Sayfa 584/585 İlkİlk ... 84484534574582583584585 SonSon
Arama sonucu : 4673 madde; 4,665 - 4,672 arası.

Konu: ERBOS Erbosan Erciyas Boru Sanayii Ve Ticaret A.Ş.

Esas

Alıntı Originally Posted by filipp Yazıyı Oku
    Ben sabah 57.50 den verdiklerimi 57.00 den geri koydum. 55.00 in altına inmediği sürece bence yön yukarı. Daha temettüsünü bir açıklasın bakalım

YTD
    55,00 bir destektir , 54,00 da başka bir destektir...kısa vadeli son desteğin 53,70 lerde olduğunu hatırlıyorum...bir hisse dirençleri geçemeyip gerilemesi sonraki olası alış dalgasının daha güçlü olacağını gösterir...yani bir engeli aşmak için daha geriye çekilip hızlanarak orayı geçmesi gibidir...o yüzden de bence 54-55 lere çekilmelerde bence panik yapmamalı...

hatırlarsanız geçen gün de 57,30 u test ettikten sonra iki gün boyunca işlem hacmini düşürerek geri çekilmiş daha sonra da %5 lik bir alış tepkisi üretmişti...işte benzer şeyin tekrarlama ihtimali olabilir...

bu hissede alıcılar her an fırsat kolluyorlar...orta çaplı düzeltmeler de dahi hızlıca hisseye girmek istiyorlar...o yüzden de bence çok da fazla geri çekileceğini sanmıyorum...54-55 lere çekilirse tekrardan 57-58 leri aşmak için bir hamle yapacaktır...bence bu düzeltme ayağına çok mal topluyorlar....

bu gün büyük lotları güzelce topladıktan sonra düşük lotlar ile geri gelmesi çok ilginçti...bence sabrın sonu selamettir..iyi hissede sabır iyidir dostlar...ama yok ben trade yapacam ve lotlarımı artıracam diyorsanız ve bunu da becerebiliyorsanız biz de sizi tebrik ederiz dostlar...

Esas

işlem hacmi bu gün 10 milyon tl olmuş....açıkçası 2-3 gün boyunca işlem hacmini düşürüp biraz daha geriledikten sonra çıkışını yaparsa daha güçlü bir çıkış yapacaktır....bu hisseye inanmayan ve günlük takılanların artık dökülmesi gerekiyor...günlük hacimlerde 3-5 milyon tl lere düşmesi bana göre hissenin dinlendiğinin ve bir çeşit dip yaptığının göstergesi olacak...

aşağı , yukarı giderek belirli bir üçgende sıkışmasını da olumlu görürüm...o tür durumlarda hisse bir yere kırar bu tür kaliteli hisselerde ben yönün yukarı olacağına inanıyorum...o formasyon bir çeşit de flamadır...orgede geçen 20 gün içinde iki defa bunu tespit ettim ve her ikisinde de sert tepki verdi...orda paylaştığım grafik hala duruyor...o çalışmamı açıkçası ben de çok sevdim...çünkü tam orgenin üzerine oturmuştu....

Esas

bir de başka bir şey dikkatimi çekti, hisseler geçemedikleri sert dirençlerde zaman zaman son zirvesine göre %10 a kadar dahi geri çekilebiliyorlar....%10 yatırımcıların aklında olan psikolojik bir rakamdır...hisse genelikle en son bu marjlık bir çekilmeden sonra muhakak çok başarılı alış tepkileri üretirler...bu bağlamda 58,15 i gören bir erbos aşağı yukarı 53 lere çekilip sonra atağını yaparsa bu engelleri geçme ihtimali çok artar...ama erbos gibi kaliteli bir hissenin bu kadar geri çekilmesine müsade etmezler...bu kadar çekilen erbosu alımda kimse elinde kaçırmaz...o yüzden de erbosta en fazla 54-55 rakamları olabilir diye düşünüyorum...

Esas

özet olarak sıkışması , işlem hacinin 3-5 milyonlara düşmesi hatta 54-55 lere çekilmesini olumlu görürüm bana göre hiç sıkıntı olmadığı gibi çok da sağlıklı olacaktır..

5. Esas

Kârlarda Goltş ve kartn da hayal kırıklığı var erbosa maşallah yolumuz uzun inşaallah

Duhul
    Sep 2005
    İkamet
    İstanbul
    Gönderi
    1,821

Esas

Arkadaşlar ,forum taşınıyor.Bilmiyorum ,farkına vardınız mı?Erbos başlığınailk mesajı yazdım.Oradan devam edelim.

7. Esas

Alıntı Originally Posted by kar Yazıyı Oku
    Arkadaşlar ,forum taşınıyor.Bilmiyorum ,farkına vardınız mı?Erbos başlığınailk mesajı yazdım.Oradan devam edelim.
    nereye taşınıyor ?

Esas

Alıntı Originally Posted by aydemir58 Yazıyı Oku
    Kârlarda Goltş ve kartn da hayal kırıklığı var erbosa maşallah yolumuz uzun inşaallah
    bu çeyrek kar edebilen şirket çok azdır dostlar...bir iki gündür ısrarla diğer hisselerden çıkmış kırgın ve üzgün yatırımcılar gün geçtikçe erbos gibi hisselere geçiş yapacaklarını söylüyorum...dikkat ederseniz erbos zaman zaman düzeltme yapma isteğine girse de piyasa buna pek müsade etmiyor...%2-3 lük düşüşlerde bile hemen hisseye dalıyorlar..

o yüzden de biraz inip tekrardan 57-58 deki dirençlerinde satış yiyor...düzeltmesini 2-3 güne yayarsa daha sağlıklı olacak...ama şu anda piyasa bırakmıyor.. bakalım neler olacak ??

Sayfa 584/585 İlkİlk ... 84484534574582583584585 SonSon

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •