Sayfa 1/9 123 ... SonSon
Arama sonucu : 65 madde; 1 - 8 arası.

Konu: Programlar Hakkında

Duhul
    Jul 2005
    Gönderi
    12,182
    Blog Yazıları
    8

Exclamation Programlar Hakkında

Bilgisayarınıza her türlü programı indirip hemen kuran arkadaşlara kesinlikle aynı bilgisayardan parasal işlemlerini yapmamalarını öneriyorum.

İnternetten bulacağınız programlar çalışırken aynı zamanda sizin bilgilerinizi başka kişilere yönlendirebilir.

Forum yöneticisi olarak kişisel bilgilerin öğrenilmesini amaçlayan aile soyağacı, TC kimlik bilgileri, şifre tutucu vs gibi microsoft, symantec benzeri büyük firmalara ait olmayan programlara sitemizde yer verilmemesini rica ediyorum.

Lütfen bu tür programlar ile ilgili tanıtımları forumda görürseniz yöneticiye bildir tuşu ile bildiriniz.

Elbette bu tür programları siteye ekleyen arkadaşlarımız iyi niyetle ve bu tür kullanı amaçlarından habersiz olarak eklemiş olabilir. Şu ana kadar bir art niyetli kullanımı da olmamış olabilir ancak şu ana kadar olmaması bundan sonra olmayacağı anlamına gelmez.

Duhul
    May 2004
    İkamet
    AtaTürkiye
    Gönderi
    1,526
    Blog Yazıları
    1

Esas

Sn.Red Kit'in yazdıklarına ilave olarak:

Bildiğiniz ve güvendiğiniz büyük programların ,ki bunlar anti-virüs programları bile olabilir ,Türkçeleştirilmiş versiyonlarınada güvenmeyin...Bunlar,kimin tarafından Türkçeleştirildiği belli olmayan ve içine casus yerleştirilmiş programlar olabilir...En azından ben şahit oldum...

Esas

uyarılarınız için teşekkürler...

Esas

ve de program ların çoğu kısıtlı olur lisans lı hale getirmek için internetten indireceğiniz ( crack ) lisanslı hale getirme programları da büyük olasıkla risk taşımaktadır.

İnternetten bu tip işlemlere başvurmayalım..Lisanslı ürünler kullanalım.. Emeğe saygı gösterelim..

Duhul
    Sep 2004
    İkamet
    UK
    Gönderi
    493

Esas

Alıntı Originally Posted by Red Kit Yazıyı Oku
    Elbette bu tür programları siteye ekleyen arkadaşlarımız iyi niyetle ve bu tür kullanı amaçlarından habersiz olarak eklemiş olabilir. Şu ana kadar bir art niyetli kullanımı da olmamış olabilir ancak şu ana kadar olmaması bundan sonra olmayacağı anlamına gelmez.
    Sn. Redkit önemli bir nokta, yerinde bir önlem almışsınız,
    Bende eklemiştim(PROGRAMMER) tckimlik programı,kendim yapmıştım haliylede %100 eminlikle eklemiştim,yani bu siteden bu programın yapılmış downloadının sorumluluğunu almaya herzaman hazırım..İndirip kullananların aklında soru işareti kalmasın diye bunu söyleme ihtiyacı duydum..
    soyağacı tipi programlar zaten bundan sonra çalışmaz çünkü artık nvi resim onayı uygulamasına geçti..

Eklediğime pişman olmuştum çünkü boyutu bu forumda verdiğimin 2 katı olan aynı uygulamayı(trojan ile bind edilmiş) pek çok yahoo grubunda ve başka sitelerde gördüm, tüm bu yerlerede durumu belirten mail göndermiştim o zaman..

İstismara açık olduğu için Kesinlikle kişisel veri girilen programlardan uzak durulmalı..

6. Esas

programların download adreslerinin sadece üretici firma sitesi olması bende daha önemli.Bilinen büyük firmalar yapmış olsa bile upload sitelerinden indirilen programlar sakıncalı şeyler içerebilir, fakat küçük bir yazılım firması bile resmi sitesinden sakıncalı şeyler içeren program dağıtmaz.

Duhul
    Nov 2006
    İkamet
    İstanbul
    Gönderi
    3,675

Esas

pc'me bir siteden windows için yaklaşık 750 MB boyutunda 6 adet rar dosyasına bölünerek upload edilmiş bir program indirdim.indirdiğim site güvenli diye biliyorum ama tam emin olamadım.

şu an çalıştırmadım sadece bir klasör açıp bu 6 dosyayı buraya yükledim.bi haylide uzun sürdü yüklemek.

McAfee Antivirüs prog. kullanıyorum ve download ederken herhangi bir uyarı göndermedi.normalde herhangi birşey yakalarsa hemen otomatik tespit ediyor ve siliyor ya da download etmeme müsade etmiyor.mesela dün bir TROJAN yakalıp MOVED dedi.temizledi.

McAfee uyarı vermediğine göre bu programın güvenli olduğunu düşünebilir miyim?
    Her dosya için (6 adet rar dosyası) .exe dosyalarını ayrı ayrı çalıştırmam mı gerekiyor programı yüklemek için?

teşekkürler,

Duhul
    Jan 2004
    İkamet
    Kütahya
    Gönderi
    4,688
    Blog Yazıları
    9

Esas

Alıntı Originally Posted by TÜRKOĞLU Yazıyı Oku
    ..
    McAfee uyarı vermediğine göre bu programın güvenli olduğunu düşünebilir miyim?
    Her dosya için (6 adet rar dosyası) .exe dosyalarını ayrı ayrı çalıştırmam mı gerekiyor programı yüklemek için?

teşekkürler,
    güvenli olup olmadıgı konusunda birsey söylemem zorda..
    bu dosyalraı birlestirmek icin ilk parcanın üstüne sağ click le gelip "extract files,extract here,extract to.." dan birini seçerek 6 parcanında birleşmesini sağlayabilirsiniz.. ilkini calıstırdınız mı o otomatik olarak hepsini birleştirir..

Sayfa 1/9 123 ... SonSon

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •