Sayfa 51/325 İlkİlk ... 41495051525361101151 ... SonSon
Arama sonucu : 2596 madde; 401 - 408 arası.

Konu: JANTS - Jantsa Jant Sanayi ve Ticaret A.Ş.

Esas

Bu zamana kadar teknigin sadece bazi endeksler ve kararlari belli gruplarin veremedigi derinlikli tahtalarda isledigini gozlemledim. Buradaki arkadaslar saolsunlar, cok emek veriyorlar ve analizlerini, emeklerini paylasiyorlar. Ama birkac aydir takip ettigim uzere bu tahtadaki teknik analizler yon gostermek ve gelecege isik tutabilmekten cok uzak. Hatta aksine, neredeyse her daim beklenen teknigin tersi olmus. Ve bu tahtadaki teknik ve fiyat hareketleri kagidin o anki durumunu tanimlamaktan oteye gecemiyor. "Su an bu bolgedeyiz, su an burayi kirdik"; bu gozlemlerin disinda tahtanin teknige bakilarak tahmin edilmeye calisilan gelecegi tam bir muamma. O nedenle yaniltici olmamasina dikkat etmeli diye dusunuyorum.

Diger yandan, Yatirimci dostumuz vardi. Kagit 35'lere geldiginde "hic bu kadar cok kyyi bir arada gormemistim" diyerek aldigi pozisyonu bozdu ve cikti tahtadan. Onu tebrik ediyorum, cunku bircok analiz yonteminden cok daha gercek ve tutarli bir gostergeydi bu. Egeen lafini, bu tahtadan bahsederken agziniza bile almayin derken bunu kastediyordum.. Bu kagida giren yatirimcilar her gun felsefe kitabi okumuyor. Egeen lafini duyuyor, Egeen'in fiyatina bakiyor, Jant'in fiyatina bakiyor ve kagida atliyor. Akil ve algi o kadar. (Aslinda bu konuda en verimli tahmin calismasi gercek insanlarla olur. Cevrenizde 5-10 kisi olsun, gozlemleyebileceginiz. Bir kagitta onceden pozisyon aldiniz ve ilk pozisyona gore kazandiniz diyelim. Cevrenizde sizin aldiginiz pozisyonlari bilen birileri ve onlarin da arkadaslari olsun. Baktiniz ki, ne zaman hep beraber "kendi iradeleriyle" kagida giriyorlar; iste o an cikis zamanidir. Bunun benzerini baska bir tahtada yasadim; yanimdaki arkadasim ve onun arkadasinin ve hatta onun da arkadaslarinin tahtaya girdigini, "buralardan ben de aldim" seklinde diyaloglar ve beklenti havasi olustugunu fark ettigim anda "ne oluyor, bir saniye" dedim ve elimdekilerin yarisini sattim. Asla yaniltmadi. Hic yaniltmadi. Bunu bircok ornekte bizzat gozlemledim ve hic yaniltmadi. En iyi indikator insandir. Cunku beklentiler coktan satin alinmis, sonrasinda tahtada satiliyordur. Bunlarin tamamindaki ana unsur ve hedef insandir. Fiyatlarin tamamiysa ya havuc, ya korkuluk.)

Kagit 47'lerdeyken ve bedelsiz aciklamisken de bir ky dolulugu ve terslik vardi. 35'lerde iken de.. Cunku acikladigi kara ve devamindaki kar tahminlerine gore fiyati uygun gorunurken, sabit tutarak insanlarin kagida dolusmasina izin verdiler.. Goz gore gore ve bunca beklentiyle gidemezdi. Nitekim bu sureci, son ceyrege gore %70'e yakin oranda dusen karlilik izledi. Bir seyi atlamamali; kagidin fiyatlamasi son ceyrek bilancolarina goreydi. Ve son ceyrek aciklanan kar rakami 10 milyona yakindi. Kiyas yaparken, 2014/3 kiyaslamasi bu anlamda hatali olur. Bu konuda tekrar uyariyorum; bu tahtada teknik 3-4 metre oteyi bile ancak gosterebiliyor. Bugun neyse onu goruyorsunuz. Yolda yururken, viraji donmeden onceki 3-4 metreyi gozunuzle gormek gibi. Kilometrelerce oteleri tahmin etmek konusunda hicbir sey veremiyor. Burada en onemli yardim ve tahmin araci temel gostergeler olacaktir.
    Son düzenleme : JoNaThAn; 08-05-2015 saat: 11:45.

Esas

Sayın jonathan küçük hisselerdeki aşırı fiyat oynamaları süprizlerden olur egeen fiyatta süpizden oldu daha doğrusu iyi beklentileri daha iyi açıklayarak fakat jant iyi beklentileri daha iyi değil daha kötü açıkladı bu da hem gerçeği hem tekniği yanılttı yoksa yapılan teknik göstergeler mükemmel diyebilirim.Fakat ileri ki zaman da düzelterek iyi konuma gelecektir bence hisse de olmayanlara iyi zaman da alınarak gelecek vadeden bir hissedir.Ben de bunun için takip ederek beklemekteyim.

Esas

Alıntı Originally Posted by petrolcu Yazıyı Oku
    Sayın jonathan küçük hisselerdeki aşırı fiyat oynamaları süprizlerden olur egeen fiyatta süpizden oldu daha doğrusu iyi beklentileri daha iyi açıklayarak fakat jant iyi beklentileri daha iyi değil daha kötü açıkladı bu da hem gerçeği hem tekniği yanılttı yoksa yapılan teknik göstergeler mükemmel diyebilirim.Fakat ileri ki zaman da düzelterek iyi konuma gelecektir bence hisse de olmayanlara iyi zaman da alınarak gelecek vadeden bir hissedir.Ben de bunun için takip ederek beklemekteyim.
    Teknik calismalar mukemmel ve kuralina uygun. Tipki kuralina uygun yapilan ibadet gibi. Ama ne kadar gercek? Gelecegi tahmin edebilir mi, degistirebilir mi? O halde bize 2 ay sonrasinin rakamini versin teknik, biz de fiyata gore net kar tahmini yapalim? Olmaz.. Teknik calismalarin kurala uygun olmasiyla, gelecegi gosterme basarisi ayni sey degildir. Tabii, bence.

Ileri zamanlarda duzelecegini ben de dusunuyorum. Sadece teknige cok bel baglanmis gibi geldi.. Gosteremiyor ama, teknik gosteremiyor.

Esas

Tekniğe tamamem bel bağlanamaz bilanco açıklandıktan sonra bunu belirten bir yazı yazdım gerçekler başladı dedim sayın Jonathan

Duhul
    Aug 2006
    İkamet
    manavgat
    Gönderi
    1,372

Esas

Acaba diyorum temmettüler yatırıldıya .Ondan dolayı hareket başladı.Şunu mu demek istiyorlar gel vatandaş gel verdiğimiz paraları tekrar yatırın ortalamanız düşsün.Ben almayayım bee önce sen 28.50 geç orada bir dinlen sonra düşünürüz

Esas

Temettülerle beraber beklenen tepkiyi vermeye başladı..Şimdi gözler 15:30 daki datada..beklentinin altında bir veri gelirse piyasanın da gazıyla 27 üzerine atar umarım..ytdegildir

7. Esas

Alıntı Originally Posted by fndmngr Yazıyı Oku
    Temettülerle beraber beklenen tepkiyi vermeye başladı..Şimdi gözler 15:30 daki datada..beklentinin altında bir veri gelirse piyasanın da gazıyla 27 üzerine atar umarım..ytdegildir
    hadi beni al der gibi sürekli göz kırpıyor ama hislerinde ne kadar samimi kestirmek mümkün değil

Duhul
    Aug 2006
    İkamet
    manavgat
    Gönderi
    1,372

Esas

tarım dışı nın hafif kötü gelmesi spekin ekmeğini elinden aldı.Ne yapacağını şaşırdı

Sayfa 51/325 İlkİlk ... 41495051525361101151 ... SonSon

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •