bu sitede fon alım satımı yapan arkadaşları görmek güzel. bence büyük eksiklikti. bende portföyümün bir kısmını akbank aracılığı ile fon yatırımına yaklaşık 25 gün önce girdim. acemiyim kısaca bildiklerimi paylaşmak istiyorum. belki burada bir faydası olur. fon işine giren arkadaşlardan da beklentim bu yönde, burada güzel bilgi paylaşımı olursa sevinirim kendi adıma. bazı fonlar vergiden muaf diye biliyorum. yıllık %1 ile %2,5 aralığında ücretleri var. takasbank fon karşılaştırmalarından fonları merak eden arkadaşlar getirileri inceleyebilir. bende şu an asya pasifik - eurobond (dolar) ve emtia fonları var. riski dağıtmak için 10b-10b-10b şeklinde alım yaptım. 3 fonun toplam getirisi 20 gunde 1700 tl. lere kadar çıktı ama elden çıkarmadım. çünkü nasıl takip edeceğimi tam olarak nasıl işlem gördüğünü (al sat fiyatları anlık borsa gibi mi) bilemedim. şu an karım 550 tl.lere kadar düştü. uzun vadede bakıyorum. ama dediğim gibi fon konusunda daha çok bilgi sahibi olamamanın eksikliğini şahsen yaşıyorum. nacizane fikrim, öğrendiğim sanırım bu fonları da borsadaki gibi düşük fiyattan almak. hayırlı günler.