Sayfa 169/170 İlkİlk ... 69119159167168169170 SonSon
Arama sonucu : 1353 madde; 1,345 - 1,352 arası.

Konu: AKSEN Aksa Enerji Üretim A.Ş.

Esas

Aksa Göynük Enerji Üretim'in linyit kömür madeni üretimi yapılan patlatma alanında ve kullanılan partayacı miktarında kapasite artışı ile kalker ocağı projesi için 'ÇED Gerekli Değildir' kararı verildi.
    Çevresel Etki Değerlendirmesi İzin ve Denetim Genel Müdürlüğünün internet sitesinde konu ile ilgili yapılan açıklamada şu bilgiler verildi:

"BOLU ili GÖYNÜK, ilcesi HİMMETOĞLU KÖYÜ mevkiindeki AKSA GÖYNÜK ENERJİ ÜRETİM A.Ş. tarafından yapılması planlanan AKSA GÖYNÜK İR:5359 NO'LU RUHSAT ALANI İÇERİSİNDE LİNYİT KÖMÜR MADENİ ÜRETİMİ YAPILAN PATLATMA ALANINDA VE KULLANILAN PATLAYICI MİKTARINDA KAPASİTE ARTIŞI projesi ile ilgili olarak Bakanlığımıza sunulan dosyayı PTD Dosyası
    incelenmiş ve değerlendirilmiştir ÇED Yönetmeliği’nin 17. maddesi gereğince AKSA GÖYNÜK İR:5359 NO'LU RUHSAT ALANI İÇERİSİNDE LİNYİT KÖMÜR MADENİ ÜRETİMİ YAPILAN PATLATMA ALANINDA VE KULLANILAN PATLAYICI MİKTARINDA KAPASİTE ARTIŞI projesi'ne Valiliğimizce “Çevresel Etki Değerlendirmesi Gerekli Değildir” kararı verilmiştir.

BOLU ili GÖYNÜK, ilcesi ORMAN TEPE mevkiindeki AKSA GÖYNÜK ENERJİ ÜRETİM A.Ş. tarafından yapılması planlanan AKSA GÖYNÜK İR:200703247 KALKER OCAĞI projesi ile ilgili olarak Bakanlığımıza sunulan dosyayı PTD Dosyası incelenmiş ve değerlendirilmiştir ÇED Yönetmeliği’nin 17.
    maddesi gereğince AKSA GÖYNÜK İR:200703247 KALKER OCAĞI projesi'ne Valiliğimizce “Çevresel Etki Değerlendirmesi Gerekli Değildir” kararı verilmiştir.

hisse.net uygulaması ile gönderilmiştir.

2. Esas

KAP: AKSEN [ ] AKSA ENERJİ ÜRETİM A.Ş. Şirket Genel Bilgi Formu

Orjinal Link:

https://www.kap.org.tr/Bildirim/585137 Şirket Genel Bilgi FormuBağlı Ortaklıklar, Finansal Duran Varlıklar ile Finansal Yatırımlara İlişkin Bilgiler
    Bağlı Ortaklıklar, Finansal Duran Varlıklar ile Finansal Yatırımlar
    Ticaret Unvanı Şirketin Faaliyet Konusu Ödenmiş/Çıkarılmış Sermayesi Şirketin Sermayedeki Payı Para Birimi Şirketin Sermayedeki Payı (%) Şirket ile Olan İlişkinin Niteliği
    Aksa Enerji Üretim A.Ş. - Y.Ş. Elektrik üretimi 12900000 12900000 TRY 100,00 Bağlı Ortaklık
    Rasa Elektrik Üretim A.Ş. Elektrik üretimi 50000000 49980000 TRY 99,96 Bağlı Ortaklık
    Deniz Elektrik Üretim Limited Şirketi Elektrik üretimi 50000000 49995750 TRY 99,99 Bağlı Ortaklık
    Baki Elektrik Üretim Limited Şirketi Elektrik üretimi 32000000 30400000 TRY 95,00 Bağlı Ortaklık
    Rasa Enerji Üretim A.Ş. Elektrik üretimi 80000000 79999800 TRY 99,99 Bağlı Ortaklık
    İdil İki Enerji Sanayi ve Ticaret A.Ş. Elektrik üretimi 50000000 49999600 TRY 99,99 Bağlı Ortaklık
    Ayres Ayvacık Rüzgar Enerjisinden Elektrik Üretim Santrali A.Ş. Elektrik üretimi 15000000 14850000 TRY 99,00 Bağlı Ortaklık
    Alenka Enerji Üretim ve Yatırım Ltd. Şti. Elektrik üretimi 50000000 47900000 TRY 95,80 Bağlı Ortaklık
    Aksa Göynük Enerji Üretim A.Ş. Elektrik üretimi 400000000 399993000 TRY 99,99 Bağlı Ortaklık
    Kapıdağ Rüzgar Enerjisi Elektrik Üretim Sanayi ve Ticaret A.Ş. Elektrik üretimi 13800000 12972000 TRY 94,00 Bağlı Ortaklık
    Aksa Aksen Enerji Ticareti A.Ş. Elektrik ticareti 50000000 50000000 TRY 100,00 Bağlı Ortaklık
    Aksa Energy Ghana Limited Elektrik üretimi 500000 375000 USD 75,00 Bağlı Ortaklık
    Aksaf Power Limited Elektrik üretimi 1000 584 USD 58,35 Bağlı Ortaklık

Esas

Esas

son bir ayda alanlar

Esas

satanlar

Esas

Aksa Enerji Üretim AŞ, Şırnak'ta elektrik üreten akaryakıt santralinin lisansını iptal ettirdiğini duyurdu.

Aksa'nın Kamuyu Aydınlatma Platformu'nda (KAP) yer alan açıklamasında, şirketin Enerji Piyasası Düzenleme Kuruluna yaptığı başvurunun kabul edilmesiyle Şırnak'ın İdil ilçesindeki 24 megavat kurulu güçteki akaryakıt santrali lisansının iptal edildiği ifade edildi.

Açıklamada, İdil'deki ekipmanların, şirketin Afrika'da inşaatı devam eden santrallerinde kullanılacağı ve Afrika'daki 3 projenin inşaatının 2017'nin ilk yarısında tamamlanarak, Şubat-Haziran 2017 döneminde bölüm bölüm devreye gireceği bildirildi.

Şirket daha önce, Mardin'in Kızıltepe ilçesindeki 32,01 megavat ve 33 megavat kurulu güçteki Mardin-1 ve Mardin-2 akaryakıt santrallerinin de lisanslarını iptal ettirdiğini duyurmuştu.

hisse.net uygulaması ile gönderilmiştir.

Esas

Degerli bakanimiz dogalgaz fiyatlarinin düsürülecegini ve kesintilerin sona erecegini belirtmis. Bu kurla dogalgaz fiyatini nasil düsürecek bilmiyorum ama bu haberin normalde hisseye etkisinin pozitif olmasi beklenir...

Subat ortasi oldu, hala Gana`dan ses yok. Su haber gelse artik da yolumuza baksak...

Enerji: Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak yaptığı açıklamada hem doğalgaz fiyatını düşüreceklerini hem de arz güvenliği ile ilgili alınacak önlemler sonrasında gazı kesintisiz sağlayacaklarını ifade etti. Gaz tedarikinde yaşanan sorunlar nedeniyle doğalgaz ağırlıklı üretim portföyü olan ve buna bağlı elektrik ticareti yapan şirketler (AKENR, AKSEN ve Enerjisa) elektrik üreticileri olumsuz etkilenmişti. Konu ile ilgili gelişmeler şirketleri olumlu etkileyecektir.

8. Esas

KAP: AKSEN [AKSEN ] AKSA ENERJİ ÜRETİM A.Ş. Genel Kurul İşlemlerine İlişkin Bildirim

Orjinal Link:

https://www.kap.org.tr/Bildirim/586335
    Dosyalar:

https://www.kap.org.tr/ek-indir/4028...5a3b6181a70ec5

https://www.kap.org.tr/ek-indir/4028...5a3b61828d0ec6

https://www.kap.org.tr/ek-indir/4028...5a3b6182d60ec7

https://www.kap.org.tr/ek-indir/4028...5a3b61834d0ec8

https://www.kap.org.tr/ek-indir/4028...5a3b6183d00ec9

https://www.kap.org.tr/ek-indir/4028...5a3b6184360eca

https://www.kap.org.tr/ek-indir/4028...5a3b6184610ecb

https://www.kap.org.tr/ek-indir/4028...5a3b6185310ecc

https://www.kap.org.tr/ek-indir/4028...5a3b6185b90ecd

https://www.kap.org.tr/ek-indir/4028...5a3b6186d90ece

Genel Kurul İşlemlerine İlişkin BildirimÖzet Bilgi Olağanüstü Genel Kurul Çağrısı
    Yapılan Açıklama Güncelleme mi ? Evet
    Yapılan Açıklama Düzeltme mi ? Hayır
    Yapılan Açıklama Ertelenmiş Bir Açıklama mı ? Hayır
    İlgili Şirketler AKSEN

Genel Kurul Çağrısı
    Genel Kurul Tipi Olağanüstü Genel Kurul
    Karar Tarihi 29.12.2016
    Genel Kurul Tarihi 03.02.2017
    Genel Kurul Saati 11:00
    GK'na Katılım İçin Pay Sahibi Olunması Gereken Son Tarih 02.02.2017
    Ülke Türkiye
    Şehir İSTANBUL
    İlçe BEYKOZ
    Adres RÜZGARLIBAHÇE MAH. ÖZALP ÇIKMAZI NO:10 34805 KAVACIK

Gündem Maddeleri
    1 - Toplantının açılışı, Toplantı Başkanlığı'nın seçimi
    2 - Toplantı Başkanlığı'na toplantı tutanaklarının imzalanması hususunda yetki verilmesi;
    3 - Gündemin 4. maddesinde görüşülecek olan işlemler, Sermaye Piyasası Kanunu'nun 23'nci maddesi ve Önemli Nitelikteki İşlemlere İlişkin Ortak Esaslar ve Ayrılma Hakkı Tebliği (II- 23.1)'nin 5. maddesinin 1. Fıkrasının (b) bendi kapsamında önemli nitelikte işlem olarak değerlendirildiğinden, Sermaye Piyasası Kurulu'nun Önemli Nitelikteki İşlemlere İlişkin Ortak Esaslar ve Ayrılma Hakkı Tebliğ'i (II-23.1) uyarınca, ortaklarımızın ayrılma hakkı bulunmakta olup, ayrılma bedeli ve ayrılma hakkının kullanılmasına ilişkin işleyiş sürecinin aşağıdaki şekilde ortaklarımızın bilgisine sunulması
    4 - 24.11.2016 tarihinde Kamuyu Aydınlatma Platformunda duyurulan Kozbükü HES'in tesis olarak satılması ve 30.11.2016 tarihinde Kamuyu Aydınlatma Platformunda duyurulan toplam 232 MW kurulu güce sahip bazı rüzgar santrallerinin toplam 259.000.000 Amerikan Doları bedel ile satılması, satış şartları ve satışların tamamlanması için gerekli sözleşme şartları hakkında bilgi verilmesi ve tüm işlemlerin ilgili sözleşme hükümleri kapsamında gerçekleşmesi halinde, Sermaye mevzuatı çerçevesinde önemli nitelikteki işlem tanımına girdiği değerlendirildiğinden bu işlemlerin pay sahiplerimizin onayına sunulması
    5 - Görüşler ve kapanış
    Gündemde Yer Alan Hak Kullanım Süreçleri
    Önemli Nitelikte İşlem

Genel Kurul Çağrı Dökümanları
    EK: 1 Olağanüstü GK Çağrısına İlişkin YK Kararı.pdf - Diğer Genel Kurul Çağrı Dokümanı
    EK: 2 Olağanüstü GK Gündem.pdf - Diğer Genel Kurul Çağrı Dokümanı
    EK: 3 Olağanüstü GK Toplantısına İlişkin Davet Metni.pdf - İlan Metni
    EK: 4 Olağanüstü GK Vekaletname.pdf - Diğer Genel Kurul Çağrı Dokümanı
    EK: 5 Önemli Nitelikte İşleme Dair YK Kararı.pdf - Diğer Genel Kurul Çağrı Dokümanı
    EK: 6 İç Yönerge.pdf - İç Yönerge
    EK: 7 GK Bilgilendirme Dokümanı .pdf - Genel Kurul Bilgilendirme Dokümanı

Genel Kurul Sonuçları
    Genel Kurul Yapıldı mı? Evet
    Genel Kurul Sonuçları Şirket'in Elektronik Genel Kurul hazırlıklarını yasal düzenlemelere uygun şekilde yerine getirildiği tespit edilmiş olup Genel Kurul Toplantısı fiziki ve elektronik ortamda eş zamanlı olarak başlatıldı. Hazır bulunanlar listesinin incelenmesinden, Şirketin ödenmiş 613.169.118,00 -TL sermayesine tekabül eden 613.169.118,00 adet paydan, 3 TL sermayeye karşılık 3 adet payın asaleten, 486.465.267,00 TL sermayeye karşılık 486.465.267 adet payın tevdi eden temsilcileri tarafından toplantıda temsil edildiği, toplam 496.295.589,00 TL sermayeye karşılık 496.295.589 adet payın toplantıda hazır olduğu ve gerek ilgili mevzuatın ve gerek ana sözleşmenin öngördüğü toplantı nisabının mevcut olduğu anlaşıldı. Şirket Yönetim Kurulu üyesi Sn. Cüneyt Uygun toplantıda hazır bulunduğu tespit edildi. Şirket ana sözleşmesi, iç yönergesi ile ilgili mevzuattaki tüm hususların yerine getirildiği ve gerekli toplantı nisabının sağlandığı, toplantının başlamasına herhangi bir engel olmadığı Bakanlık Temsilcisi Sn. Devrim Demircan tarafından açıklandı.

MADDE - 1

Verilen önerge doğrultusunda; Toplantı Başkanlığına Yağmur Şatana'nın seçilmesi oybirliği ile kabul edildi. Genel Kurul toplantısına ilişkin işlemlerin sağlıklı bir şekilde yürütülmesi amacıyla oy toplama memurluğuna Özlem McCann ve tutanak yazmanlığına Necip Serdar Şeşen toplantı başkanlığı bünyesinde görevlendirildi. Ayrıca Genel Kurul toplantısına ilişkin işlemlerin EGKS üzerinden elektronik ortamda yürütülmesi için EGKS yetkilisi Nurdan Cengizek görevlendirildi.

Toplantı başkanı ortaklara Genel Kurul'da oy kullanma prosedürü hakkında bilgi verdi.

MADDE - 2

Gündemin ikinci maddesinin müzakeresine geçildi. Toplantı sonunda Genel Kurul tutanaklarının imzalanması için Toplantı Başkanlığına yetki verilmesi oybirliği ile kabul edildi.

MADDE - 3

Gündemin üçüncü maddesinin görüşülmesine geçildi. Toplantı Başkanı işbu gündem maddesinin tamamen bilgilendirme amaçlı olduğunu ve oylama yapılmayacağını belirtti.

MADDE - 4

Gündemin dördüncü maddesi müzakereye açıldı. Sermaye Piyasası düzenlemeleri çerçevesinde, Şirket uhdesinde bulunan Kozbükü HES'in tesis olarak Nas Enerji'ye 89.440.904,91 Amerikan Doları'na satışı ve toplam 232 MW kurulu güce sahip, şirketimiz iştiraklerinden Deniz Elektrik Üretim Ltd. Şti uhdesinde bulunan Hatay Sebenoba Rüzgar Santrali ve Manisa Karakurt Rüzgar Santrali, Baki Elektrik Üretim Ltd Şti uhdesinde bulunan Balıkesir Şamlı Rüzgar Santrali, Ayres Ayvacık Rüzgar Enerjisinden Elektrik Üretim Santrali Ltd. Şti. uhdesinde bulunan Ayvacık Rüzgar Santrali, Kapıdağ Rüzgar Santrali ve Aksa Enerji Üretim A.Ş. uhdesinde bulunan Belen/Atik Rüzgar Santrali'nin (tesis olarak) toplam 259.000.000 Amerikan Doları bedel ile Güriş Şirketler Grubu şirketlerine satışı hakkında ve her bir santralin satış süreci, koşulları ile ilgili detaylı olarak bilgi verildi. Paydaşlar tarafından herhangi bir soru yöneltilmediği tespit edildi.

Bu gündem maddesi çerçevesindeki tüm satış işlemlerine ilişkin koşulların ilgili sözleşme hükümleri kapsamında gerçekleşmesi halinde, Sermaye Piyasası mevzuatı uyarınca önemli nitelikteki işlem olarak değerlendirileceğinden, santrallerin tamamının ya da koşulları oluşan santrallerin satışı pay sahiplerinin onayına sunuldu. Bahsi geçen işlemlerin gerçekleştirilmesi oybirliği ile kabul edildi.

Toplantı Başkanı, fiziksel ve elektronik ortamda muhalefet şerhi olmadığını tespit ederek tutanağa işletti.

MADDE - 5

Gündemin beşinci maddesi kapsamında söz almak isteyen olup olmadığı soruldu. Herhangi bir soru olmadığı tespit edildi.

Başkaca söz alan olmadığından ve gündemde görüşülecek başkaca bir husus bulunmadığından, toplantının sona erdiği Toplantı Başkanı tarafından ilan edilerek işbu tutanak mahallinde tanzim olunarak Bakanlık Temsilcisi Sn. Devrim Demircan ve Toplantı Başkanlığınca imzalanmıştır.

Paydaşlardan ayrılma hakkı kullanmak isteyen olmamıştır.

Hak Kullanım Süreçleri İle İlgili Alınan Kararlar
    Önemli Nitelikte İşlem Onaylandı

Genel Kurul Kararları Tescili
    Genel Kurul Kararları Tescil Edildi mi? Hayır
    Tescil Edilmeme Nedeni Genel kurul kararları arasında tescil edilecek bir madde bulunmadığından, genel kurul tescil edilmemiştir.

Genel Kurul Sonuç Dökümanları
    EK: 1 03.02.2017-OLAĞANÜSTÜ GENEL KURUL HAZİRUN CETVELİ.pdf - Hazır Bulunanlar Listesi
    EK: 2 03.02.2017- OLAĞANÜSTÜ GENEL KURUL-TOPLANTI TUTANAĞI-AKSEN.pdf - Tutanak
    EK: 3 AYRILMA HAKKI TALEBİ FORMU AKSEN.pdf - Diğer Genel Kurul Sonuç Dokümanı

Ek Açıklamalar
    Ayrılma hakkını kullanmak isteyen herhangi bir paydaş bulunmamasına rağmen, ayrılma hakkı talep formu SPK mevzuatı gereğince eklenmiştir.

Yukarıdaki açıklamalarımızın, Sermaye Piyasası Kurulu'nun yürürlükteki Özel Durumlar Tebliğinde yer alan esaslara uygun olduğunu, bu konuda/konularda tarafımıza ulaşan bilgileri tam olarak yansıttığını, bilgilerin defter, kayıt ve belgelerimize uygun olduğunu, konuyla ilgili bilgileri tam ve doğru olarak elde etmek için gerekli tüm çabaları gösterdiğimizi ve yapılan bu açıklamalardan sorumlu olduğumuzu beyan ederiz.

Sayfa 169/170 İlkİlk ... 69119159167168169170 SonSon

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •