Sayfa 912/912 İlkİlk ... 412812862902910911912
Arama sonucu : 7296 madde; 7,289 - 7,296 arası.

Konu: YAZIC - Yazıcılar Holding A.Ş.

1. Esas

Alıntı Originally Posted by cefri Yazıyı Oku
    220 mılyon dolar banka satısı 760 mılyon +70 milyon yazıcı karı=830 mılyon kar yazacak sadece yazıcıdan

cola +aefes+mıgros = 650 mılyon zarar yaklasık

total =830-650= 180 mılyon kar yazacak

dıger iştıraklerın ne oldugunu bılmıyoruz bakarsın onlardan cıddı kar yazacak olursa bakarsınız total rakam 500 mılyon kar yazar ozamanda kagıt alır basını gıder satanlarda oyuna geldık dıye aglayıp durur.
    830 dan 650 yi neden çıkardım onu anlayamadım. Birbirine eklenmesi gereken rakamlar değil mi bunlar????

Sent from my E5553 using Android mobile app

Duhul
    Jun 2009
    İkamet
    or-daaa bir köy var uzak-taaa
    Gönderi
    2,445

Esas

Alıntı Originally Posted by cefri Yazıyı Oku
    220 mılyon dolar banka satısı 760 mılyon +70 milyon yazıcı karı=830 mılyon kar yazacak sadece yazıcıdan

cola +aefes+mıgros = 650 mılyon zarar yaklasık

total =830-650= 180 mılyon kar yazacak

dıger iştıraklerın ne oldugunu bılmıyoruz bakarsın onlardan cıddı kar yazacak olursa bakarsınız total rakam 500 mılyon kar yazar ozamanda kagıt alır basını gıder satanlarda oyuna geldık dıye aglayıp durur.
    Maalesef hesap bu kadar basit degil. Yazic zarar da aciklayabilir. Ya da ayni bilinmezlikle efes ve/veya migros kar aciklayabilir.

Vergi dairesine sunulan rakama tek basina guvenmeyin. Bence mesela migros'ta aciklanan bu rakamin alt detayinda yer alan anlamli bir sinyal satislardaki guclu buyume. Ama migros kar edebilecek mi bekleyip gorecegiz

hisse.net uygulaması ile gönderilmiştir.

Duhul
    Apr 2014
    İkamet
    İSTANBUL
    Gönderi
    237

Esas Test sürüşü herşeyı belli eder

Depeche
    Maalesef hesap bu kadar basit degil. Yazic zarar da aciklayabilir. Ya da ayni bilinmezlikle efes ve/veya migros kar aciklayabilir.

Vergi dairesine sunulan rakama tek basina guvenmeyin. Bence mesela migros'ta aciklanan bu rakamin alt detayinda yer alan anlamli bir sinyal satislardaki guclu buyume. Ama migros kar edebilecek mi bekleyip gorecegiz

şirketın bıtecegı yok yazıcı grup da bakarsın 500 mılyon kar acıklar mıllet ters kose olur dedım sozumun arkasındayım 3-5 gun ıcınde bellı olacak

Esas

Migros'taki 12 aylık 263 milyonluk zarar ciddi derece moral bozdu.Yabancıyı ikna etmek çok zorlaşıyor.Yerli yabancı zaten kısa vadeli düşünüyor.Ama yabancı uzun vadeli düşünüyordu.İşler zorlaşmaya başladı.Umarım bir şekilde kar gösteririler.Yoksa işimiz çok zor.Açıkcası Migros karı beni hayal kırıklığına uğrattı...

5. Esas

Bozmayın moralinizi. ayı tuzağı bunlar. Büyük yükselişler hep zarar açıklandıktan sonra gelmiştir. Hele ki satıyorum, sattım diye patronları tarafından sürekli manüple edilen şirketlerde

6. Esas

Alıntı Originally Posted by Osmaniye Yazıyı Oku
    Bozmayın moralinizi. ayı tuzağı bunlar. Büyük yükselişler hep zarar açıklandıktan sonra gelmiştir. Hele ki satıyorum, sattım diye patronları tarafından sürekli manüple edilen şirketlerde
    İşin gerçeği kimsenin zaten alım-satım yaptığı yok. Birileri de küçük yatırımcının elindeki malı yıldırıp, bıktırıp almaya çalışıyor. Herkes senedinin üzerine yatmış bekliyor. Adamlarda nasıl biraz daha senet toplasak diye çırpınıyor. Şu forumdaki herkes elindekini %25'ini satsın bu senet 20 TL'ye gider. Ortada mal olmayınca hareket te olmuyor. Adamlar son ana kadar her yolu deneyeceklerdir. Bence uzun vadede bekleyen ve biriktiren kazanır.Trade etmek isteyenler ise buralarda fazla oyalanmasın, daha iyi fırsatlarda var. YTD.

7. Esas

OYAK Yatırımın MGROS Notu
    MGROS:Migros’un vergi finansalları güçlü ciro büyümesine işaret etmektedir. Şirketin VUK bazında hazırlanan gelir
    tablosunda, vergi öncesi zarar 264 mn TL ile beklentiler ile uyumlu iken, 12 aylık ciro büyümesinin VUK sonuçlarında %19.6
    olması Türkiye operasyonlarında ciro büyümesinin güçlü olduğuna işaret etmektedir.

Esas

1 ay kadar once 13.57den aldigim hisseleri bugun dayanamayarak 13.84ten okuttum

hisse.net uygulaması ile gönderilmiştir.

Sayfa 912/912 İlkİlk ... 412812862902910911912

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •