Sayfa 241/242 İlkİlk ... 141191231239240241242 SonSon
Arama sonucu : 1931 madde; 1,921 - 1,928 arası.

Konu: ULUSE Ulusoy Elektrik İmalat Taahhüt ve Ticaret A.Ş.

1. Esas

Deplera tabloda yurt içi satışlar çok yüksek yurt dışı ise çok düşük şirket ihracatı çok azalmış durumda şirket ihracat kapasitesini yükseltebilir mi? Bu yurt dışı satış tutarlarıyla bu karlılık sürmez gibi duruyor. Yurt dışı satışlarıyla ilgili önümüzdeki dönem beklentilerin nedir 2017-2018 için?

2. Esas

Endonezya Devlet Elektrik Şirketi (PLN) tarafından elektrik üretiminin artırılması ve dağıtım şebekesinin genişletilmesi amacıyla 2016 da 6 milyar dolarlık yatırım yapılması planlanmaktadır.

PLN den yapılan açıklamaya göre; 2019 yılı sonunda 35.000 megawatt artırılması planlanan elektrik üretim kapasitesine 2016 da 10.000 megawatt eklenmesi, dağıtım şebekesinin ise 2016 yılında 9.000 km artırılması ön görülmektedir.

Bu kapsamda birçok elektrik üretim santralinin yapılmasının hedeflendiği Endonezya da, finansmanın üçte birinin yerel kaynaklardan karşılanması öngörülürken, geri kalanın uluslararası fonlardan ve kredilerden sağlanması planlanmaktadır.

Bahse konu yatırımlar çerçevesinde, Asya Kalkınma Bankası Endonezya'ya önümüzdeki 5 yıl içerisinde 600 milyon dolar vermeyi taahhüt ederken, söz konusu kredinin yüzde 20 lik ilk kısmı PLN n in Sumatra Dağıtım Şebekesi projesinde kullanılmak üzere aktarılmıştır.
    ENDONEZYA yurt dışının ÖZELLİKLE ASYA VE GÜNEY AMERİKA İÇİN MERKEZ ÜSSÜ OLACAKDIR.
    Son düzenleme : deeplara68; 18-02-2017 saat: 00:50.

3. Esas

ENDONEZYA hariç RUSYA FED. hariç 4 kıtada 50 den fazla ülkeye ihracat yapıyorlar. rusyada ve endonezya da satış bayileri açıldı gerekli izinler ve yerel normlara uygunluk belgeleri alındı. BURADA TÜRKİ CUM. de devreye girmesi hiç şaşırtmaz.
    ben YURT İÇİ NİN YURT DIŞI İLE ÖNÜMÜZDEKİ 3 YILDA EŞİTLENECEĞİNİ ZANNETMİYORUM. AMA ONDAN SONRA İŞTE EŞİTLENECEKDİR. TABİ CİROLAR RAKİPLERİ İLE EŞDEĞER OLMASA BİLE 5 YILA KALMAZ BU GÜNKÜ SATIŞLARIN TOPLAMI KAR RAKAMI OLACAKDIR.
    ÜLKEMİZDE BU ŞEKİLDE BÜYÜYEN , TEKNOLOJİYE YATIRIM YAPAN KAÇ ŞİRKET VAR VE BUNLARIN KAÇI HALKA AÇIK
    ASELSAN- VESTEL -ARÇELİK - ULUSE-KAREL BORSAMIZDA İŞLEM GÖREN İLK AKLIMA GELENLER BUNLAR , ÜRETTİĞİ MALLARDA KATMA DEĞERİ EN YÜKSEK OLAN- GELİŞENLER .
    SİZLERİN DÜŞÜNCELERİ FARKLI OLABİLİR. ULUSE KENDİ STATÜSÜNDE BİLE BORSAMIZDA TEK, ARGE VE BÜYÜME HIZIYLADA ÜLKEMİZDE TEK.
    ÖNÜMÜZDEKİ KONSALİDE BİLANÇODA ENDONEZYA FAB. BAYİLİKLER VE ARGE MERKEZİ DE DEFTER TOPLAM VARLIKLARA EKLENİRSE DEFTER DEĞERİDE SIÇRAMA YAPACAKDIR.YENİDEN DEĞERİLENDİRME YAPILIRSA FABRİKA VE MAKİNELERDE $ BAZINDA % 100 DEĞER ARTIŞI YAZMALIDIR. EEĞER BU DA YAPILIRSA PİYASA DEĞERİ DEFTER DEĞERİNİN ALTINDA KALIR .

4. Esas

Alıntı Originally Posted by nordstren Yazıyı Oku
    cuma günüde bayagı hayırlı bir günmüş. spek cumaya gitti cami de uyudu galiba biri gidip uyandırsın seans bitmeden...
    Günahı çok hacı ! günahı çok ! ARZDAN ALAN ky in vabali var üzerinde ..CUMADAN sonra ibadete devam ..ancak kurtarır

5. Esas

Yukarıda paylaşılan bilgilere ilave

Yaşlı bir şebeke altyapısının oluşturabileceği sıkıntılarla karşılaşmamak mümkün değil.O günün kurulu gücüyle bugün 73 bin küsur megavat seviyesine çıkmış bir kapasiteyi bu altyapının taşımaması normaldir. TEİAŞ da dahil olmak üzere 5 yıl içinde elektrik altyapısına 18 milyar liralık bütçe ayrıldı.Şebekelerdeki iyileştirmelerin yüzde 80'lere çıkarılmasını hedefliyoruz.

Enerji bakanlığı hedef planlarını 2017 den itibaren yürülüğe koymağa başlıyacak ,şu an ön hazırlıklarını halen yapmaktadırlar

Bu firma türkiyede TEKEL

Burdan büyük bir iş koparmazmı ? Bence koparır

Tabii yıllara bölmek suretiyle olacak yatırımlar bunlar, hedeflenen 18.000.000. tl yatırımı yıllara eşit bölünmesi halinde bile yıla tekabül eden 3.600.000 tl yatırımdan bahsediyoruz ki iyi rakam

Tekel konumunda , stratrejik önemide olan ULUSOY bu fırsattan önemli işler çıkaracağını tahmin ediyorum

6. Esas

Alıntı Originally Posted by wallstreet1964 Yazıyı Oku
    Yukarıda paylaşılan bilgilere ilave

Yaşlı bir şebeke altyapısının oluşturabileceği sıkıntılarla karşılaşmamak mümkün değil.O günün kurulu gücüyle bugün 73 bin küsur megavat seviyesine çıkmış bir kapasiteyi bu altyapının taşımaması normaldir. TEİAŞ da dahil olmak üzere 5 yıl içinde elektrik altyapısına 18 milyar liralık bütçe ayrıldı.Şebekelerdeki iyileştirmelerin yüzde 80'lere çıkarılmasını hedefliyoruz.

Enerji bakanlığı hedef planlarını 2017 den itibaren yürülüğe koymağa başlıyacak ,şu an ön hazırlıklarını halen yapmaktadırlar

Bu firma türkiyede TEKEL

Burdan büyük bir iş koparmazmı ? Bence koparır

Tabii yıllara bölmek suretiyle olacak yatırımlar bunlar, hedeflenen 18.000.000. tl yatırımı yıllara eşit bölünmesi halinde bile yıla tekabül eden 3.600.000 tl yatırımdan bahsediyoruz ki iyi rakam

Tekel konumunda , stratrejik önemide olan ULUSOY bu fırsattan önemli işler çıkaracağını tahmin ediyorum

Kusura bakmayın arkadaşlar ,sabah sabah afyon patlamadan yazdık ,düzeltiyorum

18.000.000.000 -tl 3.600.000.000 tl

sıfırlar eksik yazılmış

7. Esas

Ben yurt içindense yurt dışını daha çok önemsiyorum. Arzdan alanların vebali olduğu kesin. Adamın ağrına gidiyor 14 ten alıyorsun 10 a düşüyor 10 dan alıyorsun 5 e düşüyor. 5-10 aralığında alan 10-14 aralığından alandan daha karlı oluyor. Suçu ne bu soylara güvenmesi. Bir şirketi arz ediyorsan arz ettiğin rakamın altuna düşürmeyeceksin arkadaş yoksa hissene güven kalmaz!

8. Esas

EKSİK YAZMIŞSIN KARDEŞİM:
    ŞİRKETİMİZİN VE HİSSEMİZİN ARKASINDAYIZ , diyenlerde kendileri . Yabancılar ve diğer fonlar aldıklar fiyattan geri alım yapıyorsun(12.000.000 lotun 8.000.000 lotunu geri alıyorsun tek kalem)ama ufak yerli yatırımcıya gelince , 5.80 e kadar indir sonrada 5 aracı kurum ( ki başlarında işyat var, ve şuan GEDİK le anlaşıldı densede o ekmekçi, esas yine işyat.) üzerinden 7.5 tl. ortalama ile topla, tv karşısına çıkıp biz sahip çıkıyoruz, hissemizin arkasındayız de SEN ANCAK UFAK YATIRIMCININ ARKASINDAKİ .... OLURSUN .
    ADAM GİBİ BORSA YÖNETİMİ OLSA HEMEN GERİ ÇAĞRI YAP, TOPLA HİSSENİZ KOATA DIŞISIN DER VE YÜKLÜ BİRDE CEZA VERİRSİN AMA ALTAKKE VER KÜLAH POZİSYONU, SONRADA ŞEREF HAYSİYET DER , ALLAH VAR DER, BİR KANATI EKSİK ZANNEDERSİN,
    BEN MERAK EDİYORUM KAYSERİDE SABETAYİST VAR MI ?????*******YOKSA BUNLAR AYRI BİR KOL MU?????????********* TAM YAHUDİ SİTİLİ TİCARETİ ÇOK İYİ YAPIYORLAR AMA HEP BANACILAR.
     Alıntı Originally Posted by saltuk25 Yazıyı Oku
    Ben yurt içindense yurt dışını daha çok önemsiyorum. Arzdan alanların vebali olduğu kesin. Adamın ağrına gidiyor 14 ten alıyorsun 10 a düşüyor 10 dan alıyorsun 5 e düşüyor. 5-10 aralığında alan 10-14 aralığından alandan daha karlı oluyor. Suçu ne bu soylara güvenmesi. Bir şirketi arz ediyorsan arz ettiğin rakamın altuna düşürmeyeceksin arkadaş yoksa hissene güven kalmaz!

Sayfa 241/242 İlkİlk ... 141191231239240241242 SonSon

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •