Sayfa 4/6 İlkİlk ... 23456 SonSon
Arama sonucu : 42 madde; 25 - 32 arası.

Konu: Anneler Günü

Esas

[QUOTE=RAINBOW]Bugün alışageldiğimiz "anneler günü" anlamında olmasa da anneler için yapılan kutlamalar Sümerlere dek dayandırılabildiği rivayeti konuşulmaktadır...

bende bu konuda yazılar okudummm...
    gene çok güzel yazmışsın...sevgili RAINBOW...tşkler...

Duhul
    Mar 2004
    İkamet
    GeMicİ ekolünün simgelerinden
    Gönderi
    6,177

Esas

tum annelerin ellerinden operim hepsine ayrı ayrı sevgi ve saygılarımla...bir kac soz de benım anneme ;
    annecım :
    bu gune kadar bana annelik harıcınde dost, arkadas, sırdas oldugun icin sana olan sevgimi kelımelere anlatamasam da bu satırları okurken yüzündeki gülümseme hiç kaybolmasın....
    canım annem ve canım annelerimiz...

Duhul
    Jan 2005
    İkamet
    Ankara
    Gönderi
    6,374

Esas

ANNELER GÜNÜ
    Askerlik arkadaşım Dan ile onun metalik mavi arabasına portatif soğutucumuzu, eski kotlardan keserek yaptığımız şortlarımızı ve tişörtlerimizi koyup, Fort McCellan askeri üssünün ana kapısından geçişimizden bu yana tam 26 yıl geçti. Elimizde hafta sonu izin belgelerimiz ve ordudan aldığımız asker harçlıklarımızla Florida'ya doğru yola koyulduk. Sahilde hoşça vakit geçirmeye karar vermiştik. Yediğimiz berbat karavanaları ve Alabama'nın korkunç sivrisineklerini ancak bu şekilde unutabilecektik.
    Aylardan mayıstı ve hava çok güzeldi. Arabanın üstünü ve müziği sonuna kadar açtık. Birmingham'a varınca mola verip Anneler Günü'nü kutlamak için annelerimize telefon etmek istedik.
    Annem alışverişten yeni dönmüştü. Sesinden bu özel günü ailemle geçiremeyeceğim için mutsuz olduğunu anladım. "İyi yolculuklar, dikkatli olun. Seni çok özleyeceğiz" dedi.
    Arabaya döndüğümde, Dan'in yüzündeki ifadeden onun da benim gibi suçluluk duygusu içinde olduğunu anladım. Oturduk, düşündük ve annelerimize çiçek göndermeye karar verdik.
    Birmingham'ın güneyinde bir otoparka arabamızı park ettikten sonra en yakın çiçekçiye gittik. Göndereceğimiz çiçeklere birer not yazıp, hafta sonunu annemiz yerine, sahilde geçireceğimiz için kapıldığımız suçluluk duygusunu hafifletmeye çalıştık.
    Çiçekçi küçük bir erkek çocuğunun belli ki annesine çiçek seçmesinde yardımcı oluyordu. Bir kenarda çiçeklere eklenecek notlarımızı yazarak bekledik. Denize ve kızlara biran önce kavuşmak için sabırsızlanıyorduk.
    "Annemin bu çiçekleri çok seveceğinden eminim" dedi, küçük çocuk "Annem karanfilleri çok severdi."
    "Mezarlığa gitmeden önce" diye sözlerini sürdürdü, "bahçemizden kopardığım çiçekleri de ekleyeceğim."
    Dan'e baktım. Küçük çocuğun elinde çiçeklerle gururla dükkandan çıkmasını ve babasının arabasına binmesini izledik birlikte.
    Çiçekçi "Siz nasıl bir şey istiyorsunuz?" diye sordu.. Küçük çocuk onu da çok duygulandırmıştı. Sesi titriyordu..
    "Sanırım istemiyoruz" dedi Dan. Yazdığımız notları çöp kutusuna attık ve dükkandan çıkıp arabaya bindik.
    Dan "Pazar akşamı saat beşte alırım seni" dedi ve beni annemin evine bıraktı.
    Arabadan tatil çantamı çıkarmaya çalışırken, "Tamam" dedim.
    Florida'ya başka bir sefer gidebilirdik...

Niki Sepsas (Tavuk Suyuna Çorba'dan)

Duhul
    Feb 2004
    İkamet
    Şair Sokağı
    Gönderi
    2,061

Esas

Tüm annelerin , "Anneler Gününü" en içten sevgilerimle kutlar o mübarek ellerinden öperim...

Sevgili bütün annelerin günlerinin , evlatlarını bağırlarına bastıkları andaki sevgi seli hislerinin oluştuğu kadar güzel , mutluluklarını ellerini öpmeye gelip evlatlarınıdan sevgi dileklerini paylaştıkları kadar güzel geçmesini temenni ediyorum...

Ne mutlu beni seven ve bağrına basan , mutlu bir annem var...

Gözlerinin içinden gözlerime akan sevgi seli var...

Ellerini mutlulukla öpebildiğim , hayır duasını her gün alabildiğim bir annem var...

Acılarımı paylaşan , üzüntülerimi dağıtan , sevgilerime kaynak olan , hayallerime bembeyaz bir bulut olan bir annem var...

Benzemez kimse ona...Onadır şükran duygularım...Onadır sevgilerin en kutsalı...

Onu çoookkk seviyorum...Benim güzel annem...

Evlatlarını bu fani dünyada vatan uğruna kaybeden tüm şehit annelerinin "ANNELER GÜNÜNÜ" kutlar o mübarek ellerinden sevgi ile öperim...

5. Esas

Alıntı Originally Posted by SunShine
    Unuttum, nasıldı annemin gülüşü
    Unuttum, nasıldı ağlarken annem.
    Yaşam sallasın kollarında beni
    Küçücük oğluyum onun ben.

Tüm annelerin Anneler günü kutlu olsun.

Esas

Sadece taşımanın, dünyaya getirmenin değil, yetiştirmeninde bilincinde olan tüm Annelerin bu özel günleri kutlu olsun.

RAINBOW Guest

Esas Tüm Anneler Melektir..

Hisse net Üye ve misafirlerinin Annelerinin ve eşlerinin anneler gününü en içten dileklerimle kutlar........ nice uzun yılların birlik ve beraberlik içinde mutlu ve sağlıklı geçirilmesini temenni ederim....

Aşağıdaki link sayfası Hisse net üye ve misafirlerine ""Anneler Günü"" hediyemdir..

Lütfen anneler tıklasın...

http://www.balca.net/anne10023.aspx

..

Aynı zamanda Sevgili DrX'in 21 gün evvel aralarından ayrılan annelerine Allah'tan rahmet, Sevgili DrX'e ve ailesine de sabır ve sağlıklı günler dilerim...
    .
    Attached Images Attached Images
    Son düzenleme : RAINBOW; 08-05-2005 saat: 11:44.

8. Esas

Annelerimizin günü kutlu olsun..Anne olabilmenin önemini anlamis kadinlarimizin
    günü..Saglik ve sevgiyle kalin..

Sayfa 4/6 İlkİlk ... 23456 SonSon

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •