Arama sonucu : 3 madde; 1 - 3 arası.

Konu: Dolar Grafiğindeki Anomaliler

Esas Dolar Grafiğindeki Anomaliler

Arkadaşlar doların grafiklerine foreks'ten bakarken gözüme çarpan bir şeyi sizlerin yorumlarını da almak üzere buraya aktarma gereği gördüm. Benim geriye yönelik yapabildiğim araştırmada bu garip şekiller oluştuktan sonra dolarda ciddi hareketler oluşuyor. Normalde gecenin geç saatlerinde hacim düşük olur,gündüz ise yüksektir.Bu grafikler oluşurken anormal bir seviyede ve sürekli oluşan hacim var. Bu hacimler gündüz seansındakinden bile çok daha güçlü. Olmaması gereken ve arka arkaya sicim gibi dizilen, ardından aniden kesilip normale dönen bir şekilde oluyor.

Alttaki grafikte 24 eylül gecesi ,dakikalık.

bu da 26 eylül , dakikalık.

şimdiki ise bunların saatlik grafikte görünüşü ve bakın ardından dolar/tl nereye gitmiş. saatlikte normalde boş geçen gece yarısı sonrası zamandaki hacim çubuğuna bakın. 24 ve 26 eylül günlerindeki dakikalık grafiğin yansıması böyle olmuş, ardından yukarı uçmuş

Bu gün hareketli seans bittikten sonra saat "19:19" da bu anomali hacim ve çubuk gibi paralel görüntü yine oldu sonra diğerleri gibi aniden kesildi. aşağıda resmi var. Sol taraftaki saatlerde Londra ve biz açığız ful seans. Fakat saat 17:30 dan sonra normalde hacim ölür. burda tam tersi oluyor ve dolar tl değeri hiçbir yere gitmiyor. Bendeki meta trader saati grafikte bir saat geri olarak gösteriyor. siz grafiklerde görünen saatleri bir saat ileri olarak alın.

Şimdi bunların açıklamasına beraber kafa yoralım. ayrıca yarından sonra dolar/tl de hareketlilik nasıl olacak ona da bakalım. önemlidir diye iddia etmiyorum. fakat kafa yormaya değer bir şey de olabilir. bu yüzden araştırmak isteyenler forex üzerinde doların bu anomali grafiklerine dakikalık zaman biriminden başlayarak bakabilirler.

Duhul
    May 2008
    İkamet
    İZMİR
    Gönderi
    3,011

Esas

bu hacim oynaklığını ben de farkettim. ama fx platformlarında gördüğümüz şey aslında hacim değil, o anda yapılan işlem (tick) adedidir. zaten bu kadar hacim olsa fiyatın oynamamasına imkan yok. yani 0.1 gibi küçük hacimlerle birkaç dakika içinde yüzlerce işlem yapmış olabilir birileri. ben hiçbir şeye yoramıyorum bu hareketi

Esas

bunlar makinelerin önemli hareketler öncesi ayar çekme grafikleri. ardından önemli şeyler oluyor. bu piyasaların hepsini görünmez bir el yönetiyor gibi ve tüm önemli şeyleri önceden biliyorlar. bakın son 2310 a yükselişinden önce de bu grafikler oluştu forex'ten görebilirsiniz.

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •