Sayfa 144/145 İlkİlk ... 4494134142143144145 SonSon
Arama sonucu : 1157 madde; 1,145 - 1,152 arası.

Konu: SNKRN-Senkron Güvenlik ve İletişim Sistemleri A.Ş.

1. Esas

Guclu hareket gormek istiyorsaniz yarini bekleyelim

Sent from my Lenovo P2a42 using Android mobile app

Esas

2016 icin kar beklentisi yoktu zaten.

3. Esas

İhale yasağı kalkıyor deyince biraz araştırdım ama Kar olsa zaten hissede istikrar olur. Şirket sermayesinin yarısından fazla zarar açıklamış. Kamu ihale cezası almış. Bir kaç yıl sonra belki birileri toplamaya başlar ama şu an durum hiç iç açıcı değil. Nereye baksam ihale yasağı kalkıyor söylentisi ile hissede herkes pozisyon alıyor. Oysaki 2 tl nin bile üzerinde tutunamıyor. Kademeleri tek bir hisse ile ayakta tutmaya ve mal dağıtmaya çalışan spek var. Şu an zaten pahalı ve bu hisse yasak kalkıyor diye fiyatlamaz bu şartlarda sadece malı yıkar küçük yatırımcıya. Size yinede bol kazançlar.

Esas

bugun 15 dk. 02 saniye sirketin yatirimci iliskileri sorumlusu Serkan bey ile gorustum. benden once de bugun baya arayan olmus. sirketin karlilik olarak gittigi ciddi kurumlarin basinda kamu gelmekte. 19 mart ihale yasagi bitiyor, 20 mart ta 3 milyonluk ihale alacak hali yok. kimse de ihale yasagi bitiyor diye bosu bosuna pozisyon almasin. firma "elektronik guvenlik" sektorunun turkiye deki tek lideri diyebiliriz. rakip durumunda da varsa bildiginiz bir isim soyleyin. benim yok..!! diyecegim su, bu kadar olumsuz gelismeler icerisinde kagit zaten dusecegi yerlere dustu. daha da otesi yok. yatirimin mantiginda da zaten amac UZUN VADE degil mi..?? istikrarli yukselis degil mi..?? 1.90 lardan bu kagidi su an sen ben almiyoruz. tamam almayalim. ne zaman alacaksin peki..?? atiyorum 5 nisan'da 2 mio'luk kamu ihalesi kazandiginda, 3.00 a ciktiginda mi alacaksin bu kagidi..?? 2 ekim de 2.5 mio'luk ihale aldiginda, 4.50 ye ciktiginda mi alacaksin..?? ya da 1 temmuz da B grubuna gectiginde mi alacaksin..?? ticarette kar, satista degil, alista yapilir. ben alacagimi aldim. belki 6.25 den de alan arkadaslar vardir. belki 5.00 dan aldilar. bilemem. her zaman soyluyorum. ben bu firmanin 10 sene oncesini de biliyorum. %100 portfoyumu de bu firmanin uzerine kurdum. zararda olanlar olabilir. ben kardayim. satacak olsam bugun de satabilirim. kisa vadeli bir yatirimci degilim. gun ici anlik hareketlerinde spek mal yikarken, cok rahat ben de yikip, dusukten tekrar toplarim istesem. ama bu defa benim o kazma sapindan farkim kalmaz, bana ters. ozetle sunu soyluyorum, bu kagit ozelinde degil, genel olarak soyluyorum..: kagitlarin ani cikislarinda spek zaten elindekini cikartiyor oluyor. bi hisseye giris aniniz, yukseldiginde degil, dustugunde olsun. ben bu kagidi aldigim gun kagit %7 dusmustu. yani herkesin kactiginda ben giris yapmistim. giris yapmak icin de dusmesini bekledim, pozisyon bekledim. sirket zarar etmismis. kamu ihalesi yasagi varmismis. falanmis filanmis. ben kagit 5-6 tl ye ciktiginda giren degil, cikan taraf olurum. min. beklentim de 3.50-4.00 araligi orta vadede. bu benim yatirim stratejim. beklentim. kagit 0.50 tl ye dusmus. keske dusse. insallah da duser. daha da alirim. bla bla bla.

5. Esas

Alıntı Originally Posted by eSPe Yazıyı Oku
    bugun 15 dk. 02 saniye sirketin yatirimci iliskileri sorumlusu Serkan bey ile gorustum. benden once de bugun baya arayan olmus. sirketin karlilik olarak gittigi ciddi kurumlarin basinda kamu gelmekte. 19 mart ihale yasagi bitiyor, 20 mart ta 3 milyonluk ihale alacak hali yok. kimse de ihale yasagi bitiyor diye bosu bosuna pozisyon almasin. firma "elektronik guvenlik" sektorunun turkiye deki tek lideri diyebiliriz. rakip durumunda da varsa bildiginiz bir isim soyleyin. benim yok..!! diyecegim su, bu kadar olumsuz gelismeler icerisinde kagit zaten dusecegi yerlere dustu. daha da otesi yok. yatirimin mantiginda da zaten amac UZUN VADE degil mi..?? istikrarli yukselis degil mi..?? 1.90 lardan bu kagidi su an sen ben almiyoruz. tamam almayalim. ne zaman alacaksin peki..?? atiyorum 5 nisan'da 2 mio'luk kamu ihalesi kazandiginda, 3.00 a ciktiginda mi alacaksin bu kagidi..?? 2 ekim de 2.5 mio'luk ihale aldiginda, 4.50 ye ciktiginda mi alacaksin..?? ya da 1 temmuz da B grubuna gectiginde mi alacaksin..?? ticarette kar, satista degil, alista yapilir. ben alacagimi aldim. belki 6.25 den de alan arkadaslar vardir. belki 5.00 dan aldilar. bilemem. her zaman soyluyorum. ben bu firmanin 10 sene oncesini de biliyorum. %100 portfoyumu de bu firmanin uzerine kurdum. zararda olanlar olabilir. ben kardayim. satacak olsam bugun de satabilirim. kisa vadeli bir yatirimci degilim. gun ici anlik hareketlerinde spek mal yikarken, cok rahat ben de yikip, dusukten tekrar toplarim istesem. ama bu defa benim o kazma sapindan farkim kalmaz, bana ters. ozetle sunu soyluyorum, bu kagit ozelinde degil, genel olarak soyluyorum..: kagitlarin ani cikislarinda spek zaten elindekini cikartiyor oluyor. bi hisseye giris aniniz, yukseldiginde degil, dustugunde olsun. ben bu kagidi aldigim gun kagit %7 dusmustu. yani herkesin kactiginda ben giris yapmistim. giris yapmak icin de dusmesini bekledim, pozisyon bekledim. sirket zarar etmismis. kamu ihalesi yasagi varmismis. falanmis filanmis. ben kagit 5-6 tl ye ciktiginda giren degil, cikan taraf olurum. min. beklentim de 3.50-4.00 araligi orta vadede. bu benim yatirim stratejim. beklentim. kagit 0.50 tl ye dusmus. keske dusse. insallah da duser. daha da alirim. bla bla bla.
    Hocam affınıza sığınarak yazıyorum beni bağışlayın lütfen. Yazınızın giriş ve gelişme bölümünde her ne kadar uzun vadeli bir yatırımcı zihniyeti görmüşsemde sonuç olarak yazdıklarınızı okuduğumda yatırım stratejinizin borsada kazandırmaktan çok kaybetmeye mahkum olmuş bir zihniyet yapsı olduğunu hatta bu durumdan hoşlanan bir yatırımcı olduğunuzu görüyorum. İnsan yatırım yaptığı şirketin heleki bu fiyatlardan dört de bir fiyatına gelmesini iste mi? İstemez. Ama siz düşsün yine alırım dedikden sonra ,size burada kimse bir şey söyleyemez. Açık ve kısa yazacak olursam sizin gibi düşünenlere maalesef borsada çok fazla yaşamıyor. Nedeni ise gayet açık. Halka arz olmuş bir şirkete yatırm yapacaksanız onun ilk etapta mali verisini incelersiniz. Bu şirketin mali verisi şu an için bozuk ve maalesef yatırım yapılabilecek halde değil. Kamu yasağını neden almış bir bakmak lazım. İhaleye fesat karıştırdığı için mi? Peki bu durumda şirketin başındaki yöneticiye ben nasıl güveneceğim? Mali durumu iyi olmasa bile en azından şirketin geçmiş dönemlerine nazaran kendisini toparladığını görmekte o şirkete yatırım yapmak için bir bahane olabilir. Ancak bu şirket zarar üstüne zarar yazıyor. Bu durumda bu şirkete yatırım yapanların bir değil On defa düşünerek yatırım yapması gerekir. Vadesi önemli değil. Önce istikrar olacak . Olmuyorsada fazla zorlamanın anlamı olmaz. Not olarak da ifade etmem gerekir ki şirketlerin yatırım danışmanları size o şirkete ait kötü durumları asla bildirmezler. Saygılarımla...

Esas

biz millet olarak sahsi algilanmasin lutfen ama borsanin dogru bir oyuncusu olmayi bilmiyoruz. 1000 tl yatirip, 3 gun sonra 2000 olsun istiyoruz. 100 bin lira kredi alip, borsaya koyuyoruz, sonra da 70 bine dusunce veryansin ediyoruz. oncelikle yatirim yapilabilir paramiz var mi onu sorgulamamiz gerekiyor. var ise, ne kadar sure kullanmayacagimizi dusunmemiz gerekiyor. bazi seyleri yargilarken, vay senin Allah belani versin demektense, sapkamizi onumuze koyalim, kendimizi bi yargilayalim "durustce".

Esas

kafkas26 ustad. sirketin mali verileri uzerinden bakildiginda, dusuncelerinize sonuna kadar katiliyorum. gram eksiklik yok. dogru soyluyorsunuz. ben dusuncelerimi cogunluk olarak bu kagit ozelinde degil, genel olarak soyledim. yanlis anlasilmasin. ayrica firma ile gorusurken de, daha onceki gorusmelerimde de oldugu uzere, tepkilerimi ilettim. bu olumsuz imajin bize yakismadigini hatta ve hatta halka arz sonrasi 1 adet bile olumlu haberimiz olmadigini, "sifir" olumlu gelismeyle nereye kadar gidecegimizi sordum. aldigim cevaplarin acikcasi benim icin de hic ama hic bi onemi yok. cunku ben de biliyorum konusmalarin klasik oldugunu. bindigi dal, patronun dali cunku. karsi taraf bana gazel okusun, onemli degil, ben ezanimi okudum. onemli olan buydu benim icin. namaza davet ettim.

Sayfa 144/145 İlkİlk ... 4494134142143144145 SonSon

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •