Sayfa 1/5 123 ... SonSon
Arama sonucu : 37 madde; 1 - 8 arası.

Konu: LINUX ve Borsa?..

Esas LINUX ve Borsa?..

Arkadaşlar,
    Bir süredir Linux konusunda çalışmayı, kendimi geliştirmeyi düşünüyordum..

PC Extra dergisiyle birlikte, 4 CD'lik Mandrake Linux v10 setini aldım..

Sorum şu:
    Acaba Linux üzerinde Metastock datalarını açıp görebileceğimiz bir program var mı?.. Programın karmaşık olması şart değil, datalarla çalışsın yeter..

Bu akşam Mandrake'yi kurmayı planlıyorum. Eğer dataları takip edebileceğim bir program da olursa, Linux üzerinde daha kolay alıştırmalar yapabilir, alışmak için kendimi zorlayabilirim diye düşünüyorum..

Bu konuda bilgisi olan arkadaşlardan yardım istiyorum..

Şimdiden teşekkürler.

Esas

Böyle bir program yok. En azından ben hiç görmedim, uzun zaman linux kullandım, terk etme nedenlerimden birisi de budur.

Esas

Teşekkür ederim Sayın Objektif..
    Sourceforce sitesinde biraz araştırayım. Belki birşeyler çıkar. Bu, sadece bizim ihtiyaç duyduğumuz bir şey değil neticede. Birileri mutlaka buna el atmış olmalı..

Şu anda, yine denemek için aldığım Knoppix Linux bu mesajı yazıyorum.

Tek CD'lik, kurulum istemeyen çok hoş bir işletim sistemi. Üstelik kurulu Windows ağını otomatik gördü ve paylaşılan internet bağlantısını da algıladı. Derhal internete çıkabildim. Kısacası çok beğendim..

Esas

knoppix'i biliyorum. linux'a geçmeyi düşünenlerin aklını çelecek kadar güzel bir sistem.

Sourceforce'da yoksa yoktur zaten. Doğru düşünmüşünüz.

Esas

sn kahin

http://eiffel-mas.sourceforge.net/

ben adresi inceleyemedim. linux u sileli epey oldu. belki işinize yarar bir şey bulabilirsin.
    http://linux.tucows.com/investingstock_default.html
    burdakilerede bakın işinize yarar birşeyler çıkabilir.

saygılar
    Son düzenleme : gagu; 01-05-2004 saat: 04:31.

Esas

İmdaaaat !..

Mandrake Linux 10 kurdum. Çok beğendim. Sağlam ve güvenli. P2P programlarla netten film-müzik v.s. indirme işleri için, ikinci bir makine ile Linux'u kullanmayı düşünüyorum. Ancak İnternet Paylaşımını açmak istediğimde eth0 aygıtının hatalı olduğuna dair bir uyarı aldım. Sis 900 çipli 100 Mbit ethernet kartım var. Kartı tanıyor görünüyor ama sorun nerede anlamadım.

Sonra Mandrake Kontrol Merkezi'nde bilgisayar yapılandırmasına, oradan da Ağ/İnternet ayarlarına girdim. Ayarlarla uğraşırken sistem cevap vermeyi durdurdu. "Eh ne yapalım, Windows gibi bunda da oluyor herhalde" dedim ve Bilgisayarı Tekrar Başlat dedim.

Şimdi bilgisayar başlıyor ama bir farkla. Masaüstü yerine karanlık bir komut satırı ile. Login olmamı söylüyor. Root olarak login olmayı da beceriyorum. Ama sonrası yok..

Masaüstüme nasıl geri dönerim?..
    Bilen arkadaşlardan yardım istiyorum..

Duhul
    Jan 2004
    İkamet
    Ankara
    Gönderi
    760

Esas

root olarak sısteme gır.
    "xstart" yada "startx" yaz.
    bıldıklerım bunlar)

Esas

Sn Kahin sorununuzu cozebildiniz mi?Eger cozemediyseniz sanirim yardimci olabilirim.

Sayfa 1/5 123 ... SonSon

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •