba?

Esas

Philips in 32 inç HD Ready LCD sini tavsiye edebilirim. 1000-1100 TL arasında bir fiyatı vardı. Bir ara duvar askı aparatı da hediyeydi ama kampanya sürüyormu emin değilim.

Görüntü sınıfına göre gayet yeterli düzeyde ancak içinden çıkan HD kablosu yeterli gelmiyor. Yetkili servisten veya dışardan iyi bir altın uçlu diye tabir edilen kaliteli bir HD kablo alırsanız (fiyatları tuzlu ama değer) fıstık gibi görüntü oluyor.

Duhul
    Jan 2004
    İkamet
    Ankara
    Gönderi
    760

Esas

Hocam merhaba,
    LGnin LG 32LH2000 modelini alabilirsin.usb girişi var mkv dahil birçok formatı oynatabiliyor.
    http://www.hizlial.com/lcd-plazma-tv....1165.0026.htm

Sayfa 4/6 İlkİlk ... 23456 SonSon

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •