Sayfa 4/33 İlkİlk ... 2345614 ... SonSon
Arama sonucu : 257 madde; 25 - 32 arası.

Konu: OZRDN - Özerden Plastik Sanayi ve Ticaret A.Ş.

Duhul
    Nov 2009
    İkamet
    İSTANBUL
    Gönderi
    330

Esas

Alıntı Originally Posted by kuzeykan Yazıyı Oku
    halka arz borsada talep toplama ve satış olduğundan, dağıtım sadece ve sadece talep toplamanın son gününde, yani yarın 12:00 sonrası mümkündür. Mevzuat böyle.. Eskiden yeterli talep geldiğinde ilk gün bile dağıtım yapılabiliyordu ama yeni SPK tebliğlerine göre, ne kadar talep gelirse gelsin, talep toplama süresi bitmeden dağıtım yapılamaz... Talep toplama üç günse üç gün beklenecek, iki günse iki gün beklenecek.. son iki yıldır uygulama bu yönde...

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
    Yatırım tavsiyesi değildir.

Çok teşekkürler verdiğiniz bilgi için. bende uzun zamandır halka arz dan hisse talebinde bulunmamıştım. şaşırdım hisse gelmeyince. içimdeki ses bu hisseye çok talep geldiği konusunda. umarım yanılmam. halka arzını çok güzel bir şekilde yürüten bir şirket sonu da güzel olur umarım...

yatırım tavsiyesi değildir nacizane fikrimdir.

Esas

http://www.kap.gov.tr/bildirim-sorgu...aspx?id=413015
    DENİZ YATIRIM MENKUL KIYMETLER A.Ş. / - [OZRDN] 12.02.2015 15:58:35

Fiyat Tespit Raporu'na İlişkin Analist Raporu (Halka arza aracılık eden kuruluş dışında farklı bir kuruluş tarafından hazırlanan)

Halka arza aracılık eden kuruluş dışında farklı bir kuruluş tarafından hazırlanan Özerden Plastik Sanayi ve Ticaret A.Ş. Fiyat Analiz Raporuna ilişkin rapor ektedir.

Esas

gLOBAL MENKUL DEĞERLER A.Ş. / GLBMD [] 12.02.2015 16:53:30

http://www.kap.gov.tr/bildirim-sorgu...aspx?id=413031

Fiyat Tespit Raporu'na İlişkin Analist Raporu (Halka arza aracılık eden kuruluş dışında farklı bir kuruluş tarafından hazırlanan)

ÖZERDEN Fiyat Tespit Değerleme Rapor'una İlişkin Analist Raporu ektedir.

Esas

http://www.kap.gov.tr/bildirim-sorgu...aspx?id=413052
    BİZİM MENKUL DEĞERLER A.Ş. / - [OZRDN] 12.02.2015 17:34:24

Özerden Plastik Sanayi ve Ticaret A.Ş. Fiyat Tespit Raporu'na İlişkin Analist Raporu ektedir.

Esas

http://www.kap.gov.tr/bildirim-sorgu...aspx?id=413171
    BORSA İSTANBUL A.Ş. [OZRDN] 13.02.2015 08:49:31

Devam Eden Birincil Piyasa-Borsada Halka Arz

*** Devam Eden Birincil Piyasa-Borsada Halka Arz: OZRDN.BE [Borsa'da Sabit Fiyatla Talep Toplama ve Satış Yöntemiyle Halka Arz, Kapanış Tarihi: 13.02.2015] ***

Esas

http://www.borsagundem.com/borsa-kul...35_p503563.htm

-Peki, siz yatırımcılara ne vadediyorsunuz?
    M. Nadi Özerden: Biz bu güne kadar hep kar ettik, hiç zarar yazan bir firma değiliz.

Bilançoda geçmiş yıl kar/zarar kısmına bakıyoruz. 42 bin lira . Sermayey eklenmiş olsa altı üstü 5 milyon lira sermaye var. 2012 den itibaren borçları %200-300 seviyelerinde artmış. 57 yılda 5 milyon liraya mı çıkardınız şirketi abiler ?

Esas

Alıntı Originally Posted by dramali39 Yazıyı Oku
    http://www.borsagundem.com/borsa-kul...35_p503563.htm

-Peki, siz yatırımcılara ne vadediyorsunuz?
    M. Nadi Özerden: Biz bu güne kadar hep kar ettik, hiç zarar yazan bir firma değiliz.

Bilançoda geçmiş yıl kar/zarar kısmına bakıyoruz. 42 bin lira . Sermayey eklenmiş olsa altı üstü 5 milyon lira sermaye var. 2012 den itibaren borçları %200-300 seviyelerinde artmış. 57 yılda 5 milyon liraya mı çıkardınız şirketi abiler ?
    Şirket, halka kapalı iken elde ettiği karı içerde tutmamış, özkaynakları artırmamış anladığım kadarıyla..
    Şirket 3,5 milyondan 7 milyona iki sene sermaye artırırken geçmiş yıl karlarını kullanmış.. halka kapalı şirketler sadece vergi sistemine göre mali tablo tutarlar...Halka açılan şirketler ise ayrıca UFRS kullanır. Şirket mali tablolarını UFRSye döndürdüğünde yasal kayıtları ile UFRS arasında oluşan farklar, geçmiş yıl karı kalemine atılır. Hemen her şirketin yasal kayıtları, UFRS'ye dönüştürülürken UFRS de negatif yönde indirim kalemleri olur (mesela kıdem tazminatı karşılıkları gibi)..işte bu kalemler denkleştirme için geçmiş yıl karı kalemine atıldığından, geçmiş yıl karları kalemi boş ise o kısımda geçmiş yıl zararı görünür..

şirketin 2012 yılında finansal borçları çok hızlı artmış ama 2012 yılında 6.724.789 TL yatırım yapmışlar...

Arkadaşlar, lütfen izahnamelere bakalım, yani finansal borcu artmış deyip ortaya yorum sallayıp başkasının vebaline girmeyelim.. Adamların izahnamesinde 2012 yılı yatırımları detaylı var.. (KAPtan baktım, ihraççı bilgi dökümanının 17.sayfasında)

Neyse, şirket 2015 de halka arz oluyor ama hissenin üzerinde yaklaşık 22 kuruş temettü var..bana göre halka arz fiyatı %21 den daha fazla iskontolu...

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Esas

Alıntı Originally Posted by kuzeykan Yazıyı Oku
    Şirket, halka kapalı iken elde ettiği karı içerde tutmamış, özkaynakları artırmamış anladığım kadarıyla..
    Şirket 3,5 milyondan 7 milyona iki sene sermaye artırırken geçmiş yıl karlarını kullanmış.. halka kapalı şirketler sadece vergi sistemine göre mali tablo tutarlar...Halka açılan şirketler ise ayrıca UFRS kullanır. Şirket mali tablolarını UFRSye döndürdüğünde yasal kayıtları ile UFRS arasında oluşan farklar, geçmiş yıl karı kalemine atılır. Hemen her şirketin yasal kayıtları, UFRS'ye dönüştürülürken UFRS de negatif yönde indirim kalemleri olur (mesela kıdem tazminatı karşılıkları gibi)..işte bu kalemler denkleştirme için geçmiş yıl karı kalemine atıldığından, geçmiş yıl karları kalemi boş ise o kısımda geçmiş yıl zararı görünür..

şirketin 2012 yılında finansal borçları çok hızlı artmış ama 2012 yılında 6.724.789 TL yatırım yapmışlar...

Arkadaşlar, lütfen izahnamelere bakalım, yani finansal borcu artmış deyip ortaya yorum sallayıp başkasının vebaline girmeyelim.. Adamların izahnamesinde 2012 yılı yatırımları detaylı var.. (KAPtan baktım, ihraççı bilgi dökümanının 17.sayfasında)

Neyse, şirket 2015 de halka arz oluyor ama hissenin üzerinde yaklaşık 22 kuruş temettü var..bana göre halka arz fiyatı %21 den daha fazla iskontolu...

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
    ÜStad 57 yıldır kar dağıtma niyetleri yokmuş, borçlar %300 artınca mı borsada kar dağıtmaya niyetlenmişler. Yaptıkları iş şu baloncuklu plastikleri üretmek. İlişkili taraflarla olan alacak-verecekler de ufak şirketler için çok önemli. Ben gördüğümü yazdım yorum yapmadım. Ama sen %21 den de daha iskontolu görünüyor diyerek vebale giriyorsun.

Sayfa 4/33 İlkİlk ... 2345614 ... SonSon

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •