Sayfa 1/171 1231151101 ... SonSon
Arama sonucu : 1368 madde; 1 - 8 arası.

Konu: FX Kliniği

Esas FX Kliniği

Bu klinikte fx hastalarının tedavisi olmayacak. Öyle bir hastalıktır ki halen modern tıpta tedavisi bulunamadı.
    Ne olacak bu klinikte; öncelikle "kelin ilacı olsa başına sürerdi" sözünün gerçek dünyaya yansıması mevcutken şöyle yardımcı olacağım, böyle güzel indikatörler vereceğim ben bu işi bilirim diyemeyeceğim. Böyle hayaller kimse kurmasın. Bu işi kimse bilmiyor bilen de mutlaka kendine saklar. Fx te işlem yapanların %95 e yakını kaybetmekte bu aşikar...
    Burada tecrübelerimi aktarmaya çalışacağım, grafikler paylaşıp yeni denediğim bir sistemin işlemlerini yazacağım. Paylaşırken yeniden işlem ve analizlerimi irdeleyip kendimi hep hazırlıklı tutmak ve tabii ÖĞRENMEK amacındayım. Başka arkadaşların da katılımıyla bilgi paylaşımı olan yararlı bir topik olmasını umuyorum.
    Yanlışımız, eksiğimiz, gediğimiz olmasa burada olmazdım. Artık emekli olmayı planladığım için fx ten ne kazanabilirsem kardır deyip hep yeniden irdeleme ve diğer arkadaşlarında beyin gücünden faydalanmak istiyorum. Emekli maaşıma katkı tek dileğim...
    NOT: Yapıcı eleştirilere, farklı görüşlere her zaman hazırım ancak kişisel tatmin amaçlı yazılara değil...

Esas

Bu işte en önemli sözlerden biri bir trader ın dediği "Başarının en büyük sırrı, büyük bir sırrının olmayışıdır. Ve eğer varsa bu benim için de bir sırdır." sözdür. Kazanmanın büyük bir sırrı yoktur. Bir çok sırrı vardır.
    Her forumda, googleda foreks diye tarattığınız her sayfada çıkar. Psikoloji, stop loss, iyi teknik analiz bilme, indikatörler....Bunların hepsi bu işle uğraşanların okuduğu bilgiler. Evet uygulaması zor bilgiler. Ben bunların hepsini tecrübelerimi katarak toplu olarak bahsetmek istemiyorum. Her foreksçi şahsına münhasırdır. HER BİR FOREKSLE UĞRAŞAN İÇİN AYRI BİR SİSTEM VE STRATEJİ OLMALIDIR. HERKES KENDİ SİSTEMİNİ KENDİ STRATEJİSİNİ GELİŞTİRMELİ, BUNUN İÇİNDE KLASİK TEKNİK ANALİZ, ELİOT, FİBONACİ BİLMELİ, VERİ VE HABERLERİ TAKİP ETMELİDİR.

Esas

Bir süre devamlı topik başında olamayacağım ama emekli olana kadar sık sık uğramaya çalışacağım. Daha sonra temelli bs başında olacağım. Bu gün çok önemli bir gün olduğu için topiğiğn açılışını bu gün yapmayı planladım.

Duhul
    Aug 2009
    İkamet
    Hollanda
    Gönderi
    879

Esas

hayirli olsun dr v. analizlerinizi takip edecegim.

Esas

Strateji ve sistem derken iki kelime içinde yüzlerce yol ve yöntem barındırmakta ve çok fazla kombinasyon içermektedir.
    Her yer insanoğlunun en can alıcı noktasından vuran reklamlarla dolu, kolay ve emeksiz çok para kazanmak.%95 inin kaybettiği bir piyasaya girerken çok çok düşünmelidir. Ve asla kaybettiğinde onu üzecek kadar bir miktarla bu piyasaya girmemeli. Kendi sistem ve stratejisini oluşturduktan sonra gerçek işlemlere girmelidir.

Esas

Alıntı Originally Posted by nevermind Yazıyı Oku
    hayirli olsun dr v. analizlerinizi takip edecegim.
    Teşekkürler sayın nevermind
    Sizin yazdıklarınızı okuyorum. Sizin katılımız da beni mutlu edecektir. "Akıllı insan sadece kendi beynini değil, başkalarının da beynini kullanır". Bu sözün tecelli etmesine karşılıklı etkide bulunursak birlikten güç doğacaktır.

Esas

STRATEJİ;
    Bu işe başlayanlar öncelikle hedefini belirlemeli. Öyle her hafta şu kadar pip kazanacağım, günlük şu kadar dolar kazanacağım gibi bir hedef değildir bu. Foreksi bir para kazanma aracı olarak mı, yatırım aracı olarak mı, bir hedge etme aracı olarak mı gördüğümüz önemlidir. Bu durumda strateji oluşturulur. Strateji bir çok değişkenin belirlenmesi ve düzenlenmesi demektir. Stratejide vade, kar elde etmek için kullanılan enstrümanları harmanlamak gerekir.
    1.VADE
    Para kazanma aracı olarak foreksi ele aldığımızda en önemli rakip karşımıza çıkıyor "HIZ". Foreks hız demek, hız = hata. Eğer başka bir işiniz yoksa tek uğraşınız ise o zaman kısa vadeli işlemler sizin için uygun olabilir ama kaybedenler arasında büyük orana sahip olan gruptan iseniz yani ben hem işimde çalışayım hem de foreksten zengin olayım diyorsanız bu rüyadan hemen uyanın.Eğer benim gibi devamlı gitmek ve yapmak zorunda bir işiniz varsa , masa başında dahi oturuyor olsanız hız sizin için ölümdür. Bu durumda sabırla uğraşacağınız orta vadeli işlemler sizin kurtarıcınız olacaktır. Kısa vadede STOP LOSS olmazsa olmaz bir enstrüman iken orta vade de hemen hemen değerini yitirmektedir. Orta vadede SWAP önemli hale gelmektedir. Ya pozitif swap seçilmelidir yada swapsız bir hesap açılmalıdır. Tabii swapsız işlem açanlarda da hafta sonu kapama ve kapanış fiyatlarının büyük fark oluşturarak sizi yeterince zarara sokması sözkonusu olabilir. kısa vadeden kasıt scalpingten bir iki güne kadar uzayan süredir. Orta vade 1-2 günden bir kaç aya kadar uzayan süredir.

Esas

2.İNDİKATÖRLER
    Hiç bir indikatör size para kazandıramaz. Ancak kısa vadede yön gösteren indikatörler sizin için değerli hale gelir. Burada repainting yapan indikatörler çoğu zaman yanlış karar verdirir. Başta indikatöre baktığınızda zengin oldum diyebilirsiniz amahiç kolay olmadığını demo canlı takipte takipte anlarsınız.
    Hiç indikatör kullanmadan kısa vadeli işlemer yapanlar daha başarılı olduklarını ifade etmektedirler. Bu konuda tam bir istatistiğim malesef yok. Ancak klasik TA daki destek direnç çizgileri, fibonaci ve eliot ile kısa vade oynama imkanım olduğu zamanlarda az bir zarara karşılık daha yüksek karlarım oldu. Bir diğer yöntem hem orta hem kısa vadede kademelerdir. Kademelerle alış satış işlem kapama yapabilirsiniz. Ama buna uygun ince noktaları olan bir sistem geliştirmek mutlaka gereklidir. İndikatörler, klasik TA, fibonaci ve eliot yöntemlerinin hepsinde kısa yada orta vadede trend yönü çok ama çok önemlidir.
    orta vadede trend gösteren indikatörler değerlidir. Ancak unutulmamalıdır ki ; az kafa karıştıran strateji ve sistemler her zaman daha iyidir. En az indikatör ve analiz yöntemi doğru olandır. Bu arada her insanın beyninde çalışma sistemine uygun indikatörü seçmesi en iyisidir.

İndikatörler olay gerçekleştikten sonra yönlenirler. Yani olacak trendi göstermezler ama trend eğer devam edecekse bize bir yön gösterici olabilirler. Genel kanı indikatörlerde uyumsuzlukların kullanılmasının daha başarılı olduğu yönündedir. Bazı durumlarda iki-üç indikatörün beraber kullanılması başarı oranını artırabilir.
    Son zamanlarda edindiğim önemli bir bilgi de başında durabiliyorsanız ve scalping yapacaksanız indikatörler faydalı olabilmektedir.
    Her halükarda unutulmaması gereken stopsuz işlem yapmamaktır.

Sayfa 1/171 1231151101 ... SonSon

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •