Sayfa 92/242 İlkİlk ... 42829091929394102142192 ... SonSon
Arama sonucu : 1931 madde; 729 - 736 arası.

Konu: ULUSE Ulusoy Elektrik İmalat Taahhüt ve Ticaret A.Ş.

Esas

Alıntı Originally Posted by taşçı Yazıyı Oku
    defter degerinin 2 katı fiyatta işlem görüyor, bunu borsaya 14 tl den nasıl soktu spk asıl önemli olan bu
    defter degerine fazla takılmamak lazım evet pahalı bir şirket ama sıg bir şirket ..bu şirketin tek sorunu patron kardeşler patron

Esas

bunu iş yatırım acmışdı halka neden gercekelri gizlemişler defder değerinin 2 katı da ne demk

Esas

Alıntı Originally Posted by deeplara68 Yazıyı Oku
    Bak kardeş şirket zaten bu senin yazdıklarının gerçekleşmiş halindeki fiyatlarda

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
    1-patronda okumuyor mu? neden tv ye çıkıp çaresine bakacağız diyor,çünkü kulağı sürekli çınlıyor.
    2-ikimizde aynı şeyi söylüyoruz , herşey fiyatlandı. tek fark sen bardağın boştarafına bakıyorsun.
    3- sen dibi yok diyorsun , ben dibi gördük diyorum.buradan aşağısı benim için alış fırsatı diyorum , hepsi bu.
    Patron çaresine bakacagız dediginde şirket 11tl idi yanılmıyosam..bilemedim 9 olsun hadi 8 yapalım
    Sorun da o herşey fiyatlandıysa bu fiyatı kim fiyatladı dışarda 2 bilemedin 3 milyon hissessi var yok. halka açıklık oranının tahminen %70 bilemedim 80 patronda ister alır buradan 10 yapar ister bırakır 2 tl yapar adam iyi niyetli değil

4. Esas

valla 10 da gider 5 de düşer herşey patronun elinde olan bi kagıt sadece yüzde 10 u halka açık onuda patron toplamıştır

5. Esas

fazla lotla girmemek lazım anında çakarlar

Esas

derinliği olmayan hisseler başımıza iş acıyor bulaşmamk kısaca

7. Esas

Defter değeri vurgusudur gidiyor,birçok arkadaş defter değerinden bahsediyor,hangi hisse defter değerinden işlem görüyor ? bist deki hisselerin %80 i defter değerinin üzerinde işlem görüyor hatta bazıları yazanın 5 katı 10 katı üzerinde, sonuçta POTANSİYELİ OLAN,UFKU AÇIK BİR şirket bırakın bu defter değeri hikayesini..kitap defter palavra..tamamen operatörlerin insiyatifinde..onlar ne isterse o olur

Esas

Alıntı Originally Posted by adestim Yazıyı Oku
    İş Yatırım

Kapanış (TL) : 6.53 - Hedef Fiyat (TL) : n.a - Piyasa Deg.(TL) :
    261 - 3A Ort. İşl.Hac. (TL) : 0.3 v
    ULUSE TI Equity- Öneri :N.R Get.Pot.%: n.a Analist:
    ULUSE 4Ç15 finansallarını açıkladı
    Ulusoy Elektrik 4Ç15’te geçen senenin aynı döneminde açıkladığı
    8.4 milyon TL net kara karşılık 4.9 milyon TL net kar açıkladı.
    Böylece 2015 yılında net kar yıllık bazda %70 oranında düşerek 13.7
    milyon TL olarak gerçekleşti. 4Ç15’te satışlar ise yıllık bazda %2
    daralarak 46.6 milyon TL olarak gerçekleşti. 4Ç15’te yurtiçi satışları
    yıllık bazda %2 daralırken yurtdışı satışları yıllık bazda %49
    oranında geriledi. 4Ç15’te şirketin FAVÖK’ü yıllık bazda %41 geriledi
    ve 8 milyon TL olarak gerçekleşti. Böylece şirketin 2015 yılı için
    FVAÖK’ü %12 FVAÖK marjı ile 18 milyon TL olarak gerçekleşti. Şirket
    2014 yılında %35 FVAÖK marjı ile 62 milyon TL FVAÖK yaratmıştı.
    Ulusoy Elektrik 7 Nisan tarihinde yapacakları Genel Kurul’da hisse
    başına 0.171 TL temettü dağıtımını teklif edecek. Bu oran ise temettü
    verimi olarak %2.6’ya tekabül ediyor.
    Bu iş yatırım degil miydi millet bu kodumun hırsızları degil miydi bu şirketi 14 tl ile halka arz edip 20 tl hedef veren yaa şimdi öneri bile veremiyor vermiyor..
    Hesaplanmış diger aracı kurumlarda bu hesabı bulmuşmuş yeminle söylüyorum saglıklı temiz bir piyasa olsa şu işlem nitelikli dolandırıcılıga girer..
    Tek kalem 900 bin lot mal takası tek kademede gerçekleşiyor bu işlemin saglıklı olduguna inanan saftır ahmaktır

Sayfa 92/242 İlkİlk ... 42829091929394102142192 ... SonSon

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •